Sukces Info-Postera – PRUiM ma już BIP

Jako pierwszy (i jedyny) Info-Poster podniósł temat braku Biuletynu Informacji Publicznej w niektórych spółkach z udziałem miasta, między innymi w PRUiM.

I stało się, naprawiono przynajmniej to, co naprawić się dało i dzięki temu ustawa regulujące kwestie dostępności informacji publicznej w tej spółce przestała być łamana. Nie liczymy na nagrody, ale satysfakcja duża. Niech będzie, że po cichu i bez konsekwencji, ale niech choć trochę Gliwice normalnieją.

Inna sprawa, jak różne certyfikaty rzetelności i nagrody mogła otrzymywać firma, tak ewidentnie łamiąca przepisy prawa, które między innymi wpływały na jej rzetelność, bo po prostu ułatwiały tejże weryfikowanie.

Dla informacji – BIP PRUiM powstał 30 listopada 2012 o godz. 15.11. Jest jeszcze biednie, bowiem na przykład w interesującym mnie dziale Ogłoszenia, nabory, przetargi jest, póki co, pustka zupełna. Poczekamy, zobaczymy…

Teraz czekamy na BIP innych spółek, które tego ustawowego obowiązku nie dopełniają, między innymi Piast Gliwice SA.

Dariusz Jezierski

5 Comments on "Sukces Info-Postera – PRUiM ma już BIP"

 1. Strona BiP, to stanowczo za mało. 1. mają być na niej wszystkie informacje, 2. za brak tej strony PRUiM powinien zostać ukarany. Im się wydaje, że za nasze pieniądze oni nam łaskę robią!

  • To oczywiste. Ciekawi jednak fakt, dlaczego przez wiele lat, aż do podniesienia tego faktu przez I-P nikt tego przypadku łamania prawa nie wytykał. Nawiasem mówiąc już dziś udowodnię, dlaczego BIP jest tak ważny. Nawet z informacji, które w nim się znajdują (o tych, których brak częściowo wspomniałem w tekście) można wyciągnąć bardzo wiele wniosków. Zwłaszcza, kiedy po kilku miesiącach zna się odpowiednie ustawy najwyraźniej lepiej od prawników Frankiewicza;)

 2. GOGOL PRZEJAZDEM | 30 grudnia 2012 at 7:59 am | Odpowiedz

  Powinni dziękować ,że istnieje coś takiego jak I-P.
  Nie są przygotowani do TWARDEJ KONSTRUKTYWNEJ opozycji.Taki jest puls społeczeństwa. Będzie im trudno …
  TRUDNO !

 3. panie Darku czy wie pan może coś na temat poniesienia konsekwencji przez ludzi z pruim-u za brak BIPu. Normalnie za takie cos ponosi sie konsekwencje. Czy prezydent kogoś upomniał, pozbawił premii ? Czy po porostu tacy ludzie za nic nie odpowiadają ?

  • Wykonałem 1000% normy, niewielki mam wpływ na pociągnięcie lub nie do odpowiedzialności. Proszę pamiętać poza tym, że wiele naruszeń zapisów ustaw nie jest bezpośrednio penalizowanych w Kodeksie Karnym. Niemożność skutecznego sankcjonowania winnych jest istotą gliwickiej patologii. Wyjaśnię to wkrótce:)

Leave a comment

Your email address will not be published.


*