Prezydent Gliwic, Zygmunt…. i jego zastępca, Krystian…

Krzyżówka bardzo gliwicka…

"Należące do aeroklubu gliwickiego. Niebawem będzie modernizowane", 

"Zastępca prezydenta Gliwic, Krystian",

"Prezydent Gliwic, Zygmunt."

"Występujący w Ekstraklasie klub piłkarski z Gliwic",

"Kolejowy. Po modernizacji",

"Kwiatowa albo z kamienia".

Chciałem skomentować. Ironicznie, inteligentnie. Jednak zrezygnuję. Zemdliło mnie. 

Jedna tylko uwaga zatem… Autorzy krzyżówki zapewne zrobili co mogli. Całą swoję wiedzę o mieście ukryli w tych kratkach. "Żle się dzieje w państwie duńskim!". Wolę wyjaśnić autorom – to nie gliwiczanin powiedział…

dj

5 Comments on "Prezydent Gliwic, Zygmunt…. i jego zastępca, Krystian…"

 1. A "Z Marchewkowym nosem" to kto w Gliwicach?

 2. a ja proponuje inną zagadkę 🙂 Czy czasem ZF nie będzie chciął skorzystać z poparcia Pis przy kolejnych wyborach by przeskoczyć do wiekszej POLITYKI:)?

 3. w sam raz na możliwości tzw. "kochającego Gliwice" mieszkańca. to nawet może być pierwsza w życiu krzyżówka, rozwiązana w całości i bez pomocy. a jednak mam wątpliwości, czy statystyczny zachwycony dynamicznym rozwojem Gliwic klakier poradził sobie za jednym podejściem i bez konsultacji z rodziną/znajomymi. cholera, im dłużej o tym myślę, przyglądając się 25-letniej dobrej zmianie w Gliwicach, tym mocniej zaczynam wierzyć, że klakierzy rozwiązują tę krzyżówkę kolegialnie.

 4. Zachodzę w głowę, jakeż to wzniosłe hasło na tych żółtych polach powstało.                                                        I jaka była nagroda za pawidłowe rozwiązanie. Roczna prenumerata MS?

 5. Pana zemdliło, a mnie rozbawiło niestety:)
  Podejrzewam, że miłośnicy nieudacznika rozpoczęli już kampanię  wyborczą dla Krystiana jego ucznia, zdając sobie doskonale sprawę jak chimeryczny na dzisiaj mają jeszcze elektorat;)
  A co do krzyżówki?
  Jaki elektorat mają , taka dla niego krzyżówka:)

Leave a comment

Your email address will not be published.


*