Rydzyk to pedofil, a Tusk to…

… zdrajca! Takie i inne informacje mogą przeczytać co najmniej od początku maja, bo wtedy zostały zrobione zdjęcia, dzieci i dorośli przystający przed tablicami informacyjnymi w parku rozciągającym się wokół dawnej restauracji Zameczek Leśny. I bardzo wielu ich to czyta, bowiem rozmieszczone są w szczególnie atrakcyjnych dla spacerowiczów miejscach. Kiedy robiliśmy te zdjęcia nawet nie postało nam w głowach, że te „zapisane czarną zgłoską” eksplozje ludzkiego intelektu przetrwają tak długo. Tymczasem dzisiejsza „wizja lokalna” sprawiła, że postanowiliśmy temat poruszyć.

Z pewnej odległości tablica wygląda więcej niż estetycznie i zdecydowanie zachęca do podejścia i zapoznania się z przyrodą ojczystą.

Z bliska jest już jednak inaczej:

Od mającego chyba tę samą rolę, co niezapomniane słowa „Balcerowicz musi odejść”, zawołania „Chuj w dupę Policji!” (aby zwiększyć efekt edukacyjny poprawiamy oryginalną pisownię) rozpoczyna się zapis czyjegoś trudnego dzieciństwa:

„Ksiądz Rydzyk to pierdolony pedofil. Ruchał mnie w dupę i kazał robić loda jak miałem 10 lat” – to poruszające wyznanie mają okazję utrwalać w pamięci zarówno rodzice jak i spacerujące z nimi za rączkę dzieci. Inna rzecz, że miarą naszego schamienia jest to, że nikt tego tematu wcześniej nie poruszył.

Spacerujemy dalej i widzimy oto znamiona ostrej walki politycznej toczonej najwyraźniej na wszystkich frontach.

„Tusk to zdrajca!” – wali nas po oczach młody zapewne partyzant słowa. Aż strach komentować, wszak za takie wpisy dotyczące Prezydenta, do prywatnych domów wpadała już ABW. Tymczasem w publicznym parku opinie na temat Premiera wiszą sobie niezagrożone przez MZUK i inne komórki już prawie dwa miesiące.

Dodam jeszcze, że autorzy dopisanych informacji pomyśleli również o edukacji dla najmłodszych. Dokładny rysunek Leśnego Krasnoludka, który rzekomo „zamieszkuje ten las i marzy żeby cię przeruchać, wsadzić ci te kutasiki w dupę i cipę” musi z całą pewnością pobudzać wyobraźnię naszych milusińskich zastępując niedostatki naszych programów edukacji seksualnej. Samego zaskoczyła mnie pokaźna i z pomysłem rozmieszczona ilość atrybutów męskości. Cóż, być może dla kogoś byłoby to więc spotkanie marzeń, ale na pewno o spotkaniu z taką informacją własnych pociech nie marzą rodzice.

Właśnie – w tym miejscu koniec żartów. Co robią pracownicy firm wynajętych przez MZUK? Kosze opróżniają, ale najwyraźniej nie mają w obowiązku opiekować się także tablicami. A szkoda, bo oprócz owych cennych dopisanych i dorysowanych z takim znawstwem informacji, cechuje je jeszcze spora warstwa brudu i pajęczyn. Może warto pracownikom opróżniającym znajdujące się w najbliższej odległości kosze dopisać tę czynność do listy obowiązków? Chyba nie byłaby to syzyfowa praca, bowiem zadowoleni „nauczyciele” nie dopisali od początku maja nowych treści.

Życzę zatem wszystkim spacerów po uroczym parku bez spotkań z Leśnym Krasnoludkiem

Dariusz Jezierski

3 Comments on "Rydzyk to pedofil, a Tusk to…"

 1. gogol przejazdem | 21 czerwca 2012 at 12:08 pm | Odpowiedz

  ??Z pewnej odległości tablica wygląda więcej niż estetycznie i zdecydowanie zachęca do podejścia i zapoznania się z przyrodą ojczystą. ??
  Motto? Niech będzie takie:
  ?Łatwiej zmienić przyrodę, niż Ojczyznę?

  Takie lasy to trzeba wyciąć pień. Co to za drzewa ?
  Siedlisko pijaków, szkodników, muchomorów i innych kleszczy.
  Zwykłe sosny i jodły i inne jakieś tam.
  Lasy tropikalne, palmy, gaje pomarańczowe, to ja rozumiem .
  Czy ktoś widział takie napisy np. w palmiarni ? Nie ! No właśnie!
  Czas z tym skończyć , zanim nam wszystkim palma odbije.

 2. Szanowny panie przedmówco.
  Widocznie odwiedzając palmiarnię ,byłeś pan w odmiennym stanie świadomości gdyż napisy informacyjne o roślinach tam są chyba że, była to ?palmiarnia? z roślinkami o wiadomej reputacji ,tu ma pan racę czas z tym skończyć ,odpowiednia terapia +grupy wsparcia pomogą panu-haha.
  Nagłaśnianie tego typu incydentów tylko pogarsza sprawę zachęcając potencjalne 5minutowe ?gwiazdy? do działania w takim stylu

  • Nie mając żadnej wiedzy na temat „odmiennych stanów świadomości” dyskusji rzecz jasna nie podejmiemy. Stanowiska w sprawie pozostawiania takich napisów niszczących tablice ustawione w PARKU, mimo że codziennie sprząta go i dogląda rzesza pracowników, nie zmienimy. A dla komentatora informacja – nasz tekst nie spowodował lawiny nowych wpisów. Mamy cały czas te same, opisane, bluzgi i inwektywy.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*