Rocznica pewnej skargi…

Profesor Marek Berezowski przesłał do Redakcji informację w sprawie swojej skargi na Prezydenta Miasta, dotyczącej braku odpowiedzi na przesłaną korespondencję. Po prawie roku skarga ta została rozpatrzona negatywnie, ale Marek Berezowski ma – jak się wydaje słuszne – zastrzeżenia co do trybu jej rozpatrzenia:

Proszę Państwa,

równo rok temu na ręce PRM złożyłem skargę na pracę prezydenta miasta.
Skarga dotyczyła tego, że prezydent nie odpowiedział na wniosek mieszkańca, mimo, że w myśl przepisów KPA, ma obowiązek dać odpowiedź do miesiąca.
Przez 10 miesięcy skarga leżała  nierozpatrywana w Komisji Rewizyjnej, mimo, że RM ma obowiązek rozpatrzenia skargi do miesiąca.

Po dwukrotnej interwencji Wojewody w tej sprawie, PRM przekazał skargę do Komisji Rozwoju Miasta i Inwestycji (!), która uznała skargę za bezzasadną. Tym samym Komisja uznała, że prezydent nie musi odpowiadać na wnioski mieszkańców.

To jest absolutnie kuriozalne podejście, ponieważ Komisja RM dała tym samym prezydentowi przyzwolenie na łamanie przepisu KPA, art. 244 i 245.

70_senat_berezowski_marek
Poniżej przekazuję treść skargi, projekt uchwały Komisji oraz pismo, które wniesione zostanie do Rady.

1. skarga z 22.02.2012 r.:
http://www.berezowski.yoyo.pl/stowarzyszenie/skarga12.jpg

2. projekt uchwały Komisji RM:
http://bip.gliwice.eu/pub/uchwaly/p11357.pdf

3. pismo wyjaśniające do RM:
http://www.marekberezowski.jupe.pl/stowarzyszenie/otrzymane/odpskarga12.pdf

Marek Berezowski

Jako komentarz ze strony Redakcji zaprezentujemy fragment Raportu o stanie samorządności, na który zwrócił uwagę jeden z Czytelników Info-Postera:

?Obywatel jest w systemie samorządowym traktowany przedmiotowo ? ma co 4 lata iść na wybory i głosować, zaś samorząd (administracja) jest traktowany podmiotowo ? samorząd to właśnie ci, którzy na 4 lata są wybrani i mogą robić co chcą. Z tym wiąże się problem ochrony obywateli przed samorządem.  Obywatel musi być chroniony przed samowolą administracji??

(str. 93, Raport o stanie samorządności terytorialnej w Polsce, Kraków 2013 r.)

1 Comment on "Rocznica pewnej skargi…"

 1. GOGOL PRZEJAZDEM | 19 lutego 2013 at 5:05 pm | Odpowiedz

  ??To jest absolutnie kuriozalne podejście, ponieważ Komisja RM dała tym samym prezydentowi przyzwolenie na łamanie przepisu KPA, art. 244 i 245?.?
  KPA ??????. Łamanie ???
  Korea PółnocnA ?
  No tak I wszystko jasne?
  http://www.emotka.pl/emotikony/klasyczne/0529.gif
  NIC JUŻ NIE BĘDZIE TAKIE JAK BYŁO?
  (TZ)

Leave a comment

Your email address will not be published.


*