Radnemu Olejnikowi grozi więzienie…

Sądzę, że sam zainteresowany, przeczytawszy powyższy tytuł, natychmiast domyśli się za co…

To nie ponury żart, ale przykra rzeczywistość – wszystko wskazuje na to, że radny Tadeusz Olejnik popełnił przestępstwo

W kontekście powziętych przeze mnie informacji zupełnie inaczej jawi się także zachowanie radnego Koalicji dla Gliwic Zygmunta Frankiewicza podczas posiedzeń Komisji Rewizyjnej, dotyczących moich zarzutów odnośnie funkcjonowania nadzoru właścicielskiego Gminy Gliwice nad spółkami z jej udziałem.

Pełne informacje na ten temat jeszcze dziś (ok. godz. 22) w Info-Posterze.

dj

16 Comments on "Radnemu Olejnikowi grozi więzienie…"

 1. Paweł Michalski | 20 marca 2014 at 3:07 pm | Odpowiedz

  Doskonała wiadomość u progu wiosny. Jak popełnił przestępstwo, to z pokorą i spokojem powinien przyjąć karę. 

  • Tak, w tym przypadku raczej nie pomoże Prokuratura. Prawo jest tu oczywiste. Dosłownie do bólu.

   • Tjaaa… Niska szkodliwość czynu, dotychczasowa niekaralność, kryształowa opinia z miejsca zatrudnienia, ze stowarzyszeń, macieżystego (może nie tylko) klubu radnych i innych "wszystkich świętych" włącznie z pisemną i telefoniczną (nierejestrowaną) laudacją w wykonaniu proboszcza, biskupa, a może i arcybiskupa. Dobranoc.

    • Trochę optymizmu. Srawiedliwość u nas nierychliwa, ale i nieunikniona.

     • Sprawiedliwość może jest nierychliwa ale nie w Gliwicach ja raczej bym się przedwcześnie nie cieszył znając przedziwną łagodność prokuratury i sądu gliwickiego wobec mafii gliwickiej.

     • Optymizm się zdezawulował, rządzą wyrachowany cynizm i kurestwo. Tak w wymiarze kary, jak w ściganiu patologii i przestępstw . A już najbardziej widoczne są w mediach. Tu jak zawsze reguły można dowolnie rozciągać, tu rzekoma niezależność jest jak guma w majtkach z bazaru. Rozejrzyj się. Czy dziś można mieć zaufanie do mediów, tzw. czwartej władzy, która miała strzec nas, zwykłych obywateli przed zwyłym nadużyciem i kłamstwem, sitwami i mafijnymi kartelami, które tworzy władza?

      Czy nie dziwi was, że w komentarzach pod tekstami rzekomego opozycyjnego portalu, w ogóle nie ma krytycznych opinii pod adresem autorów artykułów i redakcji? Na zdrowy rozum, muszą takie być, a nie widać ich, Dlaczego? Hehehe…

      • Były kierowca. | 20 marca 2014 at 7:59 pm | Odpowiedz

       Ważne by zboże od plewa rozdzielić. Po co więzienie? To kosztuje . Problem by  Olejnik ponownie nie dostał się do Rady Miasta. Wówczas zakończy się wygodne życie  , kumpelstwo i stanie  się nikim . Szary odzyska spokój, Frankiewiczowi do kamaryli potrzebny nie będzie. Ktoś jednak go wybrał. Raczej bez powodu do RM się nie dostał. Musiał zatem mieć poparcie. Nie ma co wylewać pomyj na faceta  tylko go olać w wyborach. Nie będzie miało panisko dochodów o wysokości 75019,72 zł rocznie czyli 6251,65 zł miesięcznie. To dużo… za dużo i tylko trochę mniej niż zarabia kierowca PKM miesięcznie http://bip.gliwice.eu/pub/oswiadczenia/12533_64_4604.pdf

       • A propos kierowców PKM w krótkich autobusach, którzy pobierają specjalny dodatek finansowy za kontrolowanie pasażerów wsiadających do pojazdu. Jak pamiętam, radny Olejnik, to niezrównany obrońca robotników i praworządności w ogóle. Kiedy ostatni raz ktokolwiek widział, żeby kierowcy tych autobusów stosowali się do zasad, dzięki którym otrzymują super gratyfikację za kontrolowanie wsiadających do autobusu? Tak tylko pytam, bo to przecież dzięki ich prowizji rosną ceny biletów i kurczy się liczba pasażerów komunikacji publicznej. A przecież kierowcy-oszuści PKM, to banał. Patologia jest w każdym segmencie naszego rzekomo smart, zielonego, na dobrej drodze do chuj wie czego, gnijącego korupcją miasta, w każdym detalu. Dobranoc

   • Już widzę, jak na najbliższej sesji radni będą dyskutować na ten temat, a jutro inni dziennikarze będą zadawać pytania Panu Tadeuszowi Olejnikowi. W nieco żartobliwej tonacji można rzec jak głosi staropolskie przysłowie, że PANA Tadeusza NIC NIE RUSZA!

 2. ….się zamiata i wymiata więc do pierdla..

  Wstrętny typek. Tacy mają wpływ na nasz los. Tragedia narodowa.

   

  Anonim

  10 lutego 2013 o godz. 15:53 Odpowiedz

  Osobiście znam radnego Olejnika ,jest zatrudniony w pkm Gliwice na 2 pełnych etatach! Normalny człowiek zapyta jak to możliwe? Jest kolegą PREZYDENTA i prezesa Szarego. Olejnik reprezentuje solidarność na PKM. Prezes kupił sobie spokój dając mu drugi etat. Nasz radny był monterem ogumienia w autobusach, a teraz WIELKIE PANISKO – NIC NIE ROBI. Historia p. Olejnika jest przykładem oszczędności kryzysowych. Pozdrawiam członków solidarności na PKM – ŻAL MI WAS.

  • To jest bardzo ważne co napisał komentujący, w jaki sposób traktuje się działaczy związkowych na tle pozostałych. Jesli dobrze wnioskuje, to zakład pracy tego Pana jest instytucją bezpośrednio podległą pod UM Gliwiwice? czy tak? Proszę zatem wyjaśnić Czytelnikom jak można być w tej instytucji zatrudnionym na 2 etatach? Chętnie się dowiem, jak się robi takie cuda w Gliwicach?

  • O ile dobrze rozumuje to radny w tym zakładzie jest osobą oddelegowaną z ramienia organizacji związkowej jako wskazana osoba (przedstawiciel związku zawodowego) zwolniona z obowiązku świadczenia pracy i jednocześnie podlegająca ochronie przed zwolnieniem?.

 3. Nie zaskoczony | 20 marca 2014 at 4:49 pm | Odpowiedz

  Najwyższy czas. 

  To po  pierwsze,  a po drugie jak się odzywa na sesji, to mnie wstyd, że mamy takich radnych.

   

 4. A czyż to nie jest ten wybitny ekspert od od wynajdywania "dziadostwa!"… u innych? Czyż to na sesjach rady miejskiej nie z jego kłapiącej drwinami paszczy wchlapywało co i raz lepką pianą zdobione i jakże często powtarzane to wdzięczne słowo – "dziadostwo!"?

  Dlatego nie chce się wierzyć, że taki perfekcjonista, znawca i autorytet prawny, rygorysta legalizmu, okazuje się dziś przestępcą popełniającym czyny zagrożone więzieniem. To nie może być Panie i Panowie!

 5. Nieeee, ekspertem o wynajdowania "dziadostwa" jest   v-ce prezydent miasta Wieczorek. Tak czy siak  obydwaj "eksperci" to podopieczni  Frankiewicza  czyli ten sam poziom dociekań 🙂

  • Od "wynajdowania" jest tam wielu ekspertów, ale u Olejnika to "dziadostwo!" brzmi inaczej, wymawiane z namaszczeniem, z lubością, można by powiedzieć, że wręcz sakramentalnie, albo nawet orgastycznie, genderystycznie niemalże. Po prostu mistrzostwo swiata 😀

Leave a comment

Your email address will not be published.


*