Rowery w Gliwicach – pisze Bartosz Rybczak

Przypomniał mi się temat wypożyczalni rowerowych w Gliwicach:

Maj 2011 – pojawiły się zapowiedzi wprowadzenia miejskiego systemu wypożyczalni rowerów. UM nie podchwycił tematu, przywołując prośby GZM aby poczekać na inne miasta regionu i skoordynować całą akcję. Urząd się przychylił.

Koniec 2012 roku – projekt uchwały trafił na sesję Rady Miejskiej. Ta zobowiązała prezydenta do stworzenia systemu do sierpnia 2013 r.

Wrzesień 2013 – wypożyczalnie nie powstały i nie powstaną. Urząd odstąpił od wykonania uchwały Rady Miejskiej tłumacząc to remontem dróg na starówce.

Mamy sierpień 2014. Czy ktoś widział, żeby w ramach remontowanych ulic starówki przygotowywano infrastrukturę pod wypożyczalnie rowerowe? Cokolwiek?

Na rowerach widocznie nie da się zarobić.

BR

10 Comments on "Rowery w Gliwicach – pisze Bartosz Rybczak"

 1. Dużo łatwiej coś oraniczać, niż rozwijać, zabrańać, niz stważać korzystne warunki. Kaska kapie tak, czy siak.Nie widziałem też nic dla aut elektrycznych, no ale Gliwickie władze są głową w czasach grodu. I roszczenia mieszkańców powinny oganiczać się tylko do rozwiązań które potrafi ogarnąć paru cwaniaków. Ich wizjonerstwo zawiera się między watrbą i portfelem.  

 2. Wypożyczalnie – tak ale najpierw ścieżki rowerowe… Spójżcie Panowie na mape ścieżek rowerowych w Gliwicach…. Teraz powiedzcie mi jak dojechać rowerem z Waryńskiego na Sikornik… To jest ból. Po co wypożyczalnia skoro nie ma gdzie jeździć

  • Podobnie z Gniotem PODIUM.

   Po co nam ono gdy nie będzię chętnych ani dzierżawcy?

   Szare komórki ma każdy ale nie każdy z nich korzysta.

 3. Przeciez Frankiewicz wszystko klamie. To jest jego metoda na rzadzenie miastem. Inaczej nie  utrzymalby sie tu ani godziny.

 4. Frankiewicz odmowil nawet wustapienia o zbudowanie sciezki rowerowej wzdluz DTS. Pamietajmy o tym przy wyborach. Ten czlowiek ma za nic potrzeby gliwiczan.

  • Sciezka obok DTS to powinna byc podstawa… Tymbardziej, że budowa nasypu DTŚ całkowicie (i wygląda na to, że nieodwracalnie) przerwała ciąg rowerowy od granicy Gliwic (Sośnica ul. Wschodnia) w kierunku Zabrza przez park im. Powstańców Śląskich. Nikt się tym kompletnie nie przejmuje. Pisałem w tej sprawie do urzędu miejskiego… nie raczyli nawet odpowiedzieć. Przejazdu nie ma, a była to ogromnie uczęszczana trasa. Ludzie codziennie jadą w to miejsce i nie wiedza co mają zrobić, dookoła tylko błoto i 10 metrowy nasyp DTŚ na miejscu dawnej drogi. Jedyna opcja to zawrócić…

 5. Czy prezydent postąpił zgodnie z prawem ignorując uchwałę RM? Czy może jest to kolejny dowód na to, że Frankiewicz ma za nic obowiązujące prawo?

  Pomijam już to, że olewając Radę Miejską i jej decyzję, dał tym samym do zrozumienia, że uznaje się za najwyższą i jedyną władzę w mieście. Bo to, że uważa się za wszechwiedzącego i nieomylnego, to wiadomo już od dawna.

 6. A może by pan panie dariuszu napisał o sprawię kolejki łabędy-sośnica która miała być zrealizowana zamiast tramwaju. estakada została wybudowana a stacji kolejki niema.

   

 7. Tak wygladaja sciezki rowerowe w Gliwicach na budowe ktorych Frankiewicz dostal kilka mln zl z UE w ramach projektu pn. Rozbudowa sieci ścieżek rowerowych na terenie Miasta Gliwice współfinansowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007 – 2013. Jest to sciezka nr 15 (376):

  https://www.dropbox.com/s/2u8p6yx4c42mgnk/2014-08-23%2016.09.33.jpg?dl=0

Leave a comment

Your email address will not be published.


*