Prasówka – Peadar de Burca nawiązał do Gliwic

Znakomity, jak zawsze, felieton, Peadara dotyczy jego fantazji. Na temat bardzo dla nas interesujący, bowiem dotyczący kasy. Ogromnej kasy, bo aż 320 milionów. Autor zastanawia się, jak mógłby wydać, dla dobra miasta, taką górę pieniędzy. Nawiązuje przy tym do Gliwic…

Pisze:

Miasta podobne do Gliwic, położone z dala od szlaków turystycznych przyglądają się bezradnie, jak obumierają ich centra, a życie przenosi się do galerii handlowych – najważniejszego wkładu Ameryki do cywilizacji zachodniej. Nie inaczej dzieje się w Polsce, gdzie większość modli się przy ołtarzach międzynarodowych korporacji, zapominając o własnej tożsamości i dziedzictwie. Brzmi zbyt ponuro? Zbyt lewacko? A może zbyt prawdziwie? 

Cały: http://katowice.gazeta.pl/katowice/1,35058,16749542,Peadar_de_Burca__Jak_wydac_320_milionow___CZESC_I_.html#ixzz3FC0BKpAE

Trzeba przeczytać koniecznie! I… poczekać na część drugą tekstu…

Dariusz Jezierski

4 Comments on "Prasówka – Peadar de Burca nawiązał do Gliwic"

  1. Niestety ,lecz nasze  ani następne pokolenie tego nie zmieni. Trzeba zmienić tok myślenia i powrócić do wartości. Do ideałów a nie Boga Mamony. 85 osób  na świecie posiada majątek o wartości większej niż majątek 3,5mld ludzi. To chore a pokonać Mamonę może tylko światowy kataklizm. My możemy miokroskopijnie temu stanowi zaradzać. Nic nadto. GROMADY gromadzące majątek  z pracy ……są następnymi do unicestwienia przez tych 85. To jednak inna bajka jakiej to "inteligentne" prostactwo nie pojmuje.
     

  2. To naprawdę nie tędy droga. Wszyscy wiemy jak powinno być w Gliwicach i na co powinny być wydane 320 mln zł. Problem polega na tym, że ZF ma to gdzieś. Dla niego liczy się tylko jego własna kasa i dlatego buduje tę halę. A żeruje na głupocie ludzkiej, która go wybiera ze szkodą dla miasta. Głupota powinna się wynieść stąd. Swoją drogą dostał kilka mln zł z UE w ramach programu budowy ścieżek rowerowych na terenie miasta Gliwice i nie zrobił nic! Wybudował je tylko na papierze. Gdzie podziały się te pieniądze? Podzielił się z kimś nimi, że uchodzi mu to bezkarnie?

    • Proszę Adwokata aby  zawiadomił właściwe służby (NIK,  Prokuraturę lub  prznajmniej złożył doniesienie na Policji),  podobnie jak robi to Dariusz Jezierski, nie bojąc się  i  rzeczywiście zmieniając gliwickie nieprawidłowości.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*