Profesor Józef Haber komentuje…

Profesor Józef Haber opatrzył komentarzem mój tekst, odpowiadający na co najmniej wtsydliwy dla władz miasta i nas wszystkich wywiad, udzielony przez Zygmunta Frankiewicza portalowi 24gliwice.pl (http://info-poster.eu/klamstwa-i-manipulacja-o-wywiadzie-zygmunta-frankiewicza-dla-24gliwice-pl/). Ze względu na doniosłość kwestii, których dotyka komentarz, publikuję go w całości:

Takiego wywiadu urzędujacy Prezydent Miasta wogóle nie powinien udzielić. NIK jest instytucją, z mocy Konstytucji RP, państwa polskiego. Wyniki kontroli nie moga być cytowane w sposób wyrwany z kontekstu. To brak szacunku do własnego Państwa. Nie mogę milczeć, gdy jawnie manipuluje się informacją, że to środowiska partyjne żądały ograniczeń kadencyjności, bo wyszło to z inicjatyw społeczeństwa obywatelskiego, którego częścią jest także, czy tego chce czy też nie, Pan Prezydent Prof.dr hab inż Zygmunt Frankiewicz. Podnosiliśmy ten postulat w czasach formułowania ustawy o samorządzie na szczeblu centralnym. Co do etyki, Panie Prezydencie, zło jest zawsze złem, więc niech Pan  go nie czyni nazywając to zło eufemistycznie pomyłką. Nie wszyscy Mieszkańcy tego Miasta są naiwni. Lepiej jest przyznać się do błędów niźli uważać je za cnotę. Niech Pan zważy na maksymę Sapienti est disnguere, aby nie być kiedyś boleśnie zaskoczonym. Ludzie z natury dążą do poznania (jak mawiał Arystoteles), a zwłaszcza prawdy. Chcę byc dumny ze swoich przedstawicieli, a nie zawstydzonym. Życzę zatem odwagi!

red.

41 Comments on "Profesor Józef Haber komentuje…"

 1. Zygmunt Frankiewicz rządzący Gliwicami od wielu kadencji wydoskonalił się w okłamywaniu wszystkich. To sprawiło, że w wielu miejscachjest już persona non grata. Jego niebywała buta spowodoała, że zraził sobie wielu bardzo możnych polityków. Dzięki temu Gliwice są dziś coraz bardziej zmarginalizowane i pomijane m.in. przy  rozdzielaniu dotacji unijnych i państwowych na bardzo poptrzebne w mieście inwestycje. W sprawie hali Podium nawet sądzi się z województwem. A teraz znakomity przedstawiciel nauki, przypominając łacińską maksymę, mówi mu oględnie, że brak mu rozeznania, że dawno zabłądził już w swoich własnych łagarstwach i że teraz także świat polskiej nauki nie zaszczyca go dziś szacunkiem. Także wśród uczonych naukowców jawi się jako persona non grata.

 2. Małgorzata Bajka | 4 listopada 2014 at 4:47 pm | Odpowiedz

  Profesor otacza się książkami, siedzi wygodnie w fotelu, z którego atakuje nieakceptowanego przez siebie prezydenta Gliwic. Równie dobrze mógłby to być prezydent Sosnowca czy Tarnowskich Gór. A co profesor zrobił dla społeczeństwa? Wyształcił się w PRL-u, który zapewniał każdemu studentowi warunki materialne do studiów a nie ucinał studia w połowie ich trwania, teraz ma z czego żyć, bo mu Polska Ludowa zapewniła możliwości kariery, i chce więcej. Czy profesor wie, jaka jest sytuacja wielu studentów, którzy z przyczyn materialnych nie mogą ukończyć studiów? A to dzięki grupom biznesu, którzy nie chcą aby ludzie biedni byli wykształceni, bo miejsca na uczelniach mają być wyłącznie dla ich debilowatych i zdemoralizowanych dzieci ( dlatego obniża się poziom nauki a uczelniach, bo by sobie nie dali rady i dlatego jest wśród studentów tyle pijaństwa i niemoralności ). Bo człowiek, który pochodzi z ubogiej rodziny nie będzie się wynosił i będzie opowiadał się w obronie biedniejszej grupy, a "takich tu nie chcemy". Człowieku, pokaż, że jesteś człowiekiem a dopiero wtedy szykuj się do władzy. Bo łatwo jest usiąść w fotelu przed regałem z książkami i się zapluwać. Tym, którzy uzyskali tytuły wydaje się, że ich zdanie jest ostateczne i niepodważalne. Zobacz, ilu zdolnych ludzi przez takich jak wy zamiast pracować dla kraju, zbiera odzież na śmietnikach i jest zmuszona do walki z systemem, który zamiast uznać ich prawo do nauki, wykształcenia i godnego życia, niszczy ich i spycha na margines, do tych, którzy chlają i obsikują przystanki. Okradliście Polskę Ludową, która wam dała wykształcenie, a teraz pogardzacie tymi, którzy startują z pozycji takiej, z jakiej wy startowaliście – ale pod ochroną państwa. To państwo dziś nie zapewnia tej ochrony – ale przeciwnie, czyha jak by tu zaszkodzić młodemu, zdolnemu ale ubogiemu studentowi. Jak tu sprawić, żeby nie ukończył studiów. Nie zaszkodzi wszystkim biednym, to sobie wybiera tych najzdolniejszych, najbardziej zaangażowanych w swoją dziedzinę – bo ci są najbardziej niebezpieczni dla liberalno-kapitalistycznego państwa. Niech się Pan nie wymądrza, bo władza się zmienia, a wtedy ci, którym teraz zamyka się drogę do godnego życia, będą zamykać swych oprawców i ich sprzymierzeńców.

  • Elżbieta Zaleśna | 4 listopada 2014 at 6:17 pm | Odpowiedz

   Pięknie to Pani napisała.

  • Pani Małgorzata jest chyba z innej bajki. Tym bełkotem można tylko komunę przywołać albo  za  nią tęsknić. 

   To już na fotelu siedzieć nie można, niech się Pani przyzna jaki stołek w magistracie Pani zajmuje i popatrzy się w lustro kto tu pluje.

   • Małgorzata Bajka | 4 listopada 2014 at 10:32 pm | Odpowiedz

    Ile razy w Polsce Ludowej zdarzyło się, aby karetka jechała po człowieka z zagrożeniem życia 50 km, kiedy kilka km dalej jest stacja pogotowia – ale z innego powiatu?

    Ile w Posce Ludowej było samobójstw wśród nastolatków z powodu biedy i napaści komorników na ich rodziców?

    Ilu ludzi w Polsce Ludowej zmarło nie doczekawszy wizyty u lekarza specjalisty?

    Ilu ludzi w Polsce Ludowej umierało na ulicy lub w szopach z wymarznięcia? Ilu w Polsce Ludowej było bezdomnych?

    Ilu Polaków zabiła utrata Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej?

    Ilu Polaków zamordowało bandyckie prawo III RP?

    Mnie nie obchodzi komunizm, którego nigdy go w Polsce nie było. Mnie obchodzi czyja jest Polska – czy ludowa, socjalistyczna czy bandycka, niszcząca Naród czy wobec niego służebna. Bo mieliśmy Polskę służącą Narodowi i ja taką Polskę reprezentuję.

    I żadną inną.

     

    • W Polsce Ludowej nawet termometrów nie było, a co dopiero mówić o karetce. Nawet jeśli jakiś pijany pielęgniarz przyjechał, to po co, skoro nie mieli nawet igieł do strzykawek. Nie było nic.

     • Małgorzata Bajka | 5 listopada 2014 at 2:18 am | Odpowiedz

      To czym moi rodzice mierzyli mi jako dziecku tempetaturę? Czemu tak kłamiesz, łgarzu? Ludzie dorabiali się dostatnio wyposażonych domów, a ci którzy ich nie mieli, mieszkali bez lęku, za co będzie zapłacić za czynsz. Jeżeli nic nie było, to dlaczego był dodatni przyrost naturalny? Czym rodzice żywili swoje dzieci? Gdyby nic nie było, to byśmy umierali z głodu, a zamiast tego rodziły się dzieci i klasy były 30-osobowe. I żadne dziecko nie chodziło głodne. Codziennie rano roznosili pod drzwi mleko. Każdego było na nie stać. Wiesz, kłamco ilu ludzi dziś nie stać na mleko? Gdzie te krowy, które się pasły na łąkach "gliwiczaninie" – nie pamiętasz ich na polach za Wójtową Wsią, bo może byłeś ślepy kiedy państwo dawało po równo a przejrzałeś dopiero, kiedy nastał system, w którym można bezkarnie kraść – wtedy dopiero wzrok ci się wyostrzył? Czemu tak kłamiesz?  

      Pani Małgorzato, bardzo proszę o zachowanie pewnego poziomu dyskusji. Jak Pani widzi, nie cenzurujemy stanowisk, wypowiedzi, opinii, ale określenia w rodzaju "parszywy" są mało merytorcyczne o ich estetyce nie wspomniawszy. Pani Młgorzato, kndyduje Pani z konkurencyjnych list i nie wiem jak dyskutuje Pani w wojej kampanii gdzie indziej, ale upraszam o poszanowanie zasad obowiązujących w tym miejscu.

      Ponieważ i ja mam prawo do opinii, dodam tylko, odnosząc się do poprzednich Pani wpisów, że normalne jest, że lekarz pracuje wśród szpitalnych łóżek, górnik w kopalni, nauczycielka wśród uczniów, a profesor wśród książek właśnie. 

      • Pamietam tamte czasy. Kartki na buty, matkę stojącą w kolejce od 4 rano po wędliny czy ojca dzien wczesniej po benzynę.  Proszę swoją propagandę uprawiać w Korei Pln.

       • Małgorzata Bajka | 5 listopada 2014 at 3:25 pm | Odpowiedz

        Ja też pamiętam tamte czasy. Kobiety stojące w kolejkach w ciepłych, wełnianych polskich płaszczach, kożuchach i futrzanych czapkach. Nie pamiętam jednak bezdomnych na ulicach, głodnych dzieci w szkole, pacjentów rezygnujących z wykupienia recepty.

        Pamiętam poranne kolejki po wędliny ale nie pamiętam wielomiesięcznych kolejek do lekarzy… Nie pamietam też, aby w tych wędlinach był MOM.

        Obecnie na tym, co kupujemy zarabiają obce firmy. Na tym, co kupowaliśmy w PRL-u zarabiały polskie przedsiębiorstwa. Gdzie one są? Twoje pieniądze idą do kieszeni zagranicznego producenta i chińskiego pracownika. I dzięki takim jak ty, popierającym kapitalizm, ci którzy w socjaliźmie pracowali w przedsiębiorstwach państwowych, teraz leżą na ulicy, a wielu z nich przedwcześnie nawet w grobach. Nie doczekali wizyty u specjalisty.

        • Pretensje proszę kierować do swoich towarzyszy z SLD, bo to oni wykreowali ten system w Magdalence. Prof.Haber nie ma z tym nic wspólnego.

         • Małgorzata Bajka | 5 listopada 2014 at 11:58 pm | Odpowiedz

          Ten system wykreowali spece z Banku Światowego. A Magdalenki nie byłoby, gdyby nie Zachód, dolary i Solidarność, gdyby nie Michnik, Kuroń, Modzelewski, Klub Krzywego Koła, prowokacja z "Dziadami", i całe to towarzystwo w UW, które potem dopięło się do związkowców jako KOR aby Solidarność upolitycznić i wykorzystać jako narzędzie do zagarnięcia Polski pod pretekstem "walki o wolność". Bo Polska nie mogła być socjalistyczna, tylko musiała być niewolnikiem zachodniego kapitału.
           

          • Towarzyszka Bajka jakieś bajki nam tu opowiada. Widać nazwisko zobowiązuje. A cóż takiego zmusiło ówczesnych współtowarzyszy Bajki do zasiądnięcia w Magdalence przy jednym stole z opozycją wykreowaną wg Bajki za dolary Banku Światowego? 

          • Małgorzata Bajka | 7 listopada 2014 at 12:02 am |

           To nie byli moi towarzysze.

      • Małgorzata Bajka | 5 listopada 2014 at 2:58 pm | Odpowiedz

       Na tej stronie słowo "kłamstwo" pada wielokrotnie pod adresem władz Gliwic. Kłamstwo a parszywe kłamstwo – to opinia, do której mam prawo. Prawo to zostało wyrażone również w orzecznictwie sądów, które panu podesłałam w związku z pana sprawą, już zakończoną.

       Chciałabym więc, żeby pan nie opatrywał moich wypowiedzi czerwonym komentarzem, bo to nosi znamiona cenzury. Brak swobody wypowiedzi spowoduje zaprzestanie mojego uczestnictwa w dyskusji, a być może nawet o to panu chodzi.

       Strzykawki wielokrotnego użytku zostały wycofane z użytku ok. 1990r. Brak takich strzykawek może się zdarzyć jedynie w warunkach wojennych.

        

       • Kłamstwo, różni się od „parszywego kłamstwa” w sposób dla niektórych bardzo istotny. Raz jeszcze powtarzam, nie podobają się Pani zasady wprowadzone na moim blogu – odsyłam na inne. Nauczono mnie kultury nawet w formułowaniu ostrej krytyki. Na prywatnym blogu będę się kierował takim jej pojęciem, jakie dla mnie samego jest wiążące. I to tyle.

        • Małgorzata Bajka | 5 listopada 2014 at 5:39 pm | Odpowiedz

         to proszę również tego rodzaju uwagi kierować do autora wypowiedzi, że obecnemu prezydentowi "każdy będzie miał prawo napluć w twarz"

         • pędora vyralna w dół | 5 listopada 2014 at 8:40 pm | Odpowiedz

          Należy wziąć chyba też pod uwagę, że nawet jeśli takie prawo zostałoby ustanowione, to znajdą się i tacy, którzy zbyt wysko cenię sobie własną ślinę, żeby ją w taki sposób użyć.

          • pędora vyralna w dół | 6 listopada 2014 at 7:01 am |

           Jednakże zastanowiwiwszy się nieco dłużej można obejść taki szkopuł, bo homo sapiens dysponuje pewną paletą mniej lub bardziej politycznych wydzielin, które mogą być doraźnie zastępowalne.

    • Elżbieta Zaleśna | 5 listopada 2014 at 7:51 am | Odpowiedz

     Widzę to podobnie  jak Pani a nigdy nie tęskniłam za komuną. Tak się dzieje zawsze wtedy  jak niesprawiedliwość, kłamstwo i złodziejstwo przebiera miarę. A przez brak kręgosłupów moralnych naszych rządzących ludziom będzie się żyć coraz gorzej. Nie mozna tylko kraść i kłamać i nie można wiecznie brać zamiast dawać. Dla wielu jest to niezrozumiałe i dlatego skupiają się na porównaniach do komunizmu lub  na Bogu ducha winnym fotelu Prof.Habera.Trzeba  ograniczyć korupcję i ukarać skorumpowanych  to i  i dla innych starczy przywilejów.

    • Ktoś tu tęskni za komuchami…

     A to tylko dzięki socjalizmowi mamy taki "dobrobyt" dzisiaj.

    • Małgorzato masz rację. Nie przejmuj się tym, że faryzeusze Ci dokuczają. "Uczonym" proponuję lekturę Pisma Świętego. Wyższe wykształcenie nie świadczy o kulturze osobistej człowieka. Człowiek jest wart tyle, ile może dać innemu człowiekowi.W bardzo wielu przypadkach "wyższe wykształcenie" nie świadczy nawet o wiedzy, a już na pewno nie świadczy o inteligencji. Inteligencji nie da się nauczyć, bo to dar Boży. Teraz odniosę się do wypowiedzi szanownego Profesora: memento mori, bo życie jest krótkie, a wieczność czeka. Jaka to będzie wieczność? Ano taka, na jaką sobie Profesor swoim życiem, ( a zwłaszcza stosunkiem do bliźniego ) zasłużył.

     Wielu ludziom Jezus powie " idź precz, nie znam Cię, nigdy Cię nie znałem"

  • Tego bełkotu nie da się czytac! W czym prof. Haber, czlowiek wielkiej wiedzy i kultury, okradł nasz kraj? Takie oskarżenia pokazują kim pani jest naprawdę – małym zakompleksionym czlowieczkiem. Jakoś pani nie przeszkasza, że nasze miejskie spółki żyją cudownie na nasz koszt. 

   • Małgorzata Bajka | 5 listopada 2014 at 2:36 am | Odpowiedz

    Tym, że brał za darmo wykształcenie, a teraz pluje na tych, którzy mu je dali. Od kogo brał? Od narodu. Wziął wymierne dobro, z którego owoców korzysta i ma w pogardzie kraj, który mu to dobro dał. Wymądrza się, choć nic z siebie nie dał dla społeczeństwa, rości sobie prawo do autorytatywnego oceniania, kto ma rządzić – kto nie.

    Będzie wysuwał kolejne dowody przeciwko władzy: patrzcie, jaka patologia rządzi Gliwicami! Oto mamy dowody – zobaczcie. Czytajcie – czyż nie widzicie, że to układ, który trzeba jak najszybciej pogonić?! Tak – odpowiedzą wyborcy, odsuną układ od władzy, a w jego miejsce przyjdzie kolejny taki sam. I tak od 1989r.

    Mamy patologiczny system, bo żyjemy w krwiożerczym kapitaliźmie narzuconym dzięki manipulacji i wykorzystywaniu do tego tzw. autorytetów – ludzi nauki, kultury, Kościoła. Ten profesor wszedł w taką rolę – on mówi jako profesor: władza jest niedobra. Ukazuje się na tle swych regałów, aby podkreślić swe cechy autorytetu wiedzy. I uczestniczy w mechaniźmie wymiany złego na gorsze.

    Każda kolejna ekipa będzie postępować tak samo. Sytuacja powtarza się od tzw. obalenia komuny. Pojawia się grupa, która mówi: całe zło jest winą rządzących, MY to zmienimy, my jesteśmy uczciwi, my piętnujemy patologię. Kiedy społeczeństwo daje im wiarę, kontynuują to, co robili poprzednicy. Nie zmienia się nic. A ludzie cierpią coraz większy ucisk, bo są tacy, którzy na tym ucisku korzystają.

    I proszę się nie podpisywać "prokurator", bo jeżeli pan nim rzeczywiście jest, to publicznie odwołujac się do swej funkcji ma pan obowiązek działać jawnie a nie anonimowo, a jeżeli nie – to może prawdziwy prokurator się zainteresuje, czy przypadkiem nie jest to forma szykan wobec kandydata w wyborach.

    • Czy Pani Małgorzata wie, że pisze bzdury.  Może je przepisuje z książek dydaktycznych o Leninie i  utopijnym świecie jaki tam  na  wschodzie zaprowadził, a później jego następcy narzucili PRL i innym "wspaniałym" krajom demoludu jak NRD, Rumunia itd. 

     • Małgorzata Bajka | 5 listopada 2014 at 3:14 pm | Odpowiedz

      Zamysł Polski Ludowej zrodził się w naszym kraju w okresie przedwojennym w środowisku PPS – z którego wywodził się przecież Piłsudski. Taka nieznajomość historii Polski budzi mój głęboki niesmak.

    • Pani ma chyba kłopoty z logicznym myśleniem.  Pisze pani, ze prof. Haber pluje  na tycb, ktorzy dali mu wyksztacenie. Czy mam rozumieć,  ze wyksztalcenie prof. Haber otrzymał od pana Frankiewicza? Może poczyta pani trochę o prof. Haberze, zanim się zastanowi nad tym co napisze.

     • Małgorzata Bajka | 5 listopada 2014 at 3:06 pm | Odpowiedz

      Pan Haber nie jest osobą zaangażowaną w sprawy Gliwic. Reprezentuje środowisko światowych bankierów od strony teoretycznej – jest wykładowcą na zagranicznych uczelniach. To środowisko najbardziej zaszkodziło Polsce w okresie tzw. transformacji. Teraz szuka sobie miejsca do propagowania swej osoby, dąży do bycia człowiekiem wpływowym w Gliwicach. Promuje się na stronie kandydata do władz miasta.

      Moje słowa przypisujące mu przynależność do grupy, która w społecznym przekonaniu okrada Polskę od razu wywołało jazgot, choć nie to znaczenie w nich zawarłam. Reakcja ta daje jednak wiele do myślenia.

      Chciałabym, żeby pan Haber zajął się swoim dotychczasowym obszarem aktywności i nie próbował tylnymi drzwiami uzyskać lokalnie wpływowej roli, gdyż Gliwice takiej osoby nie potrzebują.

      • Szanowna Pani, jeśli Pani czegoś nie potrzebuje, niech wypowiada się Pani raczej za siebie, niż za Gliwice. Profesora Habera sam poprosiłem o wywiady, które zapewne Pani przeoczyła, gdyż wtedy nie zajmowała się Pani własną kampanią wyborczą. Przykre, ale prawdziwe.

 3. marianandrzejczak | 4 listopada 2014 at 10:23 pm | Odpowiedz

  Zaczyna się piekiełko w miasteczku państewku ku uciesze Ssaczy i Ssaczoholików.Nie zdziwię się gdy ponownie ku swojej  radości bedą u władzy ponownie. Oni mają kasę,władzę ,środki przymusu,media a My rozum. Jak widać i tego powoli brakuje.  Bez jedności nie ma mowy o pokonaniu Ssaczopliki przekazu Foitka blisko Szafy. . Nie ma i  o tym wiedzą i My o tym wiemy. Proponowałbym zapoznanie się z historią wszelakich wojen . Jak w trakcie konfliktów tworzyły się przymierza potencjalnych wrogów celem likwidacji prawdziwego zagrożenia. Zresztą po co to piszę..acz to takie proste

   

 4. Jestem tak tępy, że doprawdy po kikukrotnym przeczytaniu tekstu p. Młgorzaty Bajki nic nie rozumię – to się kupy nie trzyma.

  Do tekstu należałoby dołączyć zdjęcie p. Małgorzaty – problem tylko z tłem.

   

  • Pan się nie przejmuje… ja w swojej tępocie też nic nie zrozumiałem. Wygląda mi to na zwykły trolling 🙂 Tak z przymrużeniem oka – Może to i lepiej, żeby do kupy się nic nie przyklejało? 🙂

  • Małgorzata Bajka | 5 listopada 2014 at 3:11 pm | Odpowiedz

   Publikacja wizerunku może nastąpić wyłącznie za zgodą zainteresowanego, a ja takiej zgody nie wyraziłam. Namawia pan więc redakcję do łamania prawa. Dziwi mnie, że tej wypowiedzi redakcja tak rozeznana z prawem, nie opatrzyła czerwonym komentarzem.

 5. Frankiewicz nie jest profesorem! Jest zaledwie adiunktem!

  Wystarczy w tym polu wpisać nazwisko Frankiewicza:

  http://www.polsl.pl/informacje/telefony/Strony/Szukaj.aspx#MOVEHERE

   

 6. pędora vyralna w dół | 5 listopada 2014 at 6:59 am | Odpowiedz

  Inspirujący pomysł na wykorzystanie hali Podium-Gliwice.

  http://tvn24bis.pl/informacje,187/dolina-krzemowa-na-narodowym,485110.html

   

 7. Małgorzata Bajka | 5 listopada 2014 at 5:43 pm | Odpowiedz

  Życie ludzkie jest najwyższą wartością. W swych wypowiedziach podniosłam kwestię przyczyniania się systemu państwowego do wzrostu liczby zgonów. Oczekuję od p. Jezierskiego, że osoby nazywające moje wystąpienia bełkotem i napiętnujące mnie za obronę ludzkiego życia i godności wyjaśnią swoje stanowisko powołując się na fakty i dowody lub zostaną usunięte z forum.
   

  • To pani wpisy wychwalajace system Polski Ludowej obrażają mnie i moją rodzinę, z ktorej kilka osób zostalo zamordowanych lub skatowanych w tej Polsce właśnie przez aparat bezpieczeństwa.  Proszę zamilknac!

   • Małgorzata Bajka | 7 listopada 2014 at 12:16 am | Odpowiedz

    Piłsudski też mordował opozycję, a chwali się go jako Wielkiego Przywódcę Narodu. Nie odróżnia pan systemu od ludzi. O Polskę Ludową walczyli ci, którym bliskie były ideały sprawiedliwości społecznej, a nie mordu. Proszę sobie poczytać dane IPN, kto dokonywał mordu, i dowie się tam pan, że nie byli to polscy socjaliści. Do tego, że Polska znalazła się pod pręgierzem ZSRR doprowadził wasz wielki bohater Anders, który co najmniej biernie przyczynił się do zamachu na gen. Sikorskiego. Gdyby Sikorski nie zginął, Polska byłaby po wojnie państwem w pełni suwerennym, bo to był mąż stanu, z którym liczyli się przywódcy wszystkich mocarstw.

    W okresie stalinowskim mordowano nie z powodu idei socjalistycznych, ale dlatego, że w tej idei uczestniczyli ludzie, których jedynym celem była żądza władzy. Obecnie również mordowane są tysiące ludzi, ale to wam nie przeszkadza, bo odpowiada wam obecny system. Czym różni się zakatowanie człowieka przez aparat sądowy PRL od doprowadzenia do samobójstwa przez aparat sądowy III RP? Jeżeli pan nie wie, to niech pan zamilczy.

   • Odwagi zabrakło, aby przedstawić się imieniem i nazwiskiem? 

    Gdyby nie ta "władza ludowa" to wielu profesorów i innych magistrów nie miało by wykształcenia i pasło by co najwyżej krowy (też pożyteczne zajęcie).

    Jeżeli obecny system jest lepszy, to proszę się obudzić, włączyć komputer i na YouTube wpisać sobie (w wyszukiwarce) kolejno : dr Zbigniew Kękuś, Zbigniew Stonoga, itd.

    Dalej mamy stalinowskie metody niszczenia ludzi, a więc system zmienił tylko nazwę na "kapitalizm". Mamy takich rozmiarów złodziejstwo i zadłużenie czego nie notowano za "władzy ludowej" Kto mądrzejszy, niech weźmie sobie do ręki ostatni rocznik statystyczny i przestudiuje ile to było samobójstw za "władzy ludowej", a ile w latach "kapitalizmu", to nie będzie głupot pisał.

    Za "władzy ludowej" zniszczono wielu ludziom życie, to prawda. W obecnym "kapitaliźmie" również są dokonywane zbrodnie przeciwko ludziom. Kto tego nie dostrzega, ten ma kłopoty z postrzeganiem rzeczywistości, urojenia i inne przypadłości naukowo nazwane "schizofrenią" (w wykazie chorób psychicznych).

    Każdy, kto ma odrobinę przyzwoitości, rozumu i inteligencji, a przede wszystkim poczucie sprawiedliwości, nie będzie pisał bzdur, jaki to teraz mamy dobry system.

    Ps. Do użytkownika pod pseudonimem "prokurator".

    Brak odwagi do podpisania się pod swoimi komentarzami?

    Jeżeli tak, to informuję, że pan "prokurator" (jeżeli nim jest) nie ma się czego obawiać w tym "lepszym systemie", bo mamy art. 54 Konstytucji RP, art. 10 Europejskiej Konwencji Praw Człowieka. 

    Jest co prawda art. 212 k.k., ale jest też art. 213 k.k., który znosi karalność z art. 212 k.k. Ponadto art. 212 k.k. jest sprzeczny z art. 54 Konstytucji RP, a ponadto z art. 10 EKPC.

    Skoro mamy " lepszy system" to dlaczego wielu boi się podpisać pod swoimi komentarzami? Schizofrenia?

 8. O czym ta Pani mówi, nie rozumiem dalej. O publikacji wizerunku za pozwoleniem ??

  Gdzie tu jest obrona życia ????

  Założenie własnej strony nie tak drogo kosztuje, a ile byłoby radości, gdyby się pojawiły tam jakieś wpisy

 9. Małgorzata Bajka | 7 listopada 2014 at 12:22 am | Odpowiedz

  A ja nie rozumiem, dlaczego w pana wypowiedziach wobec moich komentarzy nie ma logiki, uzasadnienia a jedynie sama drwina. Z czego i dlaczego? bo nie potrafi pan logicznie myśleć a postawił pan sobie za cel samą drwinę? – to wskazuje na chęć dokuczenia. A to wykracza poza debatę wyborczą.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*