Sprawa Małysza – postępowanie przygotowawcze będzie sprawdzone!

Było to tak… Po wielu próbach załatwienia sprawy łamania prawa w spółkach grupy PRUiM a także ze względu na dwuznaczne zachowanie organów pełniących funkcje kontrolne nad sprawami nadzoru właścicielskiego w spółkach z udziałem gminy Gliwice, zdecydowałem się złożyć do Prokuratury Rejonowej Gliwice-Wschód zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez prezesa PRUiM Henryka Małysza. Dodam tu, że poparte właściwym materiałem dowodowym, w tym postanowieniem gliwickiego Sądu KRS. Oto jego treść: http://info-poster.eu/zawiadomienie-o-popelnieniu-przestepstwa-przez-prezesa-pruim-sa/

Niestety Prokuratura odmówiła wszczęcia śledztwa, uzasadniając to w Postanowieniu z 27 września 2013 r w sposób podważający wiarę w rzetelność prowadzonego postępowania:

http://info-poster.eu/skandaliczna-decyzja-prokuratury-wojna-o-sprawiedliwosc-wlasnie-sie-zaczela/

Ze względu na niedające się ukryć uchybienia w postępowaniu i interpretacji faktów, złożyłem do Prokuratury Okręgowej w Gliwicach wniosek o ponowne wszczęcie postępowania przygotowawczego ze względu na nowe okoliczności w sprawie:

http://info-poster.eu/wniosek-do-prokuratury-okregowej/

Dziś otrzymałem z Prokuratury Okręgowej pismo, z którego wynika, że decyzją Wydziału III Nadzoru Nad Postępowaniem Przygotowawczym, sprawa została przekazana do Prokuratury Rejonowej „celem nadania stosownego biegu”.

sprawdzamPozostaje zatem czekać, czy Prokuratura Rejonowa zechce jednak zapoznać się ze sprawą w sposób rzetelny i zamiast opierać się na piśmie Zygmunta Frankiewicza do Wojewody Śląskiego, które dla sprawy nie ma żadnego znaczenia, zechce pochylić się nad materiałem dowodowym, którym są kolejne postanowienia Sądu KRS.

Dariusz Jezierski

5 Comments on "Sprawa Małysza – postępowanie przygotowawcze będzie sprawdzone!"

 1. „…Pozostaje zatem czekać…”
  http://przeklej.net/image_details/143576.html
  p.s.
  Ponieważ świadczone moje usługi są kompleksowe i w pełni bezpłatne podaję hasło do ściągnięcia pliku:

  $$$$$$$$$$$$$$$$$$$$

  czastopieniondz

  $$$$$$$$$$$$$$$$$$$$
  Występuje tu – w pisowni- pewien problem techniczny ,nie przyjmuje polskich znaków (SKANDAL). Powyższy rysunek można wykorzystać w domu jako np. „fototapetę” lub tapetę w komputerze.

  Tagi:
  sąd, prokuratura

 2. Powodzenia ciekawostka Polityka zamierza przygotować cykl poświęcony polskim miastom może warto, żeby pan poinformował przy okazji Gliwic o ile ci serwiliści z Polityki uznaja za stosowne wydrukować

  http://www.polityka.pl/spoleczenstwo/portretymiast/

 3. Może prokuratura wzorem dociekliwego i rzeczowego postępowania prowadzonego w Wałbrzychu zajmie się sprawą przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariusza publicznego, podejmującego decyzje o wyznaczeniu do rady nadzorczej spółki Piast S.A. osoby jednocześnie pełniącej funkcję w organie nadzoru drugiej spółki z większościowym udziałem gminy?

 4. Czy ja dobrze widzę, że w treści pisma RĘCZNIE poprawiono nazwisko, żeby zaczynało się wielką literą?

Leave a comment

Your email address will not be published.


*