Prokuratura „nie widzi”

Na początku lipca wystąpiłem do Prokuratury Okręgowej w Gliwicach z wnioskiem o wznowienie śledztwa w sprawie zatajenia prawdy w zeznaniach majątkowych radnego Tadeusza Olejnika. Prokuratura stwierdziła, że wieloletnie składanie nieprawdziwych oświadczeń majątkowych przez radnego nie miało charakteru działania celowego i umorzyła śledztwo.

Dodać należy, że w Postanowieniu o umorzeniu śledztwa znalazło się wiele innych sformułowań, świadczących niezbicie nie tylko o niestaranności prowadzącego je prokuratora, ale wręcz o oczywistych błędach interpretacyjnych. Błędach, czy celowych zabiegach? – to już inna kwestia.

Wszystkie swoje wątpliwości wyraziłem we wniosku:

http://info-poster.eu/wniosek-o-wznowienie-sledztwa-w-sprawie-tadeusza-olejnika/

A oto odpowiedź Prokuratury, w osobie zastępcy prokuratora rejonowego:

foto 008

Sprawa trafi rzecz jasna do Prokuratury Apelacyjnej. Teraz pozwolę sobie tylko na stwierdzenie, że jak najbardziej adekwatne jest w tej sprawie stwierdzenie prokuratora "nie widzę podstaw do podjęcia na nowo postępowania". W tego typu rozstrzygnięciach chciałoby się czytać kategoryczne: "nie ma podstaw do…". Bo fakt, że "nie widzi ich" pan prokurator nie oznacza wprost, że ich nie ma. Bo jeśli są (a moim zdaniem tak), w sposób naturalny rodzi się pytanie: nie widzi, bo popełnia jakiś błąd, czy nie widzi, bo nie chce?

Dariusz Jezierski

8 Comments on "Prokuratura „nie widzi”"

  1. Nie widzę podstaw = widzimisię.

  2. Prokuratura apelacyjna może ma lepszy wzrok. Ale o tym dowiemy się za jakiś czas.

  3. Panu prokuratorowi chyba sie coś pomyliło i wszedł nie na swoje podwórko. Bo od orzekania o winie w państwie polskim jest sąd. Prokurator ma tylko na podstawie kodksu karnego stwierdzić czy było złamanie prawa i sporządzić stosowny akt oskarżenia. Od obrony oskarżonego jest mecenas.

  4. Nalezy zlozyc skarge na tut prokuratorow do prokuratury krajowej z kopia do premiera i prezydenta RP. A przy wyborach w jesieni nie glosowac na tzw. "jedynki". Top jedyna droga zeby pozbyc sie tej mafii.

  5. Byłego już ministra Nowaka z niewpisanymi w oświadczenie majątkowe zegarkami dorwała sprawiedliwość.   To  naiwnym  trzeba  być, że p. Tadeuszowi Olejnikowi się upiecze ?  Noce bezsenne są  pisane, bo nad ranem mogą przyjść i zapukać do drzwi.

  6. Tak sobie myślę,że jak na stosunkowo nie takie duże miasto to w Gliwicach poza bankami są widoczne głownie urzędy związane z zawodami prawniczymi. Czy nie nachodzi Was taka myśl, że z tylnego siedzenia sterują nami prawnicy? Jeżeli moje domniemania są słuszne to strach pomyśleć co będzie dalej. Kto jest w stanie walczyć z taką siłą.

    • Zapomniales szanowny entuzjasto o aptekach, ktore rozmnozyly sie w podobnym tempie co swiadczy, ze to miasteczko porazila epidemia nie tylko patologicznie-korupcyjna. No coz: jaki pan, taki KRAM;)

Leave a comment

Your email address will not be published.


*