Ssacze 2014 ? rusza plebiscyt.

Mariana Andrzejczaka znają chyba wszyscy. Nawet nie zgadzając się z nim, zapamiętuje się jego charakterystyczny styl i emocjonalny sposób wyrażania myśli. To on wymyślił termin, który zyskuje na popularności nie tylko w Gliwicach, ale u nas jest szczególnie adekwatny. Chodzi o „ssacza”, czyli osobnika, który korzysta z dobrodziejstw ssalni-gminy w sposób, nazwijmy to, ponadnormatywny.

Marian Andrzejczak okazał się bardzo konsekwentny. Ufundował okolicznościowe statuetki. Jest ich 3 i nazywają się Mega Ssacz 2014, Krypto Ssacz 2014 oraz Ssacz Pospolity 2014.

ssacz2

A oto zasady wyboru laureatów:

Statuetki Mega Ssacza oraz Krypto Ssacza zostaną przyznane przez Kapitułę. Zaproszenia do uczestnictwa w tejże zostały przesłane do radnych Rady Miejskiej, lokalnych mediów oraz posłów Ziemi Gliwickiej. Dołączą oni do osób, które zgodziły się już wcześniej uczestniczyć w pracach Kapituły. O jej ostatecznym składzie poinformujemy w najbliższych dniach.

Ssacza Pospolitego przyznają natomiast czytelnicy Info-Postera, którzy już od dziś mogą głosować na kandydatów, którymi będą trzej prezesi spółek z udziałem gminy Gliwice. Dwóch z nich może się pochwalić zarobkami marzeń, jeden natomiast zasłynął niekonwencjonalnymi metodami wydawania publicznych pieniędzy. Może się oczywiście okazać, że któraś z osób wyróżnionych już przez Kapitułę zostanie podwójnym laureatem.

Namawiamy do udziału w plebiscycie. Niech do gliwickich lampartów, gepardów, lwów i gazel dołączy także poczciwy i dobrze nam znany SSACZ.

red.

11 Comments on "Ssacze 2014 ? rusza plebiscyt."

 1. Prima. A tak poza protokołem, czy któryś z laureatów odważyłby się przyjąć ten laur? I jak byśmy to odebrali? Jako dowód poczucia humoru, dystansu do siebie, czy totalnej buty i "w dupie mania" opinii publicznej? Obserwując katowicki kabaret pt. "Betonowe kostki" mam ambiwalentne odczucia. I chyba już wolę gliwickich klakierów Frankiewicza ze Stowarzyszenia Moje Miasto, którzy szczęśliwie dla siebie żadnych antynagród nie przyznają, niż ich katowickie koleżeństwo, które dość głupkowato wypada podczas wzajemnych uprzejmości i wesołkowatej aury żartobliwego happeningu z urzędnikami, których te ich betonowe kostki miały skarcić za niekompetencję i ustawić do pionu. Ot, żart, krotochwila. Szkoda, że nie przyznają swojej "szykany" pierwszego kwietnia. Pies by…

 2. Piękne statuetki 😉 Prawie jak oskary. A można wiedzieć kto takie coś robi? To jest odlew?

 3. marianandrzejczak | 2 kwietnia 2014 at 8:56 am | Odpowiedz

  Bo też to są Oskary….  SSania.

  Statuetki istnieją naprawdę ,kapituła także ,więc nie był to primaaprilisowy żart. Uważałem za swój obowiązek nagrodzić najlepszych a ci pracują i zyją w Gliwicach.                                                                                           Statuetki wykonano drukarką w technice 3D.

  http://www.zycie-w-korycie.strefa.pl

   

   

   

 4. Panie Marianie Narodowy, co pan na to: 

  "Ruch Narodowy zaprezentował dziś 13 liderów list w całej Polsce. Jak chwalą się narodowcy, średnia wieku – 35 lat – jest najniższa wśród wszystkich komitetów w wyborach do PE. Na "jedynkach" jest 12 mężczyzn i 1 kobieta.

  Politycy startujący w tych wyborach z 1. miejsca to między innymi Krzysztof Bosak (Warszawa) czy szef Młodzieży Wszechpolskiej, Tomasz Pałasz (ma 24 lata, startuje z Pomorza). Jest też Robert Winnicki (Małopolska i Świętokrzyskie) oraz Artur Zawisza (Śląskie). Jedyną kobietą na liście "jedynek" jest dr Marta Cywińska, która startuje z okręgu kujawsko-pomorskiego

  Sondaże nie dają teraz żadnych szans RN na wprowadzenie przedstawicieli do PE, ich wynik oscyluje w granicach 1 proc."

  http://wybory.gazeta.pl/ParlamentEuropejski2014/1,136695,15615984,Eurowybory_2014__Najwazniejsze_wydarzenia__ludzie,,,818214.html#BoxWiadTxt

  To oni, wraz panem odnowią ziemię, tę ziemię? Czy zrobi to inny narodowy "odnowiciel", Korwin-Mikke?

 5. marianandrzejczak | 3 kwietnia 2014 at 8:47 pm | Odpowiedz

  Jaki narodowy? Nie rozumiem.Ja mam odnawiać tę ziemię? A dla kogo? A po co? A kim ja jestem by to czynić? Przecież ten Lud nie potrzebuje odnowy. Jak czegoś zabraknie to kliki medialne wymyślą zaraz Jak oni tańczą w wodzie, smartfon super hiper hybryda itp.
  Ruch Narodowy,Ruch Narodowy celem odnowy? Uważam że na ten czas to jedyna nacja patriotyczna lecz nie jedyna która ma rację.

  A która ma rację? Ta która ciągle wygrywa. Nie rozumiem Twojego przekazu i słow kierowanych pod moim adresem. Chyba że w kontekście SSaczy oznajmiasz podprogowo że to jedyny Ruch który nie Ssał.  Korwin Mikke również nie ssał.

  Popieram sprawiedliwszy podział dóbr i nie ma znaczenia jak się to zwie.

   

 6. Cóż, byłem przekonany, że to pan od niedawna na różnych adresach głosił, że dla pana "tylko ruch narodowy". Nawet zapytałem o dokładny adres tego pańskiego ruchu, bo są dwa, ale pan jakoś nie potrafił się zdecydować, tak jak i teraz. Tak, czy inaczej, kroczy pan w pochodzie z pochodniami, wśród kiboli i dresiarzy. Niektórzy wstydu nie mają. Twierdzenie, że nacjonalistyczne gołowąsy do tej pory nie ssały ma ten sam walor, co wiara w ich niepokalaność. 

  Może sobie z tego spragniony poparcia "wszystkich ludzi dobrej woli" D.J. sprawy nie zdawać, ale takie zaplecze intelektualne bardzo skutecznie odstrasza od niego potencjalnych sprzymierzeńców, którzy nie są radykalnie destrukcyjni, lecz woleliby coś dobrego budować, niekoniecznie w oparciu o zakłamane wartości katolickie, tylko zwyczajnie ludzkie, bez wykluczeń, dla wszystkich. A Korwin-Mikke… coraz starszy i coraz mniej błyskotliwy. Za to coraz bardziej poza marginesem normalności. Szkooooda.

  • marianandrzejczak | 9 kwietnia 2014 at 6:44 am | Odpowiedz

   Jedni mają wstyd przykryty maską,inni  forsą jak przeklęci Ssacze a inni zdjęciem Matki Boskiej lub kościelną szafą. Dla Ssacza  nadrzędną  wartością jest kasa. Ruch Narodowy jest biało czerwony i zapewniam że pierwsze co zrobi to rozliczy Ssaczy. Nie tylko samorządowych lecz ogólnie. Ot taka dziejowa sprawiedliwość. A tak wogóle to moją partią jest Stronnictwo Pracy na  którym Ssaczokracja dokonala eutanazji. No cóż SSaczolubni do pożytecznej roboty nie pójdą bo się nie nadają a i sami nie pójdą ..Pieprzysz jak nawiedzony o sprzymierzeńcach. Sprzymierzeńcem jest idea a moja jest niezmienna od lat i nie potrzebuje sprzymierzeńców. A tak wogóle to co Ciebie tak zainteresowały moje poglądy że mnie rozbierasz jak genderowiec?  Twoje posty bronią Ssaczy .. Komuniści nazywali oponentów warchołami a liberalne kliki szkodnikami ,faszystami albo nacjonalistami, Chłopie w polityce jestem od 15 lat i doskonale znam mechanizmy.

 7. marianandrzejczak | 4 kwietnia 2014 at 9:35 am | Odpowiedz

  Coż byłeś źle przekonany i fatalnie poinformowany..

 8. marianandrzejczak | 4 kwietnia 2014 at 7:47 pm | Odpowiedz

  A z czego ma sobie zdawać sprawę DJ?

  Dużo wcześniej nim wymyśliłem określenie Ssacze używałem określenia Gdacze czyli osobnicy którzy prócz gadania i blebleblenia nic innego nie czynią bo tylko Gdaczą..

  DJ nie jest na dzień dzisiejszy potrzebne zadne poparcie bo sam jest sobie poparciem i oparciem.

  Niby w kim miałby je teraz mieć? W Ssaczach ma wrogów a Gdacze robią kupki na miękkko bo wiedzą że facet jest nieugięty. Już zaczyna się bajka że chce koryta itp. Jak chce tańszego koryta to niech bierze.

  Jak rozwali Ssalnie i te polegną a Ssacze trafią ( do roboty) STREFA SUKCESU to będzie Oki. Porównywanie Narodowców do kiboli to jak  porównywać Ssacza czy Gdacza do Mecenasa czy innego babutasa..

  Śmiechu to warte..

   

  sss19 co Ty za propagandę szerzysz i w jakim celu.

   

   

   

 9. Ja bym nagrodzę przyznał niejakiemu Dariuszowi Jezierskiemy – największemu szkodnikowi w mieście! Nierób i cwaniak.

  • marianandrzejczak | 8 kwietnia 2014 at 7:05 pm | Odpowiedz

   Tylko że nagroda to SSacz roku a nie Szkodnik roku. Ufunduj nagrodę Szkodnika a zobaczymy. Zapewne też będę  miał szansę a  nagrody dawno nie otrzymałem..   Nie taki głupi to pomysł.. Wart podchwycenia.    

Leave a comment

Your email address will not be published.


*