Samozapłon w bielskiej galerii!

Od 6 października w Galerii Bielskiej BWA można oglądać siódmą wystawę kuratorską ?Bielskiej Jesieni? ? ?SAMOZAPŁON?. Prezentowane są na niej prace dwanaściorga artystów.

Michał Suchora, młody warszawski kurator, wpadł na pomysł, aby na zbiorowej wystawie pokazać, co ciekawego dzieje się w polskiej sztuce współczesnej. Jak twierdzi sam pomysłodawca, w przypadku tej ekspozycji istotna jest jej narracja. Artystów, których zaprosił do udziału w projekcie łączy jedno ? w ich pracowniach dochodzi do samozapłonu. Skutek, jaki ten samozapłon wywołuje, w każdym przypadku jest inny ? to właśnie sprawia, że prezentowane prace tworzą niebanalną całość. Co ciekawe, Suchora skupia się także na samych artystach, przedstawiając odbiorcy różne postawy twórcze.

 

Michał Suchora studiował socjologię oraz historię sztuki na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracował między innymi z Fondation Balthus, Fundacją Współpracy Polsko-Niemieckiej, galerią lokal_30 i Szwajcarską Fundacją dla Kultury Pro Helvetia. Współtworzył wiele wystaw. Jego teksty publikowano między innymi w ?Obiegu? oraz magazynach ?Exklusiv? i ?Take Me?.

Artyści, biorący udział w projekcie, to Adam Adach, Anna Baumgart, Agnieszka Brzeżańska, Jarosław Fliciński, Justyna Kisielewska, Piotr C. Kowalski i Joanna Janiak, Tomasz Kowalski, Marzena Nowak,Katarzyna Przezwańska, Zbigniew Rogalski oraz Małgorzata Szymankiewicz.

Szczegółowe informacje na temat tej i innych wystaw, a także godzin otwarcia Galerii i biletów, można znaleźć na www.galeriabielska.pl. Ze strony pochodzą także zdjęcia.

Wystawę można oglądać do 18 listopada.

Magdalena Jezierska

1 Comment on "Samozapłon w bielskiej galerii!"

  1. ??Od 6 października w Galerii Bielskiej BWA można oglądać siódmą wystawę kuratorską ?Bielskiej Jesieni? ? ?SAMOZAPŁON?. Prezentowane są na niej prace dwanaściorga artystów. ??
    Przy takim tempie życia kulturalnego w Bielsku- nam w Gliwicach, pozostaje tylko Ich gonić, a im gaśnica.
    I gonić musimy my sami. Nikt za nas tego nie zrobi.
    Czyli pędzimy w stronę kultury. ?Kultura pod strzechy?
    Ogłośmy I GLIWICKI ?SAMOGON?

Leave a comment

Your email address will not be published.


*