Rejestr Umów opublikowany – sukces Bartosza Rybczaka

W Gliwicach da się żyć. Niektórzy wiedzą o tym doskonale. Za 2013 rok np. firma Marka Morawiaka Big Bang Media Wydawnictwo Prasowe (wydawca dzisiajwgliwicach.pl i Tydzień w Gliwicach) otrzymała za publikacje promocyjne 36 000 zł. A proszę spojrzeć na firmę Łukasza Fedorczyka! Upraszam inne lokalne redakcje o udział w licytacji. Kto dostał więcej?

Publikacja rejestru to wielki sukces Bartosza Rybczaka, który stoczył prawdziwą batalię z Urzędem Miejskim, zakończoną przez korzystny werdykt Samorządowego Kolegium Odwoławczego. Przypomnijmy, że urzędnicy UM posunęli się do kłamstwa, informując, że UM takiego rejestru nie posiada.

Oczywiście szególnie interesujące jest, dlaczego niektóre umowy są "anonimizowane". Jakie są przesłanki ukrywania zleceniobiorców otrzymujących NASZE pieniądze?

Brawo Bartosz!

A zainteresowanych zapraszamy do uważnej lektury:

umowy_2013_r.

red.

13 Comments on "Rejestr Umów opublikowany – sukces Bartosza Rybczaka"

 1. Basenem w Sośnicy zarzadza firma z Będzina a kwota koncesji nabrzmiała do granic. Proszę prześledzić historię finansową tego projektu. powinno być ciekawie.

 2. Stowarzyszenie GTW czy fabryka pomysłów Krzysztof Krzemiński? To przecież były człowiek od JK  Posła PO. Co ma wspólnego ze stronami internetowymi Lew Bisnesu Prezes Błażusiak z PWiK. Śląska? Sieć Metropolitalna? To są jakieś wykręty.Dobry materiał . Dobry. Kto to jest  Fedorczyk Panie Redaktorze?

 3. Pośród firm którym UM daje zlecenia jest

  RADIO PULS – Już wiadomo skąd był taki miły dziennikarz (obecnie pracujący w radiu Silesia) dla Frankiewicza 86 tyś

  RADIO CCM – oj obiektywizmu w relacjach nie ma !! 86 tyś

  GAZETA.PL – Widzimy skąd biorą się informacje przychylne Frankiewiczowi 🙂 🙂  prawie 50 tyś

   

  Miażdży umowa z firmą i3d – przygotowanie spotu reklamowego za cene !!! – 68 880,00 – jak co ? Jaki spot kosztuje blisko 100 000 zł – to jest niewiarygodne !!

   

  smieszne są także usługi public relation za kilkadziesiąt tysięcy… smiechu warte jest to wszystko jak URZĄD MIASTA W GLIWICACH GOSPODARUJE PIENIĘDZMI.

 4. Nie gospodaruje. Po śląsku mówiąc ciula nas dokładnie. W każdym kraju poszliby siedzieć. Dowiemy się wszystkiego . Czego ta  anomizacja dotyczy też. Wyjdzie szydło z worka jak nic. Niech ktoś jeszcze doda że być może w tej puli prac zleconych  była  praca nad  portalem nijakiego Wojtka znanego gliwickiego Pinokia i szafarza.

 5. Przyznać trzeba,że określenia "wykonywanych prac" są sformułowane bardzo wymyślnie:np.pełnienie nadzoru inwestorskiego nad konserwacją instalacji oświetleniowej w mieście 42 066,00PLN,nie wiadomo też jaką to awarię oświetlenia ulicznego wykonywała za 64 871 PLN  ta niewielka firemka.Czy może ktoś to wyjaśnić,bo to wygląda,że inwestorem konserwacji jest ta firemka.Ponadto o ile mi wiadomo to UM zatrudnia chyba nawet nie jednego radcę prawnego to dlaczego zleca tak wiele do kancelarii zewnętrznych?To tyle po wstępnym przeglądzie zestawienia.

 6. Demokracja  działa. Grupa zielonych ludzików skupia w sobie władzę która może dać lub nie pracę,umowy zlecenia itp. Może też oponentów od tego odsunąć i pozostawić tragicznemu losowi. Tak tworzą się państwie sitwy. To niepojęte by jeden czlowiek miał władzę nad nauczycielami,pracownikami spółek i stosował kij i marchewkę. To nie jest demokracja tylko uzależnianie  od siebie. Brawo Bartek. Rozbiorę ten spory materiał na czynniki. Coś na wzór dworskiej kamarylli. W tak prosty sposób poczynia się tworzenie sutka dla Ssania no i Ssają…
   

 7. O! jak osobliwa usługa za jedyne 670,23 🙂

  "Zamówienie etykiet do maszyny frankującej oraz kartridża do frankownicy."

 8. 3 357 900 zł za "koncesję świadczenia usług dla ludności na basenie Neptun" w Sosnicy. A przecież firma obsługująca basen pobiera od ludzi pieniądze za pobyt w wodzie – http://www.neptungliwice.pl/cennik . I kto to mówił, że obiekty sportowe to nie jest interes. Szczególnie te budowane za nasze pieniądze. Ciekawe ile będzie kosztowała taka  "koncesja" w hali Podium?

 9. W budżecie na 2013 r. na promocję przewidziano 2,5 mln zł, a w budżecie na 2014 r. 4,1 mln zł. Nie ma się więc co dziwić, że w rejestrze umów jest tyle pozycji z zakresu reklamy, promocji i PR. Porównanie z kwotami przeznaczonymi np. na „budżet obywatelski” pokazuje co jest dla miasta prawdziwym priorytetem…

Leave a comment

Your email address will not be published.


*