Smog nad Gliwicami! (TV)

21.10.2012 w Gliwicach dopuszczalne średnie stężenia 24-godzinne pyłu zawieszonego zostały przekroczone o 198% (a więc blisko dwukrotnie) informuje Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Katowicach.

Dzięki uprzejmości jednego z naszych widzów, możemy Państwu pokazać jak przy doskonałej widoczności wygląda to z pewnej odległości:

5 Comments on "Smog nad Gliwicami! (TV)"

 1. Ale się wystraszyłem…ufff, a myślałem to chodzi o SMOK ,nie SMOG.
  Strach jednak pozostał.
  Ale spokojnie . Nie ekologicznych pojazdów już nie ma – szyny wyrwane.
  W telewizji mówią ,że będzie lepiej, a nawet dobrze…

 2. Jak podalo WHIO, Gliwice zagrazaja zyciu ludzi! WHO podalo to dwukrotnie, rok temu i teraz. Pan Frankiewicz ma to gdzies i szykuje sie do budowy autostrady przez centrum miasta, czyli DTS. Na razie zlikwidowal tramwaj i wprowadzil w to miejsce zanieczyszczajace powietrze autobusy. Rownoczesnie wydal kilka tys zezwolen dla ciezarowek na wjazd do centrum w godzinach zakazu, ktory i tak obowiazuje tylko 12 godz.

 3. Przy okazji zobaczylismy jak wyglada „sciezka rowerowa” w wykonaniu Frankiewicza, na co UE przeznaczyla duze pieniadze.

 4. trzeba się będzie wyprowadzić z tych zasmogowanych Gliwic

 5. Mirella Czajkowska-Turek | 25 października 2012 at 10:50 am | Odpowiedz

  Decyzja o Środowiskowych Uwarunkowaniach dla Drogowej Trasy Średnicowej w Gliwicach jest przedmiotem postępowania sądowego przed Wojewódzkim Sądem Administracyjnym w Warszawie. Głównym zarzutem prawnym, kwestionującym wydaną decyzję jest wada raportu oddziaływania inwestycji na środowisko, polegająca na sfałszowaniu tła w obliczeniach stężeń imisyjnych, wszystkich trzech podstawowych zanieczyszczeń powietrza (pyłu zawieszonego, tlenków azotu i dwutlenku siarki) na terenie miasta.
  Na pytanie-„czy prawdą jest, że normatywy zapylenia powietrza w mieście Gliwicach są systematycznie przekraczane ?”, Generalny Dyrektor odpowiedział, że „jest to prawda; ale po wybudowaniu DTŚ w planowanym przebiegu, stężenia pyłu w Gliwicach wrócą do normy”. Nie trzeba być ekspertem ochrony powietrza, by rozpoznać cynizm tej prognozy.
  Zamieszczony film potwierdza tylko fakty 🙁

Leave a comment

Your email address will not be published.


*