Prof. Marek Berezowski – kolejny list do Jarosława Kaczyńskiego

Szanowny Pan
Jarosław Kaczyński
Prezes Prawa i Sprawiedliwości

Wielce Szanowny Panie Prezesie!

W nawiązaniu do mojego listu z 25.02.2013 r. dotyczącego nadania małemu skrzyżowaniu (rondku) na peryferiach centrum w Gliwicach imienia ś.p. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, pozwalam sobie poinformować Pana Prezesa, że w chwili obecnej nadarza się znakomita okazja do prawdziwie godnego uczczenia imienia zmarłego tragicznie Prezydenta. Jest nim budowana właśnie olbrzymia promenada w postaci gliwickiego odcinka Drogowej Trasy Średnicowej, która przebiegać będzie przez całą szerokość naszego miasta i ścisłe jego centrum.

70_senat_berezowski_marek

Proszę zatem Pana Prezesa, aby zwrócił się do gliwickich członków PiS o podjęcie inicjatywy zmierzającej do nadania tej alei im. Lecha Kaczyńskiego, co byłoby znakomitym sposobem uczczeniem pamięci Prezydenta w naszym mieście.

Dodam, że Gliwice mają doświadczenie w tym względzie, ponieważ kilka lat temu tut. władze samorządowe nazwały jedną z dróg szybkiego ruchu (DK-88) Aleją Jana Nowaka – Jeziorańskiego.

Z wyrazami szacunku

Prof. Marek Berezowski

 

5 Comments on "Prof. Marek Berezowski – kolejny list do Jarosława Kaczyńskiego"

 1. Jedno mnie stale niepokoi, dlaczego środowiska tzw. prawicy nie chcą honorować wszystkich ofiar (katastrofy, zamachu, ingerencji sił nieczystych lub boskich – do wyboru, do koloru), wszystkich bez wyjątku, a tylko Lecha Kaczyńskiego? I to bez żony, jakby w ogóle się nie liczyła. Czy permanentne pomijanie żony jest wynikiem „tradycji prawicowych”, w których kobiety się nie liczą?

  A przy okazji… Znajomy zwykł komentować sprawy, jakie bez reszty pochłaniają pana Marka, takim oto lakonicznym skrótem: JPKM!
  Czy ktoś potrafi go rozszyfrować? Dla ułatwienia podpowiem, że są to prawdopodobnie najczęściej używane słowa w języku polskim.

 2. A może nazwę hali Podium zmienimy na Lecha Kaczyńskiego? Odcinek średnicówki będzie niczym w porównaniu z halą.

 3. dla dobra tej strony składam wniosek o nieudostępnianiu łam temu człowiekowi a jeżeli to ma być podpucha na rajców pisu to gwarantuje że blaszakowy zrobi wszystko aby utrzymać się u władzy jak będzie potrzeba to nada nazwę nawet na wieże radiostacji im lecha kaczyńskiego

 4. Ilekroć przejeżdżam na Zatorzu to rondko imienia Lecha Kaczyńskiego to się na głos śmieję 😀
  Ale wymyslili nazwę dla właściwie klombu, który jest łatwy do ojechania hulajnogą na jedno odepchnięcie 😀
  Co za geniusze! 😀
  Lech Kaczyński ma w Gliwcach fanów, których można pozazdrościć 😀

 5. GOGOL PRZEJAZDEM | 15 marca 2013 at 1:59 pm | Odpowiedz

  DTŚ, ka przez centrum to KATAFTROFA i ten pomysł wydaje się dobry, a nawet bardzo dobry.
  Jednak lepiej byłoby tam zrobić lotnisko – pas startowy – i dlatego mam obawy, czy nie wycięto za mało drzew?
  Trzymam kciuki za całe PIS ! i ludzi trzeźwo myślących…

Leave a comment

Your email address will not be published.


*