Przewodniczący RM zarzucił I-P nierzetelność

Przewodniczący Rady Miejskiej w Gliwicach Zbigniew Wygoda na swoim profilu Fb odniósł się do publikacji Info-Postera (http://info-poster.eu/rada-miejska-w-gliwicach-naruszyla-prawo/) pisząc na wstępie: Artykuł w info-poster.eu jest przykładem braku wystarczającej rzetelności w rozpoznaniu sprawy. Ot, wrzucono jako ciekawostkę pismo RPO, nie zgłębiając podłoża całej sprawy.

zwyg

To bardzo poważny zarzut w stosunku do tekstu medialnego. Przede wszystkim jednak niesłuszny. W informacji podanej przez nas nie było bowiem nic, co stanowiłoby przekaz nierzetelny. RPO dopiero w maju tego roku odpowiedział na pismo Stowarzyszenia i zaraz po otrzymaniu tekstu odpowiedzi, opublikowaliśmy ją. Jak zatem rozumieć konstatację Przewodniczącego: Po pierwsze, samo zestawienie przedstawienia pisma od RPO z obecną datą jest (myślę, że niezamierzoną) manipulacją, gdyż może wskazywać, że sprawa dalej jest niezałatwiona? Przecież w samym piśmie, jeśli Przewodniczący przeczytał je uważnie, RPO zapytuje o to jak sprawa została załatwiona a zatem nie „wskazuje, że dalej jest niezałatwiona”. Reasumując, podanie faktu potwierdzonego urzędowym pismem i opublikowanie go wtedy kiedy dotarło do odbiorców w żadnym razie nie jest manipulacją. Skąd takie podejrzenie? Może to złe doświadczenia ze świata lokalnej polityki?

Informacja, że w tej sprawie naruszono kodeks postępowania administracyjnego również jest rzetelna i ścisła. Stwierdza to bowiem RPO.

Na koniec kwestia „ciekawostki”. Upraszamy o zrezygnowanie z będącej tu nie na miejscu nutki ironii. Info-Poster.eu angażował się w sprawę, popierał ją od początku i uczestniczył w zbieraniu podpisów. Od początku również publikuje wypowiedzi zainteresowanych w tej kwestii. 1500 mieszkańców złożyło podpisy pod petycją i dlatego do opublikowania „ciekawostki” od RPO jesteśmy zobligowani.

Jeśli chodzi o „brak wystarczającej rzetelności”, można stwierdzić jedynie, że opublikowanie krótkiej informacji o tym, że przyszło pismo i stwierdza konkretną rzecz oraz publikacja tego pisma są już wystarczająco rzetelnym przekazaniem faktów. Sprawa nie kwalifikuje się do analiz, bo z pewnością każdy z Czytelników jest w stanie wyrobić sobie opinię bez zbędnej pomocy redakcji.

Warto na koniec zauważyć, że w przypadku medium, które właśnie na rzetelności opiera swoje działania w sprawach szczególnie wrażliwych, taki niezrozumiały zarzut jest kwestią poważną i zmusza do adekwatnej reakcji.

Dariusz Jezierski

6 Comments on "Przewodniczący RM zarzucił I-P nierzetelność"

 1. PRM glosowal za odrzuceniem skargi dotyczacej lamania prawa przez prezydenta polegajacego na nie odpowiadaniu na wnioski mieszkancow. PRM sam tez nie odpowiada na pisma mieszkancow. A skargi rozpatrywane sa przez rade ponad rok! Nawet interwencja wojewody nie pomaga. Ta rada powinna zostac rozwiazana przez premiera.

 2. Poniżej 2 pisma interwencyjne Wojewody Śląskiego do PRM. Czy też są nierzetelne?
  http://www.marekberezowski.jupe.pl/stowarzyszenie/otrzymane/odpwojewoda11.pdf
  http://www.marekberezowski.jupe.pl/stowarzyszenie/otrzymane/odpwojewoda11B.pdf
  W końcu – po przerzucaniu skargi z komisji do komisji – przegłosowano, że prezydent MOŻE nie odpowiedzieć na wniosek mieszkańca! Takie postępowanie narusza przepisy KPA, o których mowa w piśmie RPO.

 3. GOGOL PRZEJAZDEM | 8 czerwca 2013 at 12:58 pm | Odpowiedz

  ??W informacji podanej przez nas nie było bowiem nic, co stanowiłoby przekaz nierzetelny. RPO dopiero w maju tego roku odpowiedział na pismo Stowarzyszenia i zaraz po otrzymaniu tekstu odpowiedzi, opublikowaliśmy ją??

  Ja tu widzę same plusy:
  1. czytają nas?
  2. polemizują?
  3. Iinfo-Poster.eu jest jak ?lustro?.
  Tak, tak to nie ?lustro? jest krzywe, to Wy się musicie wyprostować?
  ***********************************
  http://www.emotka.pl/emotikony/klasyczne/0529.gif
  NIC JUŻ NIE BĘDZIE TAKIE JAK BYŁO?

 4. Czy dostęp do tego wpisu ZW jest dostępny tylko dla zalogowanych, czy ZW zmądrzał i już go skasował?
  Nie mam i nie zamierzam mieć tam knota (czeski błąd zamierzony)…. 🙂

 5. marianandrzejczak | 8 czerwca 2013 at 7:41 pm | Odpowiedz

  Ten brak rzetelności w ustach Pana Zbigniewa brzmi podobnie do PRLowskiego ślinienia gdy mówiono o warcholskim elemencie.
  Teraz to ładniej brzmi,poprawniej i delikatniej.Ot rzetelność ma być i basta.
  Co nie po myśli i linii może być nierzetelne!!
  Niegdyś ktoś z miasta odpisał mi że moje opinie też są przykładem charakterystycznej nierzetelności i żerowaniu na bezrobotnych.
  Cholera i pisał to najbardziej robotny w tym miasteczku który jest przedstawicielem tych którzy rzetelnie i nieudawanie żerują…bez hamulców do oporu aż zdechną z rzetelnego przeżarcia…

  Rzetelność redaktorze Jezierski …proszę o tym do murwy nędzy pamiętać zawsze. W dzień ,nocą . O Poranku i Wieczorkiem. W kiblu także…
  Czasem rzetelność jest nierzetelna dla inaczej myślących a odpowiedzieć muszą że to nierzetelne.
  Cholera miesza mi się już..

  Nie zajmuję się polityką bo ona jest NIERZETELNA

Leave a comment

Your email address will not be published.


*