Prokuratura się zbłaźniła? Urząd Marszałkowski niechcący to potwierdził!

Na początek pozdrowienia od Marszałka Województwa Śląskiego dla… Andrzeja Nowaka, byłego Komendanta Straży Miejskiej, skazanego prawomocnym wyrokiem za kradzież kostki brukowej. Nowak w nagrodę otrzymał atrakcyjne stanowiska w dwóch radach nadzorczych, w tym w radzie nadzorczej spółki PRUiM SA i Eurovii pod nazwą Silesia Asfalty.

Ciekawe jest to, że fakt ten całkowicie zignorowała PROKURATURA GLIWICE WSCHÓD, która prowadziła postępowanie w związku z moim zgłoszeniem do CBA i do CBŚ o popełnieniu przestępstwa. Podczas przesłuchania na Policji dokładnie wskazałem, który artykuł kodeksu spółek handlowych łamie Nowak. Namawiam do zapoznania się z tą sprawą: http://info-poster.eu/dla-nowaka-zlamano-prawo-dla-kogo-jest-wart-tak-wiele/

TO EWIDENTNE PRZESTĘPSTWO ZOSTAŁO ZIGNOROWANE i otrzymałem postanowienie o odmowie wszczęcia śledztwa z powodu… przekroczenia kompetencji i niedopełnienia obowiązków przez Nowaka. Absurd! Jak wspomniałem, pracuję nad skargą łączącą ten przypadek ze sprawą Krystiana Tomali, która zostanie skierowana do Prokuratora Generalnego.

Jak wygląda Prokuratura teraz? Oto link do publikacji z Gazety Wyborczej: http://gliwice.gazeta.pl/gazetagliwice/1,95519,13180655,Urzad_marszalkowski_bierze_pod_lupe_prezesow_spolek.html

A tu szczególnie ważny jego fragment: „– Wystąpiliśmy do wszystkich spółek z wnioskiem o dostarczenie dokumentów potwierdzających niekaralność członków rad nadzorczych i zarządów. Prosimy ich dodatkowo o wyciągi z Krajowego Rejestru Karnego. Potwierdzenia mają nadejść do 31 stycznia – mówi Aleksandra Marzyńska, rzeczniczka urzędu marszałkowskiego.”

I co Pan na to Prokuratorze Bezimienny (na razie)? Nazwiska nie znam, bo nie przysługuje mi nawet uzasadnienie. A szkoda, bo byłoby pewnie podobnie mocne, jak to w sprawie Żanety Kurasz.
Co na to media, które ignorowały informacje Info-Postera? Naprawdę takie jest ich miejsce w szeregu? Czekamy, aż Wyborcza da znak, o czym pisać w Gliwicach? Robi się tu farsa…
Panu Marszałkowi i Panu Wojewodzie przypomnimy w poniedziałek odpowiednimi pismami, że próbowaliśmy ich budzić już dawno temu. Zapytamy jak to się dzieje, że pozostawia się samym sobie ludzi walczących z ewidentnymi patologiami wczoraj i rozsyła się medialne „listy gończe” w tych samych sprawach dziś. Panowie Samorządowcy, relatywizm w prawie? Jakże to tak?!
Dariusz Jezierski

13 Comments on "Prokuratura się zbłaźniła? Urząd Marszałkowski niechcący to potwierdził!"

 1. 🙂 prokuratura w Gliwicach dorównała cyrkowi z ratusza 🙂

 2. Jak wygląda Prokuratura teraz? – tak jak wyglądała. Nie wzruszona.

 3. Moze najwyzszy czas zainteresowac prokutatora generalnego prokuraturą gliwicką? Moze najwyzszy czas wymienic sklad osobowy prokuratury gliwickiej?

 4. Panie Redaktorze, proponuje, aby od tej pory kierowac wszystkie sprawy wprost do sadu.

  • Większość spraw, którymi się zajmujemy nie może być kierowana wprost do sądu. Najpierw Prokuratura (czasem via CBA, czy Policja). Ani sprawy Tomali, ani Nowaka, ani tym bardziej licznych spraw spółek, zastępcy prezydenta i samego prezydenta, które ujawniam, nie można po prostu „podać do sądu”.

 5. A CO Z rzecznikiem czyż zasiadając w radach nadzorczych zgodnie z ustawą ni powinien mieć wyższego wykształcenia

 6. Obawim się, że Darek Jezierski porwał się z motyką na słońce. Nie wystarczy być w tym kraju po stronie prawa, żeby wygrać z przestepcami, o czym przekonujemy się nieustannie. Dzielność też nie jest w cenie, ale mimo to życzę powodzenia.
  Na razie Frankiewicz skompromitował PiS i zrobił sobie… ach achhh… mokrą ulgę… z PO, wysyłając Goliszewskiego na wczasy w chwili, gdy na najważniejszej sesji w roku będą uchwalane jego najbardziej podejrzane przewały.

  • Podobno na info-poster jest już tysiące wejść dziennie i w duŻej mieRze spoza śląska. Warszawka tu wpada się pozabawiać 🙂
   Czy to prawda?
   Jeśli tak, to moje gratulejszyn 🙂

  • Na sesji 17 radni PO jeśli mają honor to powinni wszyscy bez wyjątku wyjść z sali, gdy dojdzie do głosowania nad tymi szkodliwymi uchwałami Frankiewicza i zostawić PiS z jego kumplami z SLD i koalicją ZF.
   Zbyszek Wygoda powinien jednocześnie przekazać prowadzenie sesji Markowi Kopale, dla którego to będzie Wielki Dzień w jego życu, po tym jak w poprzedniej kadencji Frankiewicz wyrzucił go z prezydium RM.
   Jak jest róznica między SLD a PiS?
   Otóż tylko taka, że SLD robi jawnie to samo, co PiS w ukryciu

 7. Nie tylko Warszawa, obawiam sie, ze wiele ludzi zwiazanych uczuciowe z Polska a mieszkajacych poza nia..Powodzenia Dar_iuszu wytrwaj!:)

 8. Uchybienia stwierdzone w spółkach podlegających Urzędowi Marszałkowskiemu stały się przyczyną szybkiej dymisji marszałka Matusiewicza. Matusiewicz miał na tyle taktu i honoru, że poczuł się jako szef poczuł się osobiście odpowiedzialny za podległe mu spółki marszałkowskie. Do dymisji nie były potrzebne Matusiewiczowi dowody formalne. Prezydent Frankiewicz to nieco inna klasa człowieka. Naruszenia prawa zostały stwierdzone nie tylko w podległych mu spółkach ale także samemu Frankiewiczowi udowodniono naruszenie prawa w przypadku KSSE S.A. W Gliwicach udaje się, że żadnej sprawy nie ma. Wobec dostarczanych kolejnych zarzutów Frankiewicz milczy jak zaklęty. Milczą także lokalne media przywykłe raczej do schlebiania i bezrefleksyjnego relacjonowania lokalnych wydarzeń. Doświadczenie pokazuje, że niezależnie od wszystkiego sprawa się wkrótce rozwiążę. Czas zawsze robi swoje. Działanie redaktora Jezierskiego przynosi ewidentną korzyść dla następców Frankiewicza oraz dla innych polskich samorządowców. Artykuły zamieszczane na Info-Posterze są szczegółowym i kompetentnym instruktażem dla polskich samorządowców wskazującym precyzyjnie czego nie należy czynić, żeby nie zabrnąć tam gdzie zabrnął Frankiewicz. Należy mieć nadzieję, że aktywność Jezierskiego zostanie nagrodzona. Wykluczyć jednak należy, że nagradzającym będzie „Prezydent Gliwic Zygmunt Frankiewicz”.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*