Protest zawieszony. Sukces? Najbliższe dni pokażą…

Okazuje się, że obywatel zdeterminowany i odpowiednio przygotowany może być partnerem dla polskich samorządów. Około południa stawiłem się z całym niezbędnym ekwipunkiem w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim, zdecydowany do podjęcia zapowiadanej akcji. Zostałem przywitany przez przedstawicieli Wojewody Śląskiego, którzy zaprosili mnie na rozmowy przed podjęciem akcji. Trwały ponad 1,5 godziny. Podkreślić muszę ich merytoryczny charakter, adekwatny do wagi poruszanych zagadnień.

Spisano następującą notatkę z przebiegu spotkania:

notatka

Umówiłem się na spotkanie z Wojewodą Śląskim jutro (15 stycznia) o godzinie 14. Wcześniej, o 13.30 jestem umówiony z dyrektorem Wydziału Nadzoru Prawnego ŚUW Krzysztofem Nowakiem w sprawie przekazania dokumentów, których nadzór prawny nie posiada.

Ze względu na powyższe fakty protest został przeze mnie zawieszony i podczas spotkania z Wojewodą Śląskim spróbujemy ustalić termin i formę załatwienia mojej skargi z września 2013 roku.

Dariusz Jezierski

20 Comments on "Protest zawieszony. Sukces? Najbliższe dni pokażą…"

 1. Homodeterminatus | 14 stycznia 2014 at 5:41 pm | Odpowiedz

  Pierwszy dzień objęcia władzy przez urzędniczych przestępców z Gliwic i okolic był początkiem ich końca. Nie może głupia i zła mniejszość w nieskończoność rządzić dobrą i mądrą większością. Historia dowodzi tego niezbicie. Wystarczyło uważać od podstawówki na lekcjach. Nasi „liderzy” okazało się żyli w moralnym ubóstwie, tylko ich konta były zawsze pełne. W Gliwicach dalej będzie stał sąd, prokuratura i urząd miejski. Ale będzie też INFO-POSTER – na straży uczciwości i sprawiedliwości dla słabych. Ku przestrodze tym co przyjdą po tych co odejdą we wstydzie i z wyrokami.

 2. Panie Darku. Szacun po wsze czasy, niezależnie od rozstrzygnięć naszego często kalekiego wymiaru sprawiedliwości. Pokazał Pan że Dawid wygrywa z goliatem wbrew wszelkim przeciwnościom. Napawa to nadzieją i przywraca chęć do życia.

  • I stanie się rzec cudna..
   Zgnilizna polegnie a NiedoRzecznik pójdzie do roboty na Strefę Sukcesu i przestanie rżnąć głupa strasząc sądami jak niegdyś.

   Jak straci system ssący atrybut w postaci układów to na nic zdadzą się ich bytności w KRSach setek firm w których jako najlepsi menedżerowie świadczą usługi Non Profit bo nikt z nich nie wykazuje dochodów poza tymi co w oświadczeniach majątkowych.
   Zresztą tam jest ich bez liku.
   Sami sobie ustalili za pomocą OPIEKUŃCZEJ RADY SŁUŻALCZEJ pensje lecz zwykłym pracownikom UM płacą grosze.
   Cwaniaki nad cwaniaki..
   Co to za psi system??

 3. Pali się grunt pod woźnymi z miejskiego pałacu. Swąd spalenizny dusi już z wolna znanych sprawców wielu nieszczęść. Za chwilę pojawi się za ich placami armia Brutusów. I każdy z nich wbije swój nóż w zgniłe plecy.

 4. Widać trwogę i lęk o koryta..

  hmmmmm…

 5. „Nie bądź bezpieczny poeta pamięta, spisane będą czyny i rozmowy”.

 6. brakuje wyjaśnień w sprawie dokumentu wyznaczającego reprezentanta gminy do zasiadania od 2007r. w RN KSSE S.A., a także jeszcze kilku innych osób.
  Reakcja służb wojewody jednoznacznie dowodzi, że pismo do CBA w sprawie obowiązków funkcjonariusza publicznego zostało przeczytane ze zrozumieniem.

 7. Znając urzędasów nie należy im wierzyć, szczęście w tym, że Pan Dariusz jest nie tylko lepszy, ale uczciwy i konsekwentny w ujawnianiu zła.
  Dlatego wygrana jego będzie naszą wygraną.
  Dziękuję.

 8. Dziś uczciwi Gliwiczanie będą spać spokojnie z nadzieją czekając jutra,
  a zdegenerowana armia Franco w beznadziei modli się ,żeby jutro nie nadeszło nigdy. To właśnie jest SPRAWIEDLIWOŚC!

 9. Gratuluję z całego serca! Będziemy pilnie śledzić, co dalej z tym wszystkim zrobi Wojewoda. Czy nie spróbuje znowu się wywinąć od obowiązku stania na straży praworządności.

 10. Brawo Darku, słowa uznania i szacunku dla Ciebie, widać, że konsekwencja w szerzeniu prawdy i uczciwości budzi respekt wśród nieuczciwców. Jestem z Tobą!
  Obserwując zachowania sitwy z gliwickiego magistratu jako konkluzję można zacytować profesora filozof dr hab. Zbigniew Mikołejko:

  „Chciwość zaślepia, dlatego ogarnięci nią ludzie nie zważają na los swój i swojego otoczenia. Zbiorowa chciwość musi zakończyć się katastrofą.”

 11. Po roku obstrukcji i totalnego lekceważenia przez nadzór wojewody opisywanych spraw, pojawiło się kilka wartościowych tekstów oraz pismo w sprawie odpowiedzialności funkcjonariusza publicznego
  http://info-poster.eu/zawiadomienie-cba-w-sprawie-wojewody-slaskiego/
  http://info-poster.eu/obstrukcja-czy-swiadome-niedopelnienie-obowiazkow/
  http://info-poster.eu/kiedy-rzecznik-jarzebowski-odpowie-za-dezinformacje/

  Czytelnicy zapewne zaczęli je dalej przekazywać stąd coraz więcej osób mogło się zapoznać z opisywanymi faktami. Te artykuły rzeczywiście zasługują na szerokie upowszechnianie.
  Można zatem mówić o sukcesie w tym sensie, że red. Jezierski stał się równorzędnym partnerem do dyskusji dla urzędników wojewody, co dla wielu innych jest nieosiągalne. Czy będzie to początek rozliczeń i pociągnięcia do odpowiedzialności konkretnych osób, to się niebawem okaże.

 12. a dokument dotyczący wyznaczenia do rady nadzorczej ARL viceprezesa KSSE S.A. Pana Łoika? a sekretarza miasta do RN PEC? nie powinno się tego pomijać

  • Trzeba też pamiętać o wlizanych w korupcyjny układ Prezesach -Dinozaurach
   np: PEC-u, Wodociągów, ZDM i PIAST-a. Dają swoim bliskim ciepłe posadki lub intratne zlecenia. To też zostanie prześwietlone !
   KONIEC NEPOTYZMU!

 13. Panie Darku czyli sprawdza się powiedzenie ”kropla drąży skałę”? oby tak dalej , bo działania naszej organizacji też ciągle obijają się o mur urzędniczej obojętności wobec zwierząt w naszym mieście. Ale też drążymy ……………., tylko że w innych miastach można wspólnie podjąć działania , a u nas nie i koniec , kiedy byliśmy u komendanta SM , żeby poprosić o wspólne interwencje na rzecz zwierząt w naszym mieście to powiedział że nie ma takiej możliwości bo nie maja tego w regulaminie!!!, a regulamin tworzy właśnie komendant czyli zwierzęta są dla tego Pana czym? no cóż w tym mieście tylko biznes się liczy i nic więcej, oby to się kiedyś zmieniło.

  • Darmozjadów spod znaku – STRAŻ MIEJSKA- trzeba jak najszybciej rozwiązać a zaoszczędzone środki przeznaczyć na dofinansowanie POLICJI, a darmozjadom ze SM dać szansę i dopuścić ICH do egzaminów na policjantów,. Zakładam, że niewielu by się zdecydowało a jeszcze mniej by przeszło egzaminy.

 14. Zawieszenie protestu sukcesem? w mojej ocenie raczej nie:(
  Po przeczytaniu umieszczonego wieczorem na katowickiej GW artykułu http://katowice.gazeta.pl/katowice/1,35019,15274099,Gliwice_zbroja_teren_w_centrum_pod_nowoczesne_technologie.html odnoszę wrażenie, ze jest to zapewnienie czasu zainteresowanym do „.sprzątania „. Bowiem z notatki sporządzonej przez ŚUW wynika ,że Nadzór Prawny Wojewody chce dogłębnie przeanalizować sprawę ( pozyskać nieznane fakty i okoliczności w sprawie ) przed wydaniem decyzji w sprawie zasadności skargi, a z artykułu w/w wynika , ze miasto kupiło 2 ha od p, Wójcika nie z powodu terenów niezbędnych pod budowy DTS jak uzasadniano zakup ,tylko po po to żeby uzbroić za 6.8 mln teren potencjalnym inwestorom ,.a nóż jakiś przejezdny będzie miał wenę twórcza . Jeszcze tylko Rada Miejska zaktualizuje koncepcje rozwoju miasta na lata 208- 2020. i bedzie zgodnie z prawem nawet wstecz.

  • Muszę Panią uspokoić. Pod dywan to mogą teraz obwinieni panowie pozamiatać sami siebie. Ich bezczelność i głupota będzie teraz ich słabością nie siłą. Nic nie zatuszują, ich „genialne ” plany jak widać prześwietlić potrafi dziś wielu. Spokojnie zatem. Walec sprawiedliwści powoli (jak to walec) ale nieuchronnie ruszył. A przestępcy sa zagłebieni po szyję w gorącym błocie. I nie potrzeba tu wielkiej wiary. Raczej jeszcze odrobiny cierpliwości i determinacji. Moc jest z nami.

 15. Gratuluję determinacji, ale przede wszystkim kompetencji. Wykazał Pan, że lepiej orientuje się w prawie niż dyplomowani prawnicy. To jest właśnie , jak sądzę, dramatem tego kraju, oprócz innych patologii – prawnicy, zwłaszcza w urzędach w mojej opinii są zaskakująco słabi. Pomijam aspekt potencjalnego celowego błędnego interpretowania prawa, gdyż to trzeba udowodnić. Reasumując – skoro jest Pan przekonany o swojej racji (a sądzę, że rację to Pan ma) proszę o konsekwencję w działaniu. Przykład ten pokazuje, że nie ma ludzi nietykalnych, a każde naruszenie prawa prędzej czy później swój finał znajduje. Wieloletnia bezkarność osłabia instynkt samozachowawczy.

  • Prawnik czyni to dla kasy i manipuluje prawem bo musi by żyć. Są także sprzedajni prawnicy ale ci upadną.
   Darek ma wiedzę i jest idealistą .Nie czyni tego dla splendoru ni chwały chociaż wielu mu tę rolę przypisuje.
   To jego siła. Determinacja i skuteczność czyli to czego draństwu jego przeciwników brakuje. Draństwo pasie się bo nic innego poza tym nie potrafi samoistnie wymyślić. Ktoś daje kasę a oni tą zarządzają ssając przy tym niemiłosiernie otoczenie.
   Smród tego ssania czuć w całym państwie lecz to Gliwice są miastem Ssalniczego sukcesu.
   Acz to hasło..

   Chociaż czytając odpowiedź Prezydenta w kwewstii niskich płac namiestników państwa miasta Sukcesu nie do końca jestem pewien kto ma rację.
   Przecież to najlepsze meneczmenty a tym trza płacić bo zwieją na Strefę Sukcesu i co wtedy lud uczyni bez tych ludzi? Popadniemy w długi,miasto się zrujnuje i żadnego mostku,drogi czy betonu szefek PRUiMu nie zbuduje.

   Odpowiedź na korespondencj� nr UM-220826/2011
   Co za klika samowładców…

   Szanowny Panie,
   zapoznałem się z treścią przesłanego przez Pana artykułu. Uważam, że jest on przykładem charakterystycznego dla tak zwanej „prasy brukowej” braku rzetelności, pogoni za sensacją i żerowania na niskich instynktach potencjalnych odbiorców. Tak również traktuję Pańską propozycję jego zamieszczenia na tablicy informacyjnej PUP.
   Happening, który Pan proponuje nie ma moim zdaniem nic wspólnego z autentyczną troską o ludzi w trudnej sytuacji życiowej, lecz jest przejawem zwyczajnej złośliwości. Jak inaczej określić propozycję epatowania ludzi pozbawionych możliwości zarobkowania rzekomo niebotycznie wysokimi zarobkami władz Gliwic? Rozumiem, że na tym kończy się Pana gotowość pomocy bezrobotnym Gliwiczanom.
   Proponowałbym Panu zorientować się jak kształtują się wynagrodzenia kadry menadżerskiej średniej wielkości przedsiębiorstw prywatnych, zanim zacznie Pan kierować tak ciężkie oskarżenia pod adresem ludzi zarządzających i odpowiadających za miasto o miliardowym budżecie. Warto byłoby również zastanowić się jak wysokich kompetencji wymaga ta praca oraz jak bardzo jest obciążająca i stresująca.
   Z poważaniem
   Zygmunt Frankiewicz

   Zwalniam Was i odpocznijcie chłopaki..i dziewczyny

   Załatwię Wam 3860 mc i na ścianę budynku do roboty..
   Gwarantuję tam nie będziecie się stresować tylko TRESOWAĆ do 67 o ile nie spadniecie i dożyjecie.

   Raczej nie bo jesteście ….SŁABI…

Leave a comment

Your email address will not be published.


*