Teatr ALTERNATYWA najlepszy na Festiwalu Małych Form Artystycznych!

Festiwal Małych Form Artystycznych, to bardzo poważnie traktowana cykliczna impreza kulturalna, organizowana już po raz piąty przez Chorzow Centrum Kultury. W różnych kategoriach mierzą się w nim artyści z całego Śląska. O randze imprezy najlepiej świadczy fakt, że napłynęło aż 60 zgłoszeń grup artystycznych, które rywalizowały najpierw o udział w ścisłym finale. Finał zaś oceniany był przez profesjonalne jury w składzie: Dorota Pomykała, Magdalena Waligórska i Dariusz Miłkowski.

IMG_3202

Teatr Alternatywa. Stoją od lewej: Joanna Smykała, Martyna Spierewka, Arur Janisz, Renata Skałecka,

Waldemar De Lambert, Justyna Olejniczak

Swoich reprezentantów miały również Gliwice. Zacznę jednak od informacji na temat Teatru ALTERNATYWA ze Środowiskowego Domu Samopomocy, Ośrodek M.B. Uzdrowienie Chorych z Knurowa. Z jego aktorami kontaktuję się bardzo często. Renata Skałecka oraz Waldemar De Lambert to gliwiczanie. Prowadzącą i reżyserką spektakli Teatru ALTERNATYWA jest aktorka Teatru Nowej Sztuki Anna Maksym, niedawno oglądana na scenie Teatru Rozrywki w Chorzowie w spektaklu "Kobiety Bergmana – Po próbie". Pracując jako terapeutka w ośrodku z dużymi sukcesami prowadzi Teatr ALTERNATYWA, wielokrotnie nagradzany i charakteryzujący się szczególnym naciskiem na pracę ze słowem, wysmakowaną, ascetyczną scenografią i kostiumami oraz ambitnym repertuarem. Tym razem aktorzy oczarowali jury adaptacją jednej ze znanych, emitowanych niegdyś w TVP "Bajek dla dorosłych" – „Bajką o śpiącym królewiczu” autorstwa Marii Czubaszek. Zwyciężyli bezapelacyjnie w finale kategorii "Bez Barier".

IMG_3200

Teatr Alternatywa. Od lewej: Joanna Smykała, Artur Janisz (leży), Justyna Olejniczak, Michał Belkius (siedzi),

Renata Skałecka

W finałowej trójce w tej kategorii znalazły się również znakomite Warsztaty Terapii Zajęciowej Tęcza z Gliwic, Ich TEATR TĘCZA podbił serca widzów spektaklem „Ballada Cygańska” w reżyserii Wojciecha Kotylaka.

W Przeglądzie w kategorii "Szkoły Podstawowe, klasy 1-3" wystąpili inni reprezentanci Gliwic – MAGICZNY TEATRZYK ze Szkoły Podstawowej nr 14, który pokazał spektakl pt. „Złoto rybka czyli bojka o przepadzistych ludziach”, w reżyserii Jolanty Jasińskiej, Katarzyny Poloczek.

Brawo!

Wszystkie zdjęcia prezentują Teatr Alternatywa, który tuż po otrzymaniu radosnych wieści z Chorzowa wystąpił podczas Dnia Otwartego ŚDS Ośrodka M.B. Uzdrowienie Chorych w Knurowie. Ich autorką jest Aleksandra Cymbajew.

Dariusz Jezierski

1 Trackbacks & Pingbacks

  1. Tęczowy Piknik na Święto Rodziny

Leave a comment

Your email address will not be published.


*