Stowarzyszenie Mieszkańców „Słowackiego 64a” – list do Zygmunta Frankiewicza w sprawie referendum

Stowarzyszenie Mieszkańców „Słowackiego 64a”wystosowało pismo do Zygmunta Frankiewicza w sprawie referendum dotyczącego hali „Podium”. Info-Poster popiera zdecydowanie! Pismo zaczyna się tak:

Wielce Szanowny Panie Prezydencie
korzystając  z prawa  do wypowiadania się w sprawach publicznych (art. 1 ust. 3 ustawy  z dnia 7 kwietnia 1989 r. Prawo o stowarzyszeniach) pragniemy przedstawić nasze stanowisko w sprawie zapowiadanych przez Pana Prezydenta konsultacji społecznych mających przesądzić o poniesieniu w całości z budżetu miasta Gliwice kosztu budowy hali „PODIUM” wynoszącego w przybliżeniu 306 mln złotych brutto.
W nawiązaniu do informacji przedstawionych przez Pana Prezydenta w audycji z dnia 27 listopada 2012 r.  „Express Miejski Serwis Informacyjny”  oraz  audycji  z dnia 26 listopada 2012 r. Wiadomości Gliwickie  ITV Gliwice  pozwalamy sobie stwierdzić,  że w tej  istotnej społecznie sprawie instytucja  referendum lokalnego  jawi się jako rozwiązanie znacznie bardziej  przemyślane  i uporządkowane a przez to  korzystniejsze dla mieszkańców od zapowiadanych konsultacji społecznych, które mają być przeprowadzane w zaprezentowanej przez  Pana Prezydenta  formie.  Przedstawiając Panu Prezydentowi nasze wątpliwości oraz argumenty mamy nadzieje przyczynienia się do doboru optymalnego narzędzia, przy użyciu którego członkowie wspólnoty samorządowej będą mieli  realną  możliwość w drodze głosowania wyrazić swoją wolę co do sposobu rozstrzygania sprawy dotyczącej tej wspólnoty a mieszczącej się w zakresie zadań i kompetencji organów miasta Gliwice.
Z treści sprawozdań z wykonania budżetu miasta Gliwice za lata 2005-2011 wynika, że średnie roczne dochody w tym okresie wynosiły 702 mln złotych natomiast wydatki roczne wynosiły średnio 721 mln złotych….

To początek obszernego dokumentu, którego lekturę polecam z pełnym przekonaniem. Całość do ściągnięcia:

20121128 list do prezydenta w sprawie referendum

10 Comments on "Stowarzyszenie Mieszkańców „Słowackiego 64a” – list do Zygmunta Frankiewicza w sprawie referendum"

 1. przeczytałem ten list, ale jedno jestem pewien na 100% – te konsultacje będą ze 2, albo nawet ze 3x droższe niż referendum.
  Biorąc pod uwagę fakt, że Frankiewicz nawet nie zadbał o należytą kampanię informacyjną w czasie referendum, a w przypadku konsultacji już zdążyli zapłacić za program w telewizyjnych wiadomościach urzędowych, w radio – bo przecież nikt mi nie powie, że na internetową strone miejska te filmiki 26media robi bezpłatnie…

 2. Z wypowiedzi Joanny Karwety – PO i Jarosława Wieczorka – PiS na portalu 24gliwice
  http://www.24gliwice.pl/wiadomosci/?p=47329
  wynika, ze wiekszosc rady i tak uwali wszelkie proby zadluzenia miasta pod te inwestycje. Komisja Europejska i wladze wojewodztwa tez uznaly ja za zbedna. Wyglada, ze te farnkiewiczowskie konsultacje to jedynie proba ratowania twarzy i skory, bo wydal juz blisko dziesiec milionow na te masonska swiatynie, ale juz nawet szeregowi urzednicy wojewodztwa nie licza sie z Frankiewiczem, co mozna poznac po zalatwieniu sprawy lip przy alei Mickiewicza i mam nadzieje, ze ochrona konserwatorska obejmie aleje na ulicach sasiednich.

  • właśnie, ale po co zatem wydawać kasę na dodatkowe konsultacje… przecież to pieniądze zmarnowane…

   • A bo to pierwszy raz Frankiewicz zmarnowal pieniadze. Juza nawolujac do bojkotu referendum zmarnowal je dwukrotnie. Ile zmarnowal przy wyrywaniu torow tramwajowych. Dotad nie odpowiedzial ile na tym stracilo miasto, bo zrobil to w prezencie Tramwajom Slaskim, ktore powinny za zniszczenia jezdni zaplacic. To jest temat do zbadania przez NIK i inne istytucje kontrolne, m.in. przez Rade Miasta. Frankiewicz moze z powodzeniem konkurowac w rankingu specjalistow, a nawet niedosciglych geniuszy, od marnowania publicznych pieniedzy.

 3. Kolejna manipulacja !!! BĘDZIE CELOWO ROBIĆ KOŁO TEGO SZUM !!!!!!!!!!!!!!!
  Społeczeństwo już powiedziało.
  Czas teraz by Prezydent nie uciekał od odpowiedzialności i sam podjął decyzję . Wie jaką
  Przegrywać trzeba umieć, a nie tylko przecinać wstęgi
  To jest hucpa TAK POWIEDZELI SUPERPOSŁOWIE.
  Takie coś robi się przed podjęciem jakichkolwiek wydatków.
  Wydane pieniądze na PODIUM poszły w błoto i teraz. Społeczeństwo ma być winne…???
  Na remont szkoły na Ziemowita pieniędzy szkoda !
  Idzie kryzys budowa byłaby tragiczna w skutkach dla budżetu miasta.
  Proszę po ludzku Pana Prezydenta , by po męsku:
  WZIĄŁ TO NA KLATĘ !
  Nie damy się manipulować. Lipy ,Ziemowita, Podium, DTŚ, inne -oceniając politykę Prezydenta powiedzieliśmy w REFERENDUM- NIE ! Ale inicjatywa społeczna była tłamszona.
  My MIESZKAŃCY zrobiliśmy to o połowę taniej, niż oficjalna propaganda.
  I JESZCZE JEDNO BARDZO WAŻNE!!!!!!!!
  To jest też próba odwrócenia uwagi od serii porażek: np. lipy, szkoła na Ziemowita, bramki, afery itp.
  Przykład idzie z góry.
  Gdy młodzi w tym kraju nie mają pracy, szpitale i przychodnie odsyłają chorych z kwitkiem
  sypie się budżet, GMO, itp. My zaczynamy mówić w mediach o…..
  ORGANIZACJI OLIMPIADY ! Za ileś tam lat .Ja nie wiem, czy ten kraj do tego czasu to przetrwa.
  Nie dajcie się manipulować !!! Tematami zastępczymi.
  O AFERACH NIE ZAPOMNIMY !!!!!!!!!!!!

 4. O przeprowadzenie referendum ws. budowy Podium zwracam się do Frankiewicza już od kilku lat. Zawsze odmawiał. Dokumentację można znaleźć na mojej stronie internetowej radnego.

 5. Dziwne, że Info-poster nie zareagował na deklarację UM w Zabrzu dot. wsparcia budowy ośrodka rekreacyjno – sportowego i Centrum Nauki zamiast Podium. Przecież to jest olbrzymia szansa i obowiązkiem nas wszystkich jest ją wykorzystać.

  • Panie Profesorze, ponieważ Pan w swoim komentarzu i to pod dwoma tekstami przytoczył tekst odpowiedzi a my w obu miejscach go zamieściliśmy nie zrobiłem tego po raz trzeci. Jednocześnie stwierdzam, że redakcja chciała tekst zamieścić natychmiast po otrzymaniu Pańskiej wiadomości. Niestety w linku znajdowało się jedynie Pana pismo do Marszałka. Potem pojawiły się Pana wpisy w komentarzach zarówno tu, jak na profilu Fb

 6. List zaczyna sie swietnie: „Wielce Szanowny Panie Prezydencie „. Brawo. Trudno zeby bylo „maly kretaczu”.

 7. O Gliwicach moge powiedziec tyle, ze zalatwianie czegokolwiek w UM jest przyjemnoscia. W porownaniu do np. Bytomia, gdzie jest czystym koszmarem. Oczywiscie na pewno beda sie zdarzac wyjatki, ale to jest jak niebo i ziemia.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*