Pyskowicki patent

Nie wiem, do czego zastosuje on następnym razem swą wszechstronną nieudolność”  

A. Housman

Jak wykonać błyskawicznie remont nawierzchni asfaltowej na miejskich drogach? Wystarczy pójść za przykładem Pyskowic, gdzie można w kilka dni pozaklejać wszystkie dziury, zapewniając właścicielowi tej technologii wykonanie tej samej pracy już za kilka miesięcy.

Władze miasta Pyskowic pod przewodnictwem Wacława Kęski testowały przez ostatnie dwa lata nowy sposób naprawiania, o tyle, że w znacznie mniejszym zakresie (na ul. Wojska Polskiego) i jak widać ta metoda w ocenie służb miejskich zdała egzamin celująco. Wtłaczana pod ciśnieniem mieszanina drobnych kamyczków i ropopochodnego spoiwa, ma zakleić ubytki i pęknięcia w asfalcie, tylko, że podczas tej operacji większa część nieprzyklejonych kamyków zaśmieca ulicę, odpryskując niszczy karoserię i szyby naszych samochodów.

To nie wszystko, ponieważ w krótkim czasie rozjeżdżany materiał dostaje się do studzienek kanalizacyjnych i z tego powodu będziemy mieć coraz więcej podtapianych ulic, bo zatkane tym brudem studzienki nie będą odprowadzać wody deszczowej.

Można rzec "tak krawiec kraje , jak mu materii staje '', ale m. in. też fakty liczbowe podawane na Info-Posterze przez Mirosława Jackowa na temat zdobywania funduszy unijnych przez Samorząd Pyskowic, odsłaniają całą prawdę o gospodarczych osiągnięciach Wacława Kęski. Bo przecież brak tych funduszy skutkuje brakiem kompleksowych remontów i fatalną kondycją infrastruktury miejskiej.

Andrzej Kaga

2 Comments on "Pyskowicki patent"

 1. marianandrzejczak | 10 czerwca 2015 at 7:42 pm | Odpowiedz

  A jaki jest PATENT na 21 lat władzy tego samego człowieka? Może to nie ten temat ale nie ma innego postu w którym to  móglbym się odnieść do tej kwestii. Od 6 lat twierdzę że wszystko wróci do Systemu władzy bo nic nie trwa wiecznie. System  jednak swoje korzenie ma w Samorządach i układach przez lata tworzonych. Stonoga dobiera się do dup politykom czyli Pudlom z Wiejskiej. Jestem zdania że porządek należy zrobić na dole w Samorządach. Tu są ogromne pieniądze tu są zależności czyli stanowiska pracy dla swoich . Każdy Samorząd  ma Naczelnego  Kasjera dla SWOICH  polityków. Czy ktoś myśli że gdy  PO się rozbiegnie to  sitwa nie znajdzie miejśc do przezimowania? Znajdzie w Samorządach. Wspólnym mianownikiem Ssalni jest kasa ,profity i cwaniactwo..

  Pragnę uczynić pierwsze podejście i skiierować  potok słów do jego twórcy. Jeżeli Twórca myśli a myśli niech dokona porównania z tym co teraz dzieje się Rządzie.

  Ludzie mają dość Władzy. Dość.Platforma twierdzi że dla dobra Polski? A czym jest Polska?

  Pan że dobra Gliwic? Dla dobra Pyskowic czy Wrocławia? A czym jest to dobro i kto owe dobro konsumuje?

  No proszę powiedzieć? Mecenas sztuki który zarabiał 470000zł rocznie będać Prezesem tam i członkiem tu?

  Szambonurek ,Składowacz Śmiecia Zutylizowanego? Rozwój Lokalny do którego mieszkańcy dopłacają? A może KS z opasłymi VIPami? A komu potrzeba PYRAMIDĘ gdy młodzi ludzie wyjeżdżają bo" tępaki" nie potrafią stworzyć tanich mieszkań? A strefa sukcesu zachodniego gnioctwa której Miasto dokłada gdy Polskie lokalne firmy klękają pod pręgierzem! Was to nie interesuje?

  Precz z Systemem Ssalni Samorządowych

  http://info-poster.eu/drugim-glosem-tygodnik-obywatelski-odcinek-2-wypowiedz-zygmunta-frankiewicza-po-referendum-2012/

   

   

   

   

   

 2. marianandrzejczak | 11 czerwca 2015 at 9:42 am | Odpowiedz

  Hurra! Pozbyto się Tomczykiewicza . Co ten facet robił w Rządzie albo co zrobił dla Polski?

  System się wali. Czas zabrać się teraz za zło absolutne  System Samorządowy.który ja zwę Ssalniami Samorządowego Układu.

  To się  zawali i w Gliwicach i Pyskowicach.

  Społeczeństwo ma prawo w każdej chwili rozliczyć władze za działania wbrew logice. System będzie się bronił że został demokratycznie wybrany. Mam gdzieś demokrację która władzę wybiera mniejszością .

  http://www.zycie-w-korycie.strefa.pl

  Odrealniony babsztyl Bieńkowska to tylko mała ośmiorniczka. Nasz Prezydent zmanipulował społeczeństwo rzekomymi konsultacjami w sprawie Podium. System miejski czyli Rada Miasta (Nie podległa ) pozwala na za wiele. Jaką trzeba mieć wytrzymałośc by znieść trwanie tego systemu? Systemu którego były NIE do RZECZNIK Prasowy twierdzi że ja murwa liczyć nie potrafię a jego Pryncypaqł wmawiał że  6,92% to większość. Panie Frankiewicz! Może Pan sobie durniów robić z wszystkich wokół ale nie ze mnie.

  Chcę znać odpowiedź jakim prawem buduje Pan Podium?

  Skoro 6,92% to dla Pana większość to może te 6,92% obali Pana . Nie można ? A dlaczego Pan mógł?

  Jeszcze jedno. Pan poparł kandydaturę do Senatu nijakiego Goliszewskiego. Dzisiaj widziałem facia po prawej stronie Ewy Kopacz . Ratunku. Jak ludzie rozliczą System Ssalni a Ssaczy powkręcają tam gdzie ich miejsce wieczorkiem pod jarzębiną to i Wielcy Gliwiczanie jak JB czy JS zostaną rozliczeni za służbę POLSCE.

   

  Precz z Systemem Ssalni Samorzadowych w miastach państwach RP

   

Leave a comment

Your email address will not be published.


*