Prasówka: Zygmunt Frankiewicz ma filozofię…

Wyłożył ją był podczas Europejskiego Kongresu gospodarczego. Cokolwiek powierzchownie jednak. A może my, gliwiczanie, zasługujemy na jakąś propedeutykę z tego zakresu? Jak Pan sądzi, Prezydencie?

Póki co, poprzestańmy na filozoficznej pigiłce z Kongresu:

Polscy kierowcy nie dorośli

Większymi osiągnięciami mógł się pochwalić prezydent Gliwic Zygmunt Frankiewicz. – Mamy filozofię rozwoju miasta opartą na nowych technologiach. Nie wystarczy jednak przyciągać inwestorów z branży IT. Musi nadążać też za tym miasto. Mamy cztery lata doświadczenia z inteligentnym systemem zarządzania ruchem. Działa bardzo dobrze, ale jest mnóstwo negatywnych opinii wśród kierowców. Kierowcy skarżą się, że kiedy podjeżdżają do świateł, muszą czekać na czerwonym świetle. Nie wiedzą, że system działa obszarowo i usprawnia ruch w całym mieście. Potrzeba wiele czasu, żeby nastąpiło zrozumienie tego faktu – mówił Frankiewicz. Jak dodał, rozwiązania typu smart to mogą być drobne i pomysłowe rozwiązania, które ułatwiają życie. Podał przykład modernizacji oświetlenia ulicznego. Gliwice chcą przy tej okazji zmienić barwę światła. Główne szlaki tranzytowe przez miasto mają być oświetlone białym światłem, natomiast boczne ulice cieplejszym żółtym światłem, które będzie oznaczało, że jest to strefa zamieszkania. Jeszcze innym światłem mają być oświetlone zabytki.

Więcej: http://wyborcza.biz/biznes

Mamy… My, Miasto… I tylko kierowcy nie wiedzą, jak działa system… Bez komentarza…

Najwyraźniej trwa ożywiona kampania promocyjna (http://www.portalsamorzadowy.pl). To oczywiste, że w tle pojawiły się perspektywy "tłuściutkich" inwestycji (przykładem nasz "inteligentny ruch", do którego zrozumienia gliwiccy kierowcy muszą – zdaniem prezydenta Frankiewicza – dorosnąć, dojrzeć, lub coś jeszcze. Stąd zapewne "smart cities" pojawia się w oficjalnym przekazie. Przy okazji naszemu prezydentowi, mediom i mądrym kongresowym głowom warto przypominać, że dla "smart cities" istnieje piękny, zdecydowanie pozytywny odpowiednik polski. A to Polska właśnie…

red. 

11 Comments on "Prasówka: Zygmunt Frankiewicz ma filozofię…"

 1. Jednym słowem łaskawy car Zygmunt dał z swojej łaski kierowcom wspaniały system a ci jeszcze się ośmielają krytykować mieć jakieś zastrzeżenia. Na szczęście lokalny odddział inkwizycji i SOZF Służby Ochrony Zygmunta Frankiewicza pod kierownictwem wszechutalentowanego Stanisława Kubita jest już na tropie tych niezadowolonych i wkrótce zostaną oni poddani reedukacji.

   

 2. Nie z oddali, a z bliska. | 24 kwietnia 2015 at 5:47 pm | Odpowiedz

  "Mamy cztery lata doświadczenia z inteligentnym systemem zarządzania ruchem. Działa bardzo dobrze, ale jest mnóstwo negatywnych opinii wśród kierowców. Kierowcy skarżą się, że kiedy podjeżdżają do świateł, muszą czekać na czerwonym świetle".

  To dla kogo jest ten inteligentny system stworzony ???   Jeżeli, jak p. Frankiewicz sam przyznaje jest mnóstwo negatywnych opinii, to do jasnej, ciasnej zmieńcie go, bo  po co było wydawać niemałe pieniądze na to co żle działa.

 3. Zygmunt Frankiewicz zbytnio się nie pomylił. System działa świetnie, miożna by rzec wybornie. Na monitorach centrum sterowania mamy wyśmienity obraz hd z wiekszości skrzyżowań, światełka na skrzyzowaniach i na pulpicie pokoju kontrolnego mienią się różnymi kolorami. Klimatyzacja tamże działa jak powinna. I co słyszymy ? U NAS wszystko działa.!!!. A na mieście ?

  Sytuacja niemal z każdego dnia: Dworcowa zapchana aż do Piwnej, w związku z czym stoi Boh. Getta, Jagiellońska. Sytuacja co najmniej dziwwna, ponieważ Wszydtkie wylotówki z Dworcowej: Wyszyńskiego, Strzody, Mikołowska, JPII, Dunikowskiego są drożne. Skąd zator ? Nie wiadomo. To może niech ZDM postawi człowieka z telefonem na gruncie i niech melduje jak długo puścic zielone żeby to rozładować. 

  Kolejny przykład: w związku z zamknieciem Śliwki, Żwycęstwa większość ruchu z centrum w kierunku Zatorza, Szobiszowic kieruje się Na Strzody a potem Cystochowsk i Konarskiego. Jak s ustawione đwiata na Strzody ? Tak że przejeżdzają trzy auta z każdego pasa, łącznie sześć. 

  Następna głupota: Skręt z Dworcowej w Wyszyńskiego z jezdni koło kościołaśw. Barbary: Wiecznie czerwone światło, zielona strzałka tylko w momencie jak piesi mają zielone i w poprzek jedzie sznur aut. Koniecznie do zmiany.

  Wyjazd z Poniatowskiego. Trzy minuty czerwonego, 10 sekund zielone. Wszystlo podporządkowane wyjazdowi z Zabskiej, która czasami jest po ,prosyu pusta. Ynteligencja świateł o tym nie wie. 

  Przykłady można by mnożyć. Tak drogi, skomplikowany system trzeba po prostu umieć obsługiwać i reagować dynamicznie na sytuację na drodze. 

 4. Nieźle, mamy kochać to co nie lubimy, bo nie my, a inni nam to narzucają. Totalne ścinanie drzew, chęć zrobienia korytarza komunikacyjnego z ulic Sowińskiego i Mickiewicza, bałagan parkingowy, fatalne światła na skrzyżowaniach ("inteligentny" system), zbyt krótkie pasy lewoskrętów utrudniające płynność ruchu drogowego, wszystko to i wiele innych absurdów drogowych jest wg. urzędników dobre, a nasze kierowców  (mieszkańców) niezadowolenie wynika z naszej niewiedzy, bo tak chce urzędnik. On wie najlepiej co dla nas dobre.

 5. To samo dotyczy Gliwic:

  https://www.youtube.com/watch?v=PuAf4yZ37Nk#t=592

  Gdyby nie klamstwo, Frankiewicz nie utrzymalby sie na stolku ani godziny.

 6. System jest dobry tylko ludzie zawiedli. Tak, on ma rację, a ja nawet wiem którzy to ludzie! Ci siedzący przy monitorach "Takich jak ma TVN".

 7. Nalezy nareszcie pozbyc sie starych dziadow ze stolkow wladzy:

  http://natemat.pl/129073,25-letni-prezydent-zmienia-starachowice-obnizyl-pensje-z-ponad-13-tys-do-1750-zl

  Frankiewicz ma 61 lat i szkodzi miastu.

 8. Ci ludzie zawładneli miastem i uważają, że to ich terytorium. Przeciętny mieszkaniec Gliwic jest traktowany jak g….k. Wiem, co mówię, bo doświadczyłam tego. Ale mam nadzieję, że jeszcze trochę…i skończy się ten bal.

 9. Powinien skonczyc sie w listopadzie a teraz musztarda po obiedzie

 10. No właśnie. Nie mogę zrozumieć, dlaczego, my Polacy nie dbamy o swoje interesy. Nieudaczników, arogantów, egoistów należy odsuwać od władzy. A my tkwimy w tym maraźmie i narzekamy bez końca.

 11. do taka sobie to prawda siedzimy w gownie po uszy dziadostwo dawno powinno zniknac.TERAZA pytanie czyja winna ze to gowno lezy w GLIWICACH samych mieszkancow zawiedli na wyborach a brak mobilizacji aby oczyscic miasto.By bylo piekne i pachnace.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*