Przed wyborami: Elżbieta Kogowska-Piasecka

Konsekwentnie prezentuję kandydatów startujących w najbliższych wyborach, kierując się własnymi sympatiami. Podkreślę – DO LUDZI, a nie do partii. Stąd właśnie w Info-Posterze pojawili się już kandydaci z bardzo różnych politycznych rozdań. Dziś kolej na Elżbietę Kogowską-Piasecką, a zatem PiS.

 

Śląsk to moje miejsce. Moje ukochane miejsce w Polsce. Tu się urodziłam i tu będę zawsze. Mam 44 lata. Jestem mężatką, mam dwójkę dzieci. Jest we mnie młodość, ale i doświadczenie. Uczę matematyki w Zespole Szkół im. Janusza Korczaka w Gliwicach. Tytuł magistra inżyniera broniłam na Politechnice Śląskiej trzynastego w piątek. Jestem też absolwentką kilku studiów podyplomowych: m. in. Zarządzania i Organizacji na Akademii Ekonomicznej w Katowicach.

Znam doskonale język angielski, posługuję się też niemieckim i rosyjskim.

Moje pasje to narciarstwo, pływanie i kolarstwo terenowe. Dużo czytam, gram w szachy. Interesuję się historią, polityką, socjologią. Propaguję pamięć o Żołnierzach Wyklętych, podkreślam wartość Powstań Śląskich. Jestem dumna z bycia Polką.

Żywo interesuję się życiem kulturalnym, społecznym i politycznym. Publikuję felietony na Salonie 24.pl. Jestem reporterem mediów niezależnych. Jestem wśród górników. Szanuję Ich trud i pracę, i jestem zawsze tam, gdzie dzieje się im krzywda. Będę walczyć o Nich i Polskie Górnictwo.

Organizuję wiele imprez patriotycznych i działań społecznych. Do moich niewątpliwych sukcesów należy współpraca z Fundacją Wolność i Demokracja p. Michała Dworczyka. Zorganizowałam bieg ku czci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym” w Gliwicach, w którym biegło ponad dwustu pięćdziesięciu biegaczy.

Jestem prelegentem na spotkaniach patriotycznych. Często zabieram głos w sprawach ważnych dla Polski na wiecach i manifestacjach. Mam plany i projekty, które chcę zrealizować. Jako nauczyciel Zespołu Szkół im. Janusza Korczaka, doświadczam wielokrotnie problemów, z jakimi boryka się młodzież niepełnosprawna. Rozumiem młodych ludzi, chcę Im pomóc, znaleźć dla nich godną i pewną przyszłość.

Szanuję ludzi starszych i ich doświadczenie, ponieważ przecież od nich się uczę. Chcę, by czuli się wartościowi i bezpieczni.

Działam w obronie prawdy, uczciwości, dlatego też przyjęłam propozycję i byłam koordynatorem zaaranżowanego przez Solidarnych 2010 Ruchu Kontroli Wyborów. Podczas Wyborów Prezydenckich razem z Międzynarodową Obserwatorką Jovaną Abltią zweryfikowałam działania wielu komisji Wyborczych w okręgu miasta Gliwice. Satysfakcję po wykonaniu tego zadania przyniosło zwycięstwo Prezydenta Andrzeja Dudy.

Szukając prawdy stałam się autorką Protestu Wyborczego. Walcząc o dzieci, młodzież i ich prawa dwukrotnie pozwałam Ministerstwo Edukacji Narodowej do Sądu zauważając nieścisłości i możliwości niewłaściwej oceny młodych ludzi podczas egzaminów, w tym maturalnych.

Propaguję chrześcijańskie wartości, uważam, że chrześcijańska tradycja buduje Polskę. Jestem zdecydowaną przeciwniczką ideologii gender.

Znam problematykę m. in. edukacji, prawa i służby zdrowia. Opowiadam się przeciwko patologiom systemowym i państwowym.

Jestem wytrwała w rozwiązywaniu spraw trudnych, tych pozornie nie do załatwienia. Zawsze będę walczyła o ludzi i ich prawa. Zobowiązuję się walczyć o zdrowie Polaków, o Ich rozwój i edukację. Będę promować ludzi z pomysłami chcących zbudować przyszłość w Polsce promując polską myśl i propolskie spojrzenie na świat. Jestem dumna z Polaków i swojego Kraju.

Elżbieta Kogowska-Piasecka

5 Comments on "Przed wyborami: Elżbieta Kogowska-Piasecka"

 1. Będę głosował na PiS. W Polsce potrzebne są zmiany. Rządy jednych i tych samych ludzi powodują, że politycy stają się pewni siebie, a wtedy patologie zapuszczają głębokie korzenie. Polityk powinien kochać ludzi. Niezdecydowanych zachęcam do głosowania na Panią Elżbietę. Jako nauczycielka niepełnosprawnych dzieci doskonale wie, czym są problemy „zwykłych” ludzi. Jest kandydatką, o której można sporo dowiedzieć się z Internetu.

 2. Czy wiecie, ze Kogowska publicznie zlorzeczy wyborcom?! Trudno uwierzyc? Pokazac dokumenty?

 3. Zagłosują na panią Kogonowską, gdyż w przeciwieństwie do Pyzika jasną stanęła po stronie sprawiedliwości sprzeciwiła się oligarsze Frankiewiczowi dla mnie to wystarczającą rekomendacja.

 4.                                                                 14 lat minęło i co się zmieniło.
                                                                  Tylko  pewno  DATA
                                                                  Reszta bez zmian

                                                                                                                                          10. 07. 2001
   

   

  tout comme chez nous
  Całkiem jak u nas
  Opinie subiektywne !

   

   

                                                                       Liberum Veto XIII

                                                               ku przestrodze politykom
                                                               prawym i lewym

       

   

                                                                      Epitafium

   

  Świat się śmieje wokół Nas, do Europy goni czas. Rządni twórcy nasi wielcy humor mają wręcz wisielczy. Zegar tyka wielkim pędem. Wrzesień straszy większym spędem. Porównamy Wasze zyski aby dać znów złote miski.

   

  Bo nadzieja żyje w Nas. Społeczeństwo znów w sam raz, gromkim płaczem ruszy serca i da wiarę swym złudzeniom. Znowu minie parę lat, krzyki, hasła beznadziei, życie w strachu. Pracy brak, chleba brak. Bo powtarza się prywata i jej ciągle wstrętny kształt.

   

  Coście władcy uczynili? Coście z Polską nam zrobili ? Gdzieście wszyscy przedtem byli kiedy Naród opadł z sił. Przyjdzie dzień zapłaty naszej – za tragiczne wszystkie role, odebrane nam marzenia. Wasze bitwy polityczne i ogromu zniszczeń ślad. Nie liczycie naszych strat i spustoszeń naszych serc.

  Lecz pamiętać My będziemy kto i jaką winę ma. Kiedyś przecie Was znajdziemy. Nie umkniecie w czasie Nam. Nieudolność i srebrniki to rachunek smutny Wasz. Zrozumiecie wówczas głupcy, że historia ceni czas. Waszą rolę tam znajdziecie, lecz bezsilni już będziecie. W bębny bijcie swe ozdobne-bierzcie w ten czas co nadobne.

   

  Cóż Wam mówią myśli owe ? Dla Was one są niczyje. Są mirażem beznadziei społeczeństwa bez idei. Ta idea już się tworzy i z porankiem rannej Zorzy dzień nadchodzi kolorowy. Te kolory co powstaną stworzą siłę tak potężną, że Nierządy się ukorzą przed tą masą kolorową. Zbliża się Wam pora senna . Nam zaś kończy się gehenna ?

   

  MARIAN ANDRZEJCZAK

      

Leave a comment

Your email address will not be published.


*