Queen & Adam Lambert – Jedyny taki koncert w Polsce

Na to wydarzenie czekało wielu fanów zespołu Queen. Po raz drugi w Polsce mieli pojawić się członkowie tej niezwykłej grupy. W trakcie występów towarzyszy im amerykański wokalista Adam Lambert.

IMG_4854

Spotkałem się z wieloma głosami sprzeciwu wobec tego projektu: przeciwnicy sugerują, że zespół chce jedynie zarobić na legendzie Freddiego Mercury, a udział w nim Lamberta jest nieporozumieniem. Z drugiej strony, rzesze wiernych fanów i miłośników zespołu zgodnie twierdzą, że powrót Queen do grania na żywo jest swoistym hołdem złożonym dla wspaniałego F. Mercurego, a Adam Lambert w żaden sposób nie próbuje zastąpić nieodżałowanego wokalisty, ale z wielką swobodą i klasą wykonuje wszystkie największe przeboje grupy.

IMG_4872

Czekając na występ Queen, sam miałem mieszane uczucia. Jestem oddanym wielbicielem całego dorobku tej brytyjskiej formacji talentu Freddiego, jego osobowości i niezwykłej wrażliwości muzycznej. Utwory Queen towarzyszyły mi od szkoły podstawowej wywołując zawsze wzruszenie i niezwykle silne emocje. Nie byłem do końca pewien czy występ z Adamem Lambertem spełni moje oczekiwania. Jednak już w dniu koncertu byłem bardzo rozemocjonowany i z niecierpliwością czekałem na godzinę 20, kiedy to w Kraków Arenie miały rozbrzmieć pierwsze dźwięki gitary Briana Maya.

IMG_4915

Jadąc w stronę krakowskiej hali, już widziałem tłumy ludzi zmierzające na koncert. Przybyli fani z całej Polski. Dało się też słyszeć fanów m.in. z Niemiec, Anglii, Czech, Ukrainy. Szczególnie cieszył mnie widok całych rodzin (nawet z małymi dziećmi), którzy postanowili wspólnie przeżyć ten dzień, słuchając ulubionego zespołu. Przed godz. 20 napięcie sięgało zenitu. Wszyscy niecierpliwie oczekiwali na rozpoczęcie koncertu. W końcu z niewielkim opóźnieniem usłyszałem pierwsze dźwięki „One Vision”. Zaczęło się! Radość, podniecenie i wzruszenie momentalnie chwyciło mnie za gardło i przez kolejne ponad dwie i pół godziny te wszystkie emocje towarzyszyły mi podczas tego niezapomnianego wieczoru.

IMG_4932

Adam Lambert, to urodzony showman, obdarzony do tego mocnym, wyrazistym głosem i charyzmą sceniczną. Razem ze wspaniałymi muzykami grupy, stworzył wspaniałe widowisko. Śpiew sam wyrywał się z tysięcy gardeł. Ile czasu na to czekałem! Zespół wykonał prawie 30 utworów, w tym największe przeboje, m.in. Who Wants to Live Forever, We Will Rock You, We Are the Champions, A Kind of Magic.

IMG_4934

Jednym z najbardziej wzruszających momentów było wspólne z Brianem Mayem wykonanie piosenki „Love of my life”. Podczas jednego z refrenów, na dużym ekranie pojawił się na chwilę Freddie Mercury. Wszyscy zgromadzeni śpiewali tylko dla niego, wznosząc zapalone ekrany telefonów komórkowych i zapalniczki do góry. Freddie pojawił się jeszcze na koniec, w ostatniej piosence, „Bohemian Rhapsody”. Niezapomniana chwila! W takich wyjątkowych momentach z jeszcze większą siłą uświadamiam sobie, że tak wielki Artysta, jakim był Freddie Mercury, poprzez swe niezapomniane kompozycje, pozostanie w pamięci wielu kolejnych pokoleń i będzie żyć wiecznie. W końcu muzyka jest ponadczasowa. Show wciąż trwa, Freddie!

IMG_4944

Tekst i fot. Sławomir Hordejuk

 

Be the first to comment on "Queen & Adam Lambert – Jedyny taki koncert w Polsce"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*