Radio Centrum Gliwice startuje w niedzielę!

W niedzielę, w samo południe Radio Centrum Gliwice rozpocznie nadawanie regularnego programu. I nie bez powodu stanie się to 13 grudnia 2015 roku. 34 lata temu nie było Teleranka. Generał Jaruzelski obwieścił początek stanu wojennego co stało sie końcem wielkiego studenckiego zrywu studentów Politechniki Śląskiej w Gliwicach. O tym opowiada reportaż Jarosława Sołtyska, wówczas studenta drugiego roku Architektury i jednocześnie reportera Ośrodka Radia Studenckiego Centrum.

Reportaż ten przeleżał w archiwum autora 33 lata. Kolejny materiał, który usłyszymy w niedzielę 13 grudnia nie czekał tak długo. Cztery lata temu Andrzej Jarczewski, działacz opozycyjny na Politechnice Śląskiej udzielił wywiadu o tamtych dniach.

Radio Centrum ma w swojej nazwie słowo Gliwice. I dlatego w pierwszym, specjalnym programie inaugurującym działalność stacji nie może zabraknąć gawędy o początkach miasta. Opowie o tym Damian Recław, kierownik działu Muzeum w Gliwicach.

Co jeszcze usłyszymy w niedzielę? Więcej informacji pojawi się na stronie internetowej www.RadioCentrumGliwice.pl

Radio Centrum Gliwice to inicjatywa obywatelska. Organizatorem przedsięwzięcia jest Spółdzielcza Agencja Informacji Lokalnej, a osobą odpowiedzialną za rozruch stacji Jarosław Sołtysek.

Radio w swym założeniu ma być tworzone przez mieszkańców dla mieszkańców. Nieważny jest wiek, ale inicjatywa i zaangażowanie.

Dlatego zwracam się do szanownej Redakcji o poparcie tej inicjatywy i przekazanie informacji o inauguracji radia.

Z góry dziękuję, Jarosław Sołtysek

PS Na antenie Radia, w poniedziałek w ramach Biblioteki Akustycznej pojawi się cykliczna powieść w odcinkach, emitowana codziennie od poniedziałku do piątku. W sobotę i niedzielę odcinki zostaną powtórzone.

 

Tu można słuchać Radia: www.radiocentrumgliwice.pl

albo tu: http://listen.samcloud.com/w/70937/Radio-Centrum-Gliwice

albo tu: http://tunein.com/radio/Radio-Centrum-Gliwice-s259263/

Odpowiedż Info-Postera: P O P I E R A M Y !!!

6 Comments on "Radio Centrum Gliwice startuje w niedzielę!"

  1. Szczerze mówiąc nie wierzę, żeby to było radio dla mieszkańców pewnie kolejna buda propagandowa Frankiewicza

  2. Słusznie – czas pokaże. Chciałbym Radiu życzyć sukcesu i życzę go. Wbrew temu co by się wydawało i wbrew powierzchownym sądom, Radio Gliwice jest potrzebne. Czy będzie reprezentowało "jakąś opcję", czy też będzie "niezależne", przynajmniej itelektualnie – zobaczymy. Chciałbym, żeby było "kntrowersyjne", ale mądre, by swoim głosem budziło emocje, ale "emocje twórcze", by czasem denerwowało, czasem skłaniało do zastanowienia, do refleksji … chciałbym, chciałbym … Przede wszystkim jednak chciałbym by miało mądrych redaktorów i dziennikarzy … Chciałbym … no cóż … chciałbym mieć ochotę go włączyć … Tego życzę Radiu Centrum Gliwice, Jego Redakcji i Zespołowi i … i sobie oczywiście też … 

  3. W centrum Gliwic gros lokali, to lokale z kartkami do likwidacji i do wynajecia (ktorych nikt nie chce wynajac – przyklad chociazby na Wyszynskiego 10). Np. na Zwyciestwa zniknely praktycznie wszystkie sklepy spozywcze. Miasto sklada sie ze sklepow, kawiarn, kin, parkow, skwerow, cukierni, pubow, sciezek rowerowych, itd, itd. To wszystko z Gliwic zniknelo. W tym miescie nie ma gdzie wyjsc ani w dzie, ani w wieczorem, ani w nocy. Gliwice staly sie martwa pustynia, ze kloaka plynaca przez centrum zwana Klodnice, z jednym z najbardziej zanieczyszczonym powietrzem w Europie, bez zadnych perspektyw dla modych i bez rozrywaek dla starych. To miasto na wskros nudne i nieprzyjazne. Krotko mowiac, Gliwice pod rzadami Frankiewicza staly sie miastem prymitywnym i zacofanym (jesli w ogole mozna mowic, ze Gliwice, to jeszcze miasto). Jedynym ratunkiem (jesli w ogole uda si eto jeszcze cos uratowac), to natychmiastowe odsuniecie Frankiewicza od wladzy. Przez 22 lata swoich nieudolnych rzadow zdazyl wyciac kilkadziesiat tysiecy drzew, zburzyc zabytki, zlikiwdowac szkoly i szpitale. Zlikwidowal nawet Cepelie (prawdipodobnie z nudow dla zabawy, bo innej racjonalnej przyczyny nie widac). Byc moze nalezaloby jeszcze raz podjac trud przeprowadzenia referendum. Do trzech razy sztuka. O tym powinno przede wszystkim mowic sie w tym radiu, jesli ma faktycznie sluzyc mieszkancom.

  4. Frankiewicz sprowadzil do Gliwic dziesiatki bankow, ktore finansowo niszcza nasz kraj i nasze miasto.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*