PSPACE – czyli o przestrzeni

Do 1 września w Galerii Fotografii B&B w Bielsku-Białej (ul. Rynek 11) można oglądać wystawę ?PSPACE?, na której prezentowane są zdjęcia Michała Pietrzaka.

Michał Pietrzak, artysta pochodzący z Bystrzycy Kłodzkiej, jest absolwentem Wydziału Grafiki i Sztuki Mediów Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej oraz Wyższego Studium Fotografii w Jeleniej Górze. Poza fotografią zajmuje się także tworzeniem video. Według niego zdjęcia nie są odzwierciedleniem rzeczywistości ? pozwalają ją kreować, nadając jej zupełnie nową jakość.

Tematem przewodnim wystawy ?PSPACE? jest przestrzeń. Kilka zestawów fotografii, składających się na ekspozycję, w różny sposób nawiązuje do tematu. Szczególną uwagę warto zwrócić na ?Habitat 2? ? rozwinięcie cyklu, zapoczątkowanego przez pracę ?Habitat? (2006 rok).

?Habitat 2? to kompozycja, w skład której wchodzi film video (technika animacji poklatkowej) oraz dziewiętnaście fotografii, tworzących jeden obraz o wymiarach 2,1 m/3 m. Wszystkie zdjęcia wykonane są w tym samym miejscu, ale w różnym czasie. Na pierwszy plan wyłaniają się sylwetki ludzi ? celem pracy jest zdefiniowanie miejsca człowieka we współczesnym świecie.

Prace Michała Pietrzaka można obejrzeć michalpietrzak.com. Stamtąd pochodzi też wykorzystane w artykule zdjęcie.

1 Comment on "PSPACE – czyli o przestrzeni"

 1. GOGOL PRZEJAZDEM | 26 sierpnia 2012 at 4:47 pm | Odpowiedz

  ??Według niego zdjęcia nie są odzwierciedleniem rzeczywistości ? pozwalają ją kreować, nadając jej zupełnie nową jakość? ?Wszystkie zdjęcia wykonane są w tym samym miejscu, ale w różnym czasie. Na pierwszy plan wyłaniają się sylwetki ludzi ? celem pracy jest zdefiniowanie miejsca człowieka we współczesnym świecie. …?
  Jasne. I powstaje swoisty ?wiraż codzienności?. To jest piękne
  Szanujmy sobie ARTYSTÓW.
  Bo to za chwilę będzie przeszłość .
  Życie tak pędzi ,że ludziska ?załatwią co mają załatwić? ,i zanim artysta naciśnie migawkę i przyłoży oko ludzie wrócą w to samo miejsce. (prędkość światła)
  I co wtedy ???????

Leave a comment

Your email address will not be published.


*