Rada Miejska Miasta Knurów zareagowała – jest zgłoszenie do Prokuratury!

Przewodniczący Rady Miejskiej Miasta Knurów Jan Trzęsiok poinformował na łamach portalu MiastoKnurów.pl o tym, że o sprawie ewentualnego zatajenia prawdy w zeznaniu podatkowym Marka Sanecznika poinformował Prokuraturę i Urząd Skarbowy.

Nie nam oceniać tę sprawę, dlatego też zwracamy się do odpowiednich organów – stwierdził Jan Trzęsiok.

Oto link do całego artykułu: http://miastoknurow.pl/31917,zawiadomienie-prokuratury-skarbowki-sprawie-radnego-sanecznika.html

Jak widać, Rada Miejska sąsiadującej z Gliwicami gminy przyjmuje inne standardy reagowania na podobne doniesienia. Czy w kontekście tego nie zastanawia zachowanie tego samego organu w Gliwicach? Przypomnijmy, że Przewodniczący Rady Miejskiej w Gliwicach Zbigniew Wygoda został poinformowany stosownym pismem o fakcie ewidentnego, trwającego 10 lat łamania prawa przez Tadeusza Olejnika, radnego Koalicji dla Gliwic Zygmunta Frankiewicza – http://info-poster.eu/pismo-do-rady-miejskiej-w-gliwicach-w-sprawie-zatajenia-prawdy-przez-radnego-tadeusza-olejnika/

dj

8 Comments on "Rada Miejska Miasta Knurów zareagowała – jest zgłoszenie do Prokuratury!"

 1. Widać Sanecznika, kolaborującego z frankiewiczowską mafią nie lubią w Knurowie i nie boją się podjąć odpowiednich kroków prawnych. Gliwiccy radni jak zwykle bez reakcji, siedzą cicho i myślą, że wszystko rozejdzie się po kościach.  A tu się wszystko piętrzy i nawarstwia drodzy Państwo. W końcu sie przeleje i będzie tsunami.

  • Nie zmartwiony. | 26 marca 2014 at 1:57 pm | Odpowiedz

   Jula ma rację, już następuje przesilenie. Czy nazwiemy to tsunami, czy lawiną zrodzoną z kuli śniegowej  na  jedno wychodzi.

   Ekipa z urzędu chyba nie dotrwa do samorządowych wyborów.

 2. Niezwłoczna reakcja przewodniczącego rady miejskiej w Knurowie jest prawidłowa, podobnie jak żywotne zainteresowanie tamtych lokalnych mediów. To, co się dzieje w Gliwicach, jest kompletnie niezrozumiałe!

 3. Każdy obywatel może zgłosić przestępstwo skarbowe/ są nawet do tego odpowiednie druki/ Jak Wygoda bedzie zwlekał w sprawie Olejnika zrobię to osobiscie.

  • Już sama publikacja na ogólnodostępnym portalu informacyjnym, czytanym przecież także przez urzędników wszelkiej maści, jest zgłoszeniem. Rzetelnie wykonujący swoje obowiązki urzędnicy po przeczytaniu takich informacji powinni automatycznie podjąć działania w celu wyjaśnienia, czy doszło do przestępstwa, czy nie. Znamienna cisza najlepiej obrazuje jakość gliwickich urzędników. Ale to już chyba nikogo nie dziwi po tym, jak każdy mógł zapoznać się z reakcjami Prokuratury na doniesienia D.Jezierskiego, czy po opisanej przez Gazetę Wyborczą wyjątkowej cykorii kilkudziesięciu sędziów przed orzekaniem w pewnej sprawie rozwodowej w Gliwicach. 

 4. Kryterium Oceny | 26 marca 2014 at 5:31 pm | Odpowiedz

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Biurokracja W dużo większych choć rozwiniętych patologicznie  Gliwicach  Prezydentowi nie przyszło do glowy że  można myśleć innymi kategoriami niż on SAM. Patrzcie, ma chłopina za sobą Prokuratora (na każde…) Ma  Wygodną Radę Miasta (na każde). Podległych Szefów Spólek (na każde) a tu jakiś wariat czepia się brata syjamskiego  z Knurowa, szefa PRUiM? Redaktorze! Proszę  wyjaśnić co to jest  Silesia Asfalty i Eurovia Polska SA bo MS i HM mają super płatną robotę  i tyją ponad normę. Po jaką cholerę stworzono Eurovię która robi to samo co Silesia? Kto i po co na to zezwolił skoro to jaskrawy konflikt interesów?

  Marek Sanecznik  – dochody z Kościoła MAMONY NAD BYTOMKĄ 1a (dwa pierwsze podmioty)

  Silesia Asfalty sp. z o.o  111879,11 zł  

  PRUiM Bet 22487,53 zl 

  Eurovia Polska SA   86542,81 zł 

  Dieta radnego 79,48 zł

  Szef Szefów, menedżer, mecenas sztuki zarabiania trzy w jednym. Brakuje do kompletu  nagrody Nobla . Umilowany przez ZF obiorca nagrody Marki Śląskie itp. Henryk Małysz 

  PRUiM SA  304340 ,29 zł 

  Slesia Asfalty 111347,38 zl 

  PRUiM Mosty (jeszcze istniał)  40119,96 zł

  Panowie Małyszu i Saneczniku… Pragnę  wejść bez pomówień do tego Kościoła od zaraz.. Wystarczy rocznie 20%  waszej średniej. Resztę oddam pomówionemu Sanecznikowi Markowi by przekazał pozostałość realnie potrzebującym w Knurowie ale przedtem uregulował podatek do US.  

 5. Widać gdzie się przestrzega prawa w Knurowie potraktowano to poważnie i spełniono obowiązek obywatelski. W Gliwicach wiadomo cisza w końcu czymś takim nie będziemy kłopotali prokuratury w końcu my także jesteśmy współuczestnikami rozmaitych działań mafii gliwickiej.

 6. brawo i podziw dla przewodniczącego J.Trzęsioka za to, że zgłosił kłamstwo radnego do prokuratury i wstyd dla radnego Sanecznika, mimo że jest bogatym człowiekiem to jeszcze musi kłamać, chce być jeszcze bogatszym, a kiedyś chciał być księdzem, pewnie skromnym i ubogim

Leave a comment

Your email address will not be published.


*