Sportowe graffiti w Gliwicach!

To już II edycja! Stowarzyszenie GTW wraz z partnerami realizują program ?Pomalujmy Gliwice na sportowo?, który dofinansowany jest przez Samorząd Miasta Gliwice.
Graffiti dla większości ludzi to pojęcie negatywne. Kojarzy się z nielegalnym malowaniem (a raczej z niszczeniem) ścian i tym samym z psuciem wizerunku miasta. Słowne i obrazkowe przekrzykiwanie się kiboli na murach miast Śląska to codzienność, widzimy to niemal wszędzie.

Organizatorzy programu postanowili na przekór wandalom pokazać, że można legalnie i przede wszystkim ładnie, wyrazić swe uczucia w formie graffiti.
Cała idea projektu ma na celu zmienić podejście kibiców do formy wspierania swoich drużyn, obudzić w nich tolerancję i szacunek dla cudzego mienia, zapobiegać agresji, rasizmowi i ksenofobii, promować gliwickie kluby i stowarzyszenia sportowe, ujawnić artystyczne talenty młodzieży i zmienić wizerunek ?kibola ? chuligana? w oczach mieszkańców Gliwic.

Pierwsze malowanie rozpoczęło się dziś o godz. 9:00 na ścianie budynku przy ul. Zubrzyckiego 18 (pawilon obok przychodni lekarskiej).
– Mamy nadzieję, że mieszkańcom podobają się nasze dzieła. Chcemy pokazać, że można malować na murach rzeczy efektowne i interesujące ? powiedział Piotr Górecki, koordynator akcji ze stowarzyszenia GTW.

Sportowe emocje w tym roku sięgają zenitu, dlatego ryzyko pobudzonej agresji rośnie. Warto więc wspierać takie projekty jak ?Pomalujmy Gliwice na sportowo?, bo dają młodzieży możliwość wyrażenia tych emocji w ciekawy, nieszkodliwy, legalny, artystyczny sposób.

Wkrótce będziemy informować o kolejnych ścianach, które zostaną pomalowane w ramach akcji.

Mary DuLait

Na głównej ilustracji (góra strony) prezentujemy piękne graffiti z jednego z garaży przy ulicy Brzozowej. Widzieliście gdzieś inne efektowne? Wysyłajcie do nas fotografie a my będziemy je prezentować.

Be the first to comment on "Sportowe graffiti w Gliwicach!"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*