Przygoda z Piastem za… 800 euro!

Już wiadomo z kim gramy i kiedy lecimy… My? No właśnie… My na pewno nie. Cena, której żąda klub za miejsce w wyczarterowanym samolocie wynosi… 800 euro!

Widać wyraźnie, że hasła typu „przeżyć przygodę z Piastem”, „wesprzeć Piastunki w boju” itd. w tym przypadku są zwykłym bajdurzeniem. „Grupa wsparcia” jest już bowiem znana i – jak to mawia nasz zacny prezydent Frankiewicz – „zindentyfikowana”.

Żeby uświadomić ile to jest 800 euro (na dzień dzisiejszy ok. 3448 zł) przedstawię taki oto, wzięty na chybił trafił z internetu, hit tygodnia:

hit

 A teraz o kosztach „turystycznej” wyprawy do Azerbejdżanu… Z Warszawy przez Moskwę do Gruzji Aerofłotem to ok. 1700 zł. Pociągiem z Tbilisi „za miedzę” do Azerbejdżanu – ok. 100 zł. „Trzygwiazdkowy” hotel w Baku – za 2 noce ok. 100 euro (przy takiej grupie zapewne pokaźna zniżka)

Jest jeszcze opcja lotu z Kijowa za 430 dolarów a zatem tańsza!

I jak te ceny mają się do tak ustalonej przez zarząd GKS PIAST są ceny? Poza ekipą zapewne może tam wejść około 20 osób. Ciekawe ilu chętnych się uzbiera. Samolot ma 50 miejsc. Za jego czarter zapłacono zapewne ok. 25-30 tys. zł. Gdyby ustalono cenę „wycieczki” np. na 250 euro i bilety na nią kupiłoby 20 kibiców – czarter prawie by się zwrócił. Nie o to chyba jednak w tym wszystkim chodzi, prawda? Nie wiem jak wam, ale mnie ta cena wygląda na cenę zaporową. Selektywną, mówiąc inaczej, która ma zagwarantować, że poleci ten, kto ma lecieć i pasuje do towarzystwa. Z całą pewnością należy sprawdzić, kto poleci z ekipą Piasta za przysłowiową „darmochę”. Zapewne będą to ci, którzy 800 euro nie musieliby zbierać przez cały rok.

Kibice Piasta! Wiadomo, sercem będziemy z klubem. Na dobre i złe. Prawda jest jednak banalna i oczywista. Lotnicza „ustawka” wyraźnie wskazuje kim jest kibic dla zarządu klubu. Cóż, wszystko można zmienić. I wszystkich…

Dariusz Jezierski

3 Comments on "Przygoda z Piastem za… 800 euro!"

 1. Podobno zapisały się dwie osoby. Ciekawe, jakie będą miały miny, jak zobaczą za czyją darmową wycieczkę zapłaciły.

 2. Wygląda na to, że aby przy prezydenckie VIP-y mogły zgodnie z gliwickimi zwyczajami polecieć za darmochę, to frajerstwo musi za to zapłacić.

 3. GOGOL PRZEJAZDEM | 13 lipca 2013 at 3:40 pm | Odpowiedz

  miało być 🙁
  „…Już wiadomo z kim gramy i kiedy lecimy…”
  http://fotozrzut.pl/zdjecia/c65ab4999e.png
  PYRZOWICE C Z E K A M !

  ***********************************
  GOGOL PRZEJAZDEM
  http://www.emotka.pl/emotikony/klasyczne/0529.gif
  NIC JUŻ NIE BĘDZIE TAKIE JAK BYŁO…

Leave a comment

Your email address will not be published.


*