Prawo, Sprawiedliwość i Jarosław Wieczorek, czyli haniebna postawa Komisji Rewizyjnej

Na dzisiejszym posiedzeniu Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej poddany został pod głosowanie wniosek o przeprowadzenie kontroli w Wydziale Nadzoru Właścicielskiego Urzędu Miejskiego, który jest bezpośrednio odpowiedzialny za dopuszczenie do łamania ustaw antykorupcyjnej i kominowej, a także za wadliwe statuty i sporo innych poważnych uchybień. Kontrola kierowanego przez Kamila Janego wydziału powinna być naturalnym krokiem w urzędzie, który chwali się wysokimi standardami ? po takich wpadkach audyty wewnętrzne są wręcz regułą. Tymczasem wniosek nie przeszedł. Jak można się domyślać dwoje radnych Koalicji dla Gliwic Zygmunta Frankiewicza Magdalena Budny i Tadeusz Olejnik było przeciw. Za głosowali radni Platformy Obywatelskiej Janusz Szymanowski oraz Dominik Dragon. Decydujący głos należał zatem do przedstawiciela klubu radnych partii, która Prawo i Sprawiedliwość wzięła sobie na sztandary. O to, co te pojęcia oznaczają dla reprezentującego PiS radnego Jarosława Wieczorka trzeba go będzie najzwyczajniej zapytać. Radny wstrzymał się bowiem od głosu, co w tej sytuacji oznaczało tak naprawdę głos przeciw wnioskowi. Swoją drogą wstrzymywanie się od głosu weszło radnym PiS w krew.

Pytania należy zadać również radnym KdGZF, a najważniejsze z nich to to, czego się boją, skoro jeśli wydział pracuje bez zarzutu to zostanie oczyszczony z wszelkich podejrzeń o brak kompetencji czy niedbałość? A jeśli pracuje źle, to jakim prawem radni Rady Miejskiej zasiadający w dodatku w Komisji Rewizyjnej uchylają się od obowiązku odkrycia tego i napiętnowania?

pog-wieczorekNa koniec pytania do całej trójki radnych, którzy od roku powiadamiani o rażących przypadkach łamania prawa, sprzeniewierzają się obowiązkom jakie nakłada na nich sprawowana funkcja: czy Państwo stoicie nawet ponad sądem, który potwierdził moje zarzuty już co najmniej dwukrotnie? Jakim prawem podjęliście się obowiązków, którym nie jesteście w stanie sprostać?

Ta sprawa na pewno nie zostanie bez dalszego ciągu. Do Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej skieruję pytania o to, jakie kontrole zostały podczas 3 ostatnich lat podjęte z inicjatywy samej Komisji i jakim zakończyły się skutkiem. Zapytam także o to, co jako przewodniczący zamierza zrobić z faktem, że 3 członków komisji którą kieruje uniemożliwia dokonanie kontroli w sytuacji, kiedy zostały ewidentnie wskazane i potwierdzone przypadki złamania prawa, oraz przykłady rażącej niekompetencji, która ma dalsze poważne skutki.

Na koniec dodam jeszcze, że pierwszym gliwickim radnym, którego poinformowałem o sytuacji w radach nadzorczych gliwickich spółek był Jarosław Wieczorek, który prawie dokładnie rok temu obiecał mi, że od razu skieruje tę sprawę do prawników PiS. Co zrobił, widzimy wszyscy. Mój komentarz może być tylko jeden. Nigdy jeszcze go nie stosowałem, ale teraz zrobię wyjątek ? HAŃBA!!!

Dariusz Jezierski

7 Comments on "Prawo, Sprawiedliwość i Jarosław Wieczorek, czyli haniebna postawa Komisji Rewizyjnej"

 1. Jaroslaw Wieczorek powinien byc szybko usuniety z PiSu. Niczego dobrego nie zrobil ani dla prawa ani dla sprawiedliwosci ani tez dla wyborcow. Jest cwaniaczkiem myslacym o tylko wlasnej karierze.

 2. I co niektórzy chcą powrotu PiS do władzy. Kpina

 3. Mirella Czajkowska-Turek | 30 października 2013 at 9:56 am | Odpowiedz

  Polityczny konformizm? Tchórzostwo?
  „Obyś był zimny albo gorący! A tak, skoro jesteś letni i ani gorący, ani zimny, chcę cię wyrzucić z mych ust” (Apokalipsa 3,15n)

 4. Z jednej strony:
  ??Na dzisiejszym posiedzeniu Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej poddany został pod głosowanie wniosek o przeprowadzenie kontroli w Wydziale Nadzoru Właścicielskiego Urzędu Miejskiego, który jest bezpośrednio odpowiedzialny za dopuszczenie do łamania ustaw antykorupcyjnej i kominowej, a także za wadliwe statuty i sporo innych poważnych uchybień ??
  ??Decydujący głos należał zatem do przedstawiciela klubu radnych partii, która Prawo i Sprawiedliwość wzięła sobie na sztandary. O to, co te pojęcia oznaczają dla reprezentującego PiS radnego Jarosława Wieczorka trzeba go będzie najzwyczajniej zapytać ??
  ??Swoją drogą wstrzymywanie się od głosu weszło radnym PiS w krew. ??
  Z drugiej:
  Dziesięć przykazań Bożych:
  ?Ja jestem Pan, twój Bóg, który cię wywiódł z ziemi egipskiej, z domu niewoli.
  Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną.
  Nie będziesz brał imienia Pana, Boga swego, nadaremnie.
  Pamiętaj, abyś dzień święty święcił.
  Czcij ojca swego i matkę swoją.
  Nie zabijaj.
  Nie cudzołóż.
  Nie kradnij.
  Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu.
  Nie pożądaj żony bliźniego swego.
  Ani żadnej rzeczy, która jego jest.?

  Polityka polega często na pogodzeniu dwóch rzeczy nie dających się pogodzić ? dla normalnego śmiertelnika..
  Jak on to robi ?
  To chyba jakieś czary .
  Ale ,że to radny PiS to raczej jakiś ?cud?.
  Wstrzymanie się od głosu czasem w polityce jest takim ?politycznym cudem? ?
  ?Super polityk 2013?- nominacja:
  http://przeklej.net/image_details/148614.html
  G.P.
  p.s.
  Ponieważ działam darmowo i niezależnie, a ktoś powyższy rysunek chciałby wykorzystać jako tapetę w komputerze , albo fototapetę na ścianę w pokoju – podaję hasło do pliku:

  hasło:
  wiaraczynicuda

 5. W Polsce działa system prywaty.
  Na tym opiera się potęga kraju.
  Reszta to” motłoch”
  Prawo to nie sprawiedliwość a sprawiedliwość to ponoć prawo.

  Hańba dla PiS?
  Hańba dla Państwa ..
  Nigdy mu nie wierzyłem..

 6. Typowe dla PIS. Gęba pełna frazesów,a le gdy przyjdzie co do czego to…..szkoda gadać. Napewno na PIS a w szcególności na Wieczorka nie zagłosuję!!!!

  • Ot jeden z treserów.
   Jeszcze osesek ale pcha się do pejcza na większego tresera.
   Myślę że mu się nie uda i czas przeprowadzić rewizję jego osobowości,

   Bóg Honor Ojczyzna ?

Leave a comment

Your email address will not be published.


*