Prezydent Frankiewicz nagradza. Za jakie zasługi?

Skazany za pobicie i kradzież zasiada w radach nadzorczych!

Człowiek, który pobił drugiego człowieka, to bandyta. Człowiek, który ukradł, to złodziej. Czy pierwszemu z nich powierzylibyście bezpieczeństwo Waszych bliskich i miejsca, w którym mieszkacie? Czy drugiemu dalibyście zarządzać Waszym majątkiem? A czy osoba, która popełniła oba wymienione wyżej przestępstwa powinna otrzymać w nagrodę intratne posady za duże pieniądze i otrzymywać ogromną dotację z kasy miejskiej? Odpowiedzi na te pytania są oczywiste dla każdego, poza prezydentem miasta Zygmuntem Frankiewiczem.

Andrzej Nowak został skazany prawomocnymi wyrokami Sądu za pobicie (zatem akt bandycki) oraz już jako komendant gliwickiej Straży Miejskiej za kradzież kostki brukowej. Te pospolite przestępstwa nie przeszkodziły Prezydentowi Miasta w wydawałoby się całkowicie nielogicznym bronieniu Nowaka i utrzymywaniu go na stanowisku, na którym przecież niekaralność osoby je zajmującej powinna być warunkiem koniecznym. Co więcej, przez cały czas, kiedy wyrok zakazywał Nowakowi pełnienia funkcji kierowniczych, ten mimo ewidentnej potwierdzonej wyrokiem winy pozostawał na? urlopie bezpłatnym. Prezydent uznał zatem, że Andrzej Nowak jak najbardziej na stanowisko komendanta Straży Miejskiej zasługuje. W lutym tego roku pojawiły się nawet pogłoski, że może na nie wrócić, bowiem akurat wtedy, kiedy skończył się wyrok Nowaka? ogłoszono konkurs na stanowisko komendanta. Być może nie stało się tak wyłącznie dzięki zainteresowaniu mediów tą sprawą.

W Gliwicach można jednak wszystko. O prywatnym królestwie Henryka Małysza, prezesa PRUiM, pisze się ostatnio bardzo wiele. Nic dziwnego, skoro między innymi dzięki umiejętnemu dzieleniu spółki na mniejsze podmioty, zarabia on już niespełna 500 tysięcy złotych rocznie. Nie o tym jednak dzisiaj, choć jak Państwo zobaczą, początek to właściwy. Henryk Małysz zasiada między innymi w radzie nadzorczej spółki Silesia Asfalty, której już samo powstanie i powiązania a w zasadzie zależność od międzynarodowej firmy EUROVIA mogą budzić ogromne wątpliwości. Dlaczego bowiem w obliczu gigantycznych inwestycji drogowych w samym mieście i w okolicach Gliwic PRUiM, dysponując własną wytwórnią asfaltu oddaje ją praktycznie innemu podmiotowi? Odpowiedzią może być tu uposażenie Małysza z tego tytułu, które wynosi sporo ponad 100 tysięcy złotych rocznie. Cóż, w przypadku PRUiM powiedzenie ?rządź i dziel? zyskuje zatem całkiem nowe znaczenie.

Dla nas jednak dziś ważne jest to, kto jeszcze zasiada w radzie nadzorczej spółki, rzecz jasna oprócz przedstawicieli EUROVII, którzy kontrolują wszystko. Okazuje się, że Gliwice dochowały się wybitnego znawcy nawierzchni drogowych w postaci byłego komendanta Straży Miejskiej, który kostkę brukową zamienił na asfalt i zasiada w radzie nadzorczej! Zapewne z odpowiednim uposażeniem. Co więcej, mniej więcej w tym samym czasie zasiadł również w radzie nadzorczej PPHU Pog-Tech Sp. z o.o. – Gliwice.

Aby dopełnić obrazu sytuacji dodam jeszcze, że Nowak jest dyrektorem Grupy Kolarskiej Gliwice, która otrzymała od miasta ogromną jak na gliwickie warunki dotację w kwocie 150 tysięcy złotych! Dla porównania Piast Gliwice na sekcję lekkoatletyczną ? 70 tysięcy zł, Szermierczy Klub Sportowy Muszkieter ? 90 000 zł.Pomijam już fakt, czy rzeczywiście rodzice marzą o wychowawcy młodzieży z taką przeszłością?

Ta sprawa nie wymaga komentarza.Wymaga jednak postawienia pytań, których dotąd postawić się obawiano:

1.O czym wie lub jaką przysługę zrobił prezydentowi lub komuś z jego najbliższego otoczenia Andrzej Nowak, że zasługuje na względy ponad prawem?

2. Czy ma to może związek z jego niegdysiejszą pracą w Policji?

3. Cokolwiek to było lub jest, jakim prawem płacimy za to my wszyscy z publicznych pieniędzy?

O tym jak bardzo zastanawiający jest przypadek Andrzeja Nowaka ktoś już pisał i to dość ostro. Bardzo polecam tę lekturę: http://info-poster.eu/zagadka-dla-czytelnikow-kto-to-napisal/

Dariusz Jezierski

51 Comments on "Prezydent Frankiewicz nagradza. Za jakie zasługi?"

 1. Imię *mieszkaniec | 5 września 2012 at 12:03 pm | Odpowiedz

  Jeżeli to miał być ten hit i informacja która miała pogrążyć Frankiewicza to gratuluje głupoty. Teraz już na pewno nie pójdę na referendum bo jeszcze wczoraj się nad tym zastanawiałem. Myślałem że macie haka na Frankiewicza a tu takie bździńco. Jeżeli nie ma na niego nic poważniejszego to nie idę na referendum.

 2. I co z tego?

 3. I dlatego referendum…padnie.

 4. Rzeczywiście nie jest to nic nowego ani odkrywczego, ale tym bardziej powinniśmy wszyscy się zastanowić dlaczego takie rzeczy już nas nie szokują…

  • Otóż to Pani Alino. I dlaczego boimy się publicznie postawić pytania, które postawiłem.
   Nowak stwierdził, że brał kostkę za wiedzą Małysza. Teraz obaj siedzą w radzie nadzorczej stworzonej przez tego drugiego spółki, zbijają kokosy i nadal są dobrymi kumplami. A 150000 zł na grupę kolarską??? Na całą kulturę na drugie półrocze nie dano nawet 80 000 na dotacje. Co trzeba zrobić, aby tak mieć?:)

   • boimy ? takie newsy nie szokują, bo tylko naprawde naiwni ludzie wierza ze Pani Lisowska, czy Pan Jezierski czy ten Pan z radiostacji nie maja znajomych, ktorzy maja znajomych itd itd..

    Czyli rozumiem, ze gdy Pan Jezierski zostanie prezydentem wywali tych Panow z roboty. A na ich miejsce zatrudni sie….. hm… 🙂

    • no właśnie zadajmy pytanie jakich znajomych mają nowi kandydaci na prezydenta :] nasza mała przestrzeń miejska jest odzwierciedleniem sytuacji całego kraju, po wyborach zastępuje sie starych kolesiów nowymi kolesiami, ot zmiany na lepsze. Trzeba jeszcze bardzo uważać żeby stołeczki zbytnio sie nie wychłodziły podczas zamiany. Nie popre nikogo kto na siłe robi kolejne referendum, w którym widzi jedyną możliwość zdobycia władzy. Od tego są wybory, mieszkańcy wybrali i na tym koniec. Wszystkie inne formy są żałosnymi aktami rozpaczy przegranych.

     • Co powoduje, że z takim uporem godnym osła, uciekacie we wróżbiarstwo, a nie staje Wam przyzwoitości i odwagi, żeby zatrzymać się i skomentować obecne od lat skandaliczne decyzje władz?

 5. 19 lat , rodzi patologie, układy, układziki, wzajemne powiązania, czas zmian nastał !
  KADENCYJNOŚĆ NIE MA , ALE JEST REFERENDUM !.
  Na cyklistów jest kasa, na remont szkoły dla niepełnosprawnych dzieci nie manie ma, a może ma nie być…?
  Tylko pytam?

  • Niestety powiązania „rodzą się” same i to bardzo szybko. Nie potrzeba na to aż dziewiętnastu lat. Ktokolwiek przyszedłby na miejsce obecnego prezydenta, na pewno przyszedł by już z ludźmi, którym wiele zawdzięcza, z rodziną, przyjaciółmi…
   Ale właśnie od tego są dziennikarze – żeby piętnować takie rzeczy i żeby informować nas o tym co się dzieje. Gorzej, gdy dziennikarze również znajdują się w tym układzie.

   • Co z tego, że, jeśli już, media opisują i piętnują, jeżeli nie robi to najmniejszego wrażenia na krytykowanych władzach, a mieszkańcy milczą, z czym mamy do czynienia w Gliwicach? Niektórych to już nie bulwersuje, już przywykli, a na to tylko czekają skorumpowani i zdeprawowani urzędnicy. No i mamy efekty, złodziej wychowuje, nadzoruje, świetnie zarabia i śmieje się wszystkim w nos.

    • Rozumiem, że nowy prezydent będzie takich złodzieji ścigał, sądził, karał – może jeszcze na koniu?

     Skoro złodziej nadzoruje, tzn. że mu na to PRAWO pozwala. A jak mu na to PRAWO nie pozwala, to chyba pretensje powinny być w strone policji ? A nieee.. przepraszam, przeciez chcemy miec stolek prezydenta 😉

     • Jasiu, już o tym rozmawialiśmy, Ty niczego nie rozumiesz i namolnie udowadniasz to każdym swoim postem.
      Nie będę Ciebie zanudzać takimi „bździnami”, jak etyka, moralność, dobry obyczaj, bo w Twoim małym świecie te wartości nie występują, nigdy się z nimi nie zetknąłeś ani w życiu, ani w… literaturze. Nawet z telewizora nigdy nie dowiedziałeś się, że podobni Nowakowie wywracają nawet nie prezydentów miast, ale ministrów, premierów… Cóż, ludzi prawych masz za frajerów.
      Twój sposób na życie wygląda tak: co nie jest zabronione przez Kodeks Karny, to jest dozwolone. Problem w tym, że karierze Nowaka nawet KK nie przeszkodził, a prezydent ewidentnie ochrania człowieka skompromitowanego, który w porządnym mieście mógłby dziś być co najwyżej stróżem na prywatnym parkingu.
      A jeśli już jesteśmy przy skrócie KK, to jestem ciekawy, jak gliwiccy pasterze Kościoła Katolickiego oceniają tę sprawę? Mają prezydenta za wielkiego duchem i sercem, dobrego chrześcijanina, którego głęboka empatia i wiara, że w każdym człowieku jest dobro, skłoniła do pomocy złoczyńcy na koszt podatników? Czy sami też zatrudniają byłych skazańców i dają im schronienie?

     • @sss9
      „bo w Twoim małym świecie te wartości nie występują, nigdy się z nimi nie zetknąłeś ani w życiu,”
      ” Nawet z telewizora nigdy nie dowiedziałeś się, że”
      „Cóż, ludzi prawych masz za frajerów.”
      „Twój sposób na życie wygląda tak: ”
      wczesniej tez pisales ze najbardziej lubie lekcje WF-u czy jezdzic do Katowic…

      Czytajac Twoje wypowiedzi czasami nerwowo ogladam sie za siebie… mysle sobie.. „skad ten gosciu tyle o mnie wie?”, ale fakt.. czasami tesknie za lekcjami WF-u… to byly czasyyy. 🙂

 6. Jeżeli sprawa Andrzeja Nowaka, to jest „bździńco”, to co miałoby być, fani Frankiewicza tym czymś, przez co Wasz bożek straciłby w Waszych oczach? A przecież Nowak, to zaledwie wierzchołek góry lodowej. Potrzebujecie aktu gwałtu, czy kanibalizmu, żeby Wami wstrząsnąć i do waszych makówek dotarło, że właśnie akceptujecie błoto na białym garniturze? Kto Wam tak wyprał nastoletnie mózgi, patologiczni rodzice?

  • Bardzo trafny komentarz, poziom moralny mieszkańców Gliwic przez ostatnich 19 lat obniża się w zatrważającym tempie. Sprawa Nowaka nie jest dla mnie nowa, ale dobrze, że redaktor ją przypomniał opinii publicznej.

  • Patologia wypełza z Twoich ust chłopie.
   Co do tematu Pana Jezierskiego, to uważam że sprawa jest rzeczywiście bulwersująca…a najbardziej smutne jest to, że kolesiostwo nie zna ,,kolorów politycznych”
   I jeszcze prośba do Pana Darka…proszę piętnować takie epitety jakie wypisuje sss9.

   • A Ciebie, Krzysiu, czym napiętnować, rozżarzonym żelazem? Czy określenie „patologia” wywołuje u Ciebie rodzinną traumę, bo tak dziwnie nerwowo reagujesz?

    • Panowie! Puściłem bo nie narusza to norm, ale może jednak powinno się to „forum” różnić od niektórych jakością dyskusji?;)

     • A potrafisz dyskutować bez ironii i złośliwości? 🙂 Wątpię…ale wierzę że kiedyś się ,,naumiesz” a póki co to proponuję abyś się odrobinę wyluzował, boś strasznie spięty brachu 😉

 7. Napaliłem się na sensację, a tu d…blada. Nowak i jego (sz)czyny.A, że siedzi w Radach nadzorczych to chyba ktoś go tam przyjął?

 8. Upadek moralny naszego społeczeństwa jest naprawdę przygnębiający.
  Frankafanka dzieli się smutną refleksja, że z tego powodu także referendum padnie, gdyż uczciwość i prawość nie są dziś poszukiwane. Wojtuś nawet nie udaje i nie kryje tego, że akceptuje przestępstwa i bezprawie.
  Dzięki takim ludziom złodzieje i bandyci mogą czuć się bezpieczni i bezkarni.
  Ja idę do referendum właśnie dlatego, że uważam złodziei za złodziei, a bandytów za bandytów i nie toleruję dzisiejszego bezprawia.
  Po prostu zero tolerancji dla bezprawia, szczególnie tych na górze, prominentnych, rzadzących, bo wtedy trudniej będzie również tym mniejszym złoczyńcom czynić swoje zło.

 9. Komentarze swiadcza o nad wyraz niskim poziomie moralnosci naszej spolecznosci.Ubolewam!!!!Na referendum ide nieodwolalnie.

 10. i z wielkiego hitu wyszedłŤ wielki kit.

 11. Szczególnej pikanterii dodaje fakt, że Małysz kandydował niedawno do Gliwicjusza. Był prawie że faworytem, bo znalazł się w ścisłym finale.
  Przypomnieć warto przyznających Gliwicjusza i kryteria przyznawania tej nagrody.
  Kandydatów zgłaszają (hehehehe) czytelnicy, a zwycięzcę wybiera kapituła złożona z osób cieszących się największym prestiżem w mieście (sic!). Tygodnik Obywatelaski (z nazwy) ?Nowiny Gliwickie? przyznają Gliwicjusza ? tj. nagrodę, którą wyróżniana jest co roku wybitna osobowość Gliwic i powiatu gliwickiego.

 12. Dlaczego wielki kit dobrze opracowany artykuł miejmy nadzieję, że będzie jakiś ciąg dalszy?

 13. Nie zapowiadałem wbrew temu, co sugeruje portal dwamiasta.pl tekstu kontrowersyjnego, lecz fakty bulwersujące. Mnie bulwersuje, że człowiek który pobił drugiego człowieka i który ukradł publiczną własność kończy jako członek rad nadzorczych z ogromnym wynagrodzeniem, otrzymując jednocześnie olbrzymie dotacje z miasta na inną działalność. A sprawa nie jest „stara”, bowiem w radach p. Nowak zasiadł w ubiegłym roku. Jak pisałem wcześniej – tym się nie chwalono.
  Dariusz Jezierski

  • Fajnie, w sumie 3 akrykuly, razem chyba ponad 40 komentarzy… AFERA NA MAXA! Ale… ani slowa o Policji, Sądach , Prokuraturze… WSZYSTKO wina prezydenta! Frankiewicz nie jest odpowiedzialny za karanie przestepcow. A skoro ten zasiada w jakiejs radzie, tzn. ze moze. A jak nie moze, to taka mamy Policje lub prawo.

   Najpierw glownym powodem referendum byla platna autostrada (z ktora ZF nie ma nic wspolnego), teraz takie cos… Kolejnym HIT-em info-poster bedzie. „Nieudolny prezydent nie potrafi zadbac o dobra pogode w miescie”.

   Ogarnijcie sie ludzie…

   • Proszę jednak przeczytać tekst Pani Drzewieckiej, który podlinkowałem – prezydent Frankiewicz bardzo oryginalnie tłumaczy, gdzie ma sąd i prawo. A Pani Ninie chyba można wierzyć, prawda?:)
    I jeszcze pytanie: a Pan Prezydent jest od nagradzania przestępców?

    • Czy jest to niezgodne z prawem? Powiem tak, nie jestem w temacie… nie interesowalem sie tą sprawą – a w to co tu jest publikowane nie wierzę tak jak niektórzy komentujący w 100%. Gdyż nie jest Pan obiektywny, za co nie mam pretensji bo jest Pan po prostu stroną.

     Dlatego jeżeli jest to zgodne z prawem, to Prezydent dostał takie prawo od większości mieszkańców. Jeżeli jest to niezgodne z prawem, to są od tego odpowiednie służby i tyle…

    • PS. Inaczej mowiac, jezeli ktos postepuje zgodnie z prawem, ale np. niemoralnie, chamsko itp.. ale podkreślam – NIE ŁAMIE PRAWA, powinien zostać osądzony w wyborach. W innym wypadku mieszkancy maja prawo go odwołać.

     • Jasiowi pasuje, że złodziej i bandzior z prawomocnymi wyrokami nadzoruje majątek gminny jako członek RN gminnej spółki. Jaś powierzyłby opiekę na swoimi dziećmi pedofilowi z wyrokiem, gdyby to nie łamało prawa?

     • Jasiowi nikt nie wmówi, że białe jest białe, a czarne jest czarne.
      Jasio nie wierzy „w to co tu jest publikowane”, bo el comandante nie musi już składać oświadczeń majątkowych.
      Pewnie sądzi, że el comandante w RN zasiada społecznie.

     • Z tym że nie bardzo legalne jest aby pedofilowi z wyrokiem powierzyć w ogóle zbliżanie się do dzieci. Nie przesadzacie aby?

      Nie twierdze że tak powinno być. Nigdzie tego nie napisałem. Uważam tylko, że za bycie niemoralnym, chamskim czy nieuprzejmym… bo z tego co tu czytam to jedyne zarzuty przeciwko samemu prezydentowi, nie musi od razu prowadzić do referendum za ponad 300 tys zł i ew. wyborów o wiele droższych. W naszym kraju 8/10 polityków takich jest. Załatwiają „swoim” co mogą. Czy to znaczy, że każdego trzeba odwołać? Szczególnie, że wszyscy chętni na stołek są bardzo podobni. Więc nic to nie zmieni.

      • Nie biorę udziału w tej dyskusji Panów, ale wtrącę tylko, że to bardzo oryginalna argumentacja. I ten tok rozumowania mnie wręcz przeraża. Naprawdę trzeba 19 lat aby ludzie w ten sposób usprawiedliwiali każdą niegodziwość? Przecież to autentyczne „rozbieranie” miasta, wyrywanie co lepszych kąsków dla siebie i znajomych. Brak słów po prostu

     • Tak jest brawo Jasiu! Wygrał pan bon towarowy! Gra pan dalej?
      Trzeba zostawić wszystko tak jak jest i niech sobie nadal pan prezydent rozdaje beneficja „po uważaniu”.
      Kogo kocham, kogo lubię rzucę mu pod nogi.

     • Szczerze… To Ja nawet nie głosowałem w tych wszystkich wyborach. Nie chce (choć pewnie już wyszedłem) wyjść też na jakiegoś fana ZF, bo w wielu rzaczach się z nim nie zgadzam. Uważam tylko pomysł z referendum jest chory ponieważ, dwa lata temu były wybory i będą za dwa lata. A ludzie którzy „nagle” się ocknęli, że jak teraz się nie odwoła ZF to Gliwice po prostu wylecą w powietrze, to Ci sami ludzie którzy jeszcze dwa lata temu, a niektórzy i 6 lat temu bezskutecznie ubiegają się o głosy i nie są w stanie wychylić się nawet do 5%. Uważam taką jazdę „na skróty” po prostu nie fair, bo za moje pieniądze.

      Nie zgadzam się przyznawaniu wysokich pensji znajomym (co niestety jest legalne), jak i robieniu sobie darmowej kampanii wyborczej pod następne wybory za moje pieniądze (co również jest legalne, a przez niektórych nawet nazywane „obowiązkiem demokracji”).

      Jeszcze raz podkreślę, jeżeli nie ma szczególnych przesłanek żeby kogoś odwołać (a takich nie ma, bo skoro mówicie że trwa to ponad 2lata, a 2 lata temu większość go wybrała – to nie ma z tym problemu) to po prostu powinno się poczekać do wyborów. Prowadzić swoją kampanię, pisać choćby takie artykuły… ale wykorzystywać niewiedze mieszkańców w celu uzyskania darmowej kampanii wyborczej ? To już nie jest fair…

      I to jest dokładnie moje zdanie, bo już nie mam sił więcej tłumaczyć. Dla mnie ZF nie jest idealnym prezydentem. Ale po KAŻDY… powtarzam KAŻDY człowiek na tym stanowisku będzie miał przeciwników, a wtedy za waszym rozumowaniem takie referendum powinno odbywać się co roku – tylko po co wtedy wybory? Dlaczego? Np. dla mnie chamska może być Pani Lisowska z resztą referendystów, która jeszcze raz powtórzę, walczy i blokuje budowę DTŚ przeróżnymi protestami i gdzieś ma sporą większość mieszkańców która jest „ZA”. A w sondarzach za ostatecznym wariantem było ponad 90%. A jak kogoś nie wierzy w sondarze to ZF był jedynym kandydatem na prezydenta który bez żadnego ale wspierał właśnie tą opcje DTŚ… i wygrał. Więc mieszkańcy wszystkimi swoimi głosami są za tą drogą a „referendyści” mają ich po prostu gdzieś. Można przytoczyć nawet ich cytaty.. „są aroganccy wobec mieszkańców”. Bo skoro takie epitety są wytaczane przeciwko ZF, który ignoruje kilku mieszkańców.. można się kłócić i kłócić… człowiek dlatego wymyślił wybory raz na 4 lata. Aby przez te 3,5 roku żyć w spokoju.. ale nie w Gliwicach. U nas wybory/referendum są prawie co roku:/

      • Wtrącę się w tym miejscu. Panie Janie – sytuacja jest EKSTREMALNA. Jeśli nie odwołamy prezydenta teraz wprowadzi miasto w długi na parędziesiąt lat i to zgodnie z prognozami które sam zamieszcza. Będziemy mieli większy dług niż Bytom. Przecież on realnie myśli nawet o budowie Podium bez dotacji – to jest ta sytuacja ekstremalna. Za dwa lata będzie za późno. W ogóle nie uwzględnia, że zanim spłacimy dług może nie być Strefy!!! (2020). Wszystko się stamtąd wyniesie jak skończą się ulgi. A kryzys ekonomiczny ignoruje pan prezydent zupełnie – wiele miast rezygnuje z takich inwestycji właśnie dlatego, że nawet ekonomiści nie mają pojęcia jak ten kryzys się rozwinie. Podium za setki milionów bez żadnej gwarancji jego „życia” później to szaleństwo. A jest wiele mniejszych szaleństw jeszcze.
       Mówi Pan, że ktoś wymyślił wybory co 4 lata. Ale ktoś wymyślił także kadencyjność! Najgenialniejszy prezydent USA ma tylko dwie kadencje! Myśli Pan, że to przypadek? Odświeżać trzeba także politykę i koncepcje, które będąc genialne 20 lat wcześniej potem okazują się największym hamulcem. Świat się zmienia – nasz prezydent nie. To bardzo źle.

     • Akurat do budowy Podium w trybie „bez dotacji” jeszcze lata swietlne. Spokojnie ta kwestia (o ile w ogole bedzie) bedzie do komentowania po kolejnych wyborach za dwa lata.

      Poki co, walczy o te 145mln (+15mln) dofinansowania m.in. z Unia, Wojewodztwem, Katowicami czy referendystami juz kilka lat. Tak samo jak walczyl o wezel czy o Opla. A obok? Zabrze wydaje ponad 400mln na stadion… tzn. na 3/4 stadionu, koszt stadionu slaskiego prawdopodobnie nie zamknie sie w 900mln zl a np. Katowice za 1 mecz (final MS w siatce) – zaplaci 10mln zl, ktore nie ma szans sie zwrocic, podobnie jak ME w kosza. 150mln przez kilka lat to naprawde smieszne pieniadze jak na nowoczesna hale 15tys. Miasta duzo mniejsze, biedniejsze buduja stadiony ktorych ceny zaczynaja sie od 150mln zl..

      W kazdym razie, jeszcze raz zaznaczam, ze temat „budowa hali bez Unii” to temat ktory bedzie mozna powoli zaczac przed wyborami za 2 lata. Nie ma sensu dyskutowac teraz o niej.

      • Po pierwsze – dlaczego ruszyła procedura przetargowa skoro dotacji nie widać? Fakty dokonane, jak tory tramwajowe nie tak dawno?
       Po drugie – jakiż to heroiczny bój z referendystami o tę dotację. Zła Unia chce biznesplanu a nie wróżby a źli referendyści nie chcą długu. Biedny, niezrozumiany wizjoner;)

     • Poniewaz dotacja nie musi byc przyznana przed rozpoczeciem przetargu. I akurat chodzilo mi o ten list do premiera aby ten nie przyznal Gliwicom 15mln zl :/

     • Jasio już zapomniał, że pierwotnie budowa hali Podium miała nas kosztować zaledwie 1/3 całej ceny. Teraz prezydent „walczy” o połowę… Koszt rocznego utrzymania podobnych hal wybudowanych ostatnio, to 10-12 mln zł, ale przecież Nas stać i nie ma znaczenia, że konkurować będziemy musieli z lepszymi i bogatszymi od siebie, a także, na co zwraca uwagę sam Jasio, z okolicznymi obiektami. Ewentualne rozgrywki wszelkich ME w Podium, wg Jasia, będą za darmo? Tylko Katowice płacą dziesiątki milionów za możliwość organizowania takich igrzysk? Gliwice ktoś będzie błagać, żebyśmy wynajęli halę? Jak patrzę na rzekomą zasobność gliwiczan, to czarno widzę, żeby na trybunach Podium jednorazowo zasiadło choćby pięć tysięcy naszych ziomków. Cena biletu na ME, czy koncerty gwiazd w takich halach, to nie jałmużna zostawiana w kasie stadionu Piasta , którą nasi kibice i tak uważają za… wygórowaną! Po prostu bogacze pełną gębą, chcą Podium, ale nie stać ich na bilet wstępu. Naprawdę jesteście przekonani, że miasto będzie Wam rozdawać bilety za darmo? Przed każdą biletowaną imprezą słychać jęki pod kasami. Niedługo festiwal Palm Jazz, któremu już współczuję.
      Podiumowym hurraoptymistom proponuję uważne przyjrzenie się zabrzańskiemu DMiT. Nawet koncerty światowych gwiazd bardzo rzadko są w stanie wypełnić dwutysięczną widownię. A my mamy finansować budowę i utrzymywać halę dla całego regionu?
      Zwracam uwagę na jeszcze jedną, bardzo symptomatyczną rzecz, otóż, Gliwice, mimo rozbuchanej propagandy o cudownych możliwościach i fantastycznym życiu mieszkańców nie są atrakcyjne na tyle, żeby ktoś chciał nabyć i zagospodarować liczne obiekty, które od wielu lat bezskutecznie próbujemy sprzedać, chociaż ich ceny lecą na łeb. Właściciele pustych działek w centrum miasta też nie mają zamiaru inwestować w coś trwałego, nie mają zamiaru zaczepić się w mieście, tylko spekulują gruntami. Nawet znana gliwicka firma, która parę lat temu nabyła szkieletora, zrobiła z niego ogromny baner reklamowy, dodała mu jedynie gustowną siatkę ochronną i rondo z desek, żeby przechodniów nie zabiły kruszące się ściany.

     • Postaraj sie czasem napisac cos bez ‚dziwnych’ ironii czy po prostu glupich pytan ‚chyba retorycznych’.. bo twoje teksty po prostu sie kupy nie trzymaja. A gdybys jeszcze ze zrozumieniem czytal teksty na ktore odpowiadasz to moze by cos z tego wyszlo..

      W kazdym razie, zaciekawilo mnie… „Jak patrzę na rzekomą zasobność gliwiczan,” – Widze ze nie tylko o mnie wiesz wszystko, patrzysz sobie tak na wszystkich z gory.. wyceniles srednia frekwencje bez jakichkolwiek danych… po prostu wszystko wiesz 🙂 W sam raz do RN! Jestem za 🙂

   • A powiedz mi, Jasiu, dlaczego Twoje riposty są takie niemerytoryczne i takie żałośnie cienkie, ale nie odmawiasz sobie kolejnych kompromitacji?
    Żeby coś zaczęło Ci się sklejać w tak upragnioną kupę, musisz zacząć myśleć i kojarzyć fakty.
    Tak się znasz na halach sportowych… Napisz mi, po co przy ul. Zygmunta Starego miasto buduje halę widowiskowo-sportową? Kładę nacisk na „widowiskową”, bo mają tam być organizowane także imprezy rozrywkowo- estradowe. W bezpośrednim sąsiedztwie budynków mieszkalnych miasto ma zamiar urządzać akademie ku czci, czy imprezy masowe? A co z salami do tego przeznaczonymi, jak Bajka-Amok, teatry, Mrowisko? Nowa konkurencja wewnętrzna, czy tylko budowanie ponad potrzeby, żeby było drożej?
    Wysil się, Jasiu.

    • Dlaczego buduja hale szkole przy ul. Zygmunta Starego ? Za chiny ludowe, nie mam pojecia. Skoro planowane jest Podium, to tam powinny odbywac sie wszystkie WFy czy szkolne „imprezy rozrywkowo- estradowe” 😉 Poza tym, nie rozumiem dlaczego ktos wybudowal szkole w bezpośrednim sąsiedztwie budynków mieszkalnych – i jak tam teraz wybudowac hale? A z tymi basenami to juz w ogole przesada.. Po co taki w Olimpijczyk czy basen w Sosnicy, skoro jest juz na Warszawskiej i na Sikorniku ? Granda!

     Z Mrowiskiem troche Ci nie wyszlo… to jest klub akurat Politechniki Slaskiej a nie miasta i nie bardzo rozumiem co to ma wspolnego z hala sportowa?

     • Specjalnie dla Ciebie położyłem nacisk na „widowiskowe”, nawet doprecyzowałem, żeby Ci się kupa trzymała, bo wiem, że jesteś słabo rozgarnięty, „imprezy rozrywkowo- estradowe”, a mimo tych oczywistych podpowiedzi poległeś. Mi to wystarczy.

     • omg.. .. „bo mają tam być organizowane także imprezy rozrywkowo- estradowe” – nic nie maja… to jest zwykla sala dla szkoly! Jak zwal tak zwal… boze, co za czlowiek. Jak sie uprzesz mozesz tam zorgranizowac nawet koncert Madonny… ot.. masz WIDOWISKOWA..

      No widzisz… wydaja kase na hale widowiskowo-sportową zamiast wybudowac po prostu hale sportową.. dranie! I to za MOJE pieniadze…

     • PS. przez chwile bylo nawet smiesznie czytajac twoje teksty, ale juz mi sie nie chce. Milo bylo 🙂

     • Tjaaa, „zwykła sala dla szkoły”, jakby takiej tam nigdy nie było. Ale OK, na pożegnanie dam Ci link do strony, której ufasz bezgranicznie i będę mieć Ciebie z głowy, bo ewentualną polemikę będziesz musiał prowadzić z Fedorczykiem, ale najpierw cytat, bo znając Twoje wybitne nieogarnięcie możesz nie trafić:
      „Każda z trzech dwukondygnacyjnych sal ma być nie tylko halą sportową z zapleczem socjalno-sanitarnym, ale również obiektem umożliwiającym organizowanie imprez rozrywkowo- estradowych.”
      Na dobranoc masz obiecany link:
      http://infogliwice.pl/?p=5052
      Ucz się, Jasiu…

     • Wiem, czytałem o tym. Ale ciągle nie rozumiem o co Ci chodzi z tymi halami. Ucze się o nich i ucze.. i nic.

      Bo chyba nie chodzi Ci o tezę „Po co nam Podium, skoro buduje sie hala przy LO5″? Czy Podium jest opłacalne czy nie, czy będzie sie je budować czy nie… jakiekolwiek porównywanie tych hal jest po prostu głupie.. ” na krzesełkach, zasiądzie 181 osób”.

      Ale pewnie o to Ci nie chodziło, dlatego dalej. Piszesz: „jakby takiej tam nigdy nie było. „. To chyba teza, „Stara sala gimnastyczna była wystarczająca, po co budować nową?” – też jest bezsensu, bo kto tam kiedyś grał wie że ta hala była dobra chyba tylko do pisania matury. I nie, nigdy tam nie było dobrej hali, albo nigdy Ty nie byłeś na dobrej hali. Więc odpada.

      Hmm.. no zostaje, że zbyt… rozbudowana? (chodzi o to że to zaplecze itd itd….), tak? Bo ja ciągle podtrzymuje, to będzie ?zwykła sala dla szkoły?. Uważam, że każda szkoła a już na pewno średnia w Polsce powinna taką halą dysponować.. Ale może mamy inne standardy:)

      Pozdrawiam,

 14. proponuję wywiesić baner na Zwycięstwa z pytaniem: KTO WPROWADZIŁ ZŁODZIEJA I BANDZIORA DO RAD NADZORCZYCH?

Leave a comment

Your email address will not be published.


*