Teatralna randka w ciemno?

Jeden komentarz

Tête-à-Tête Tea, czyli teatralna herbatka z Teatrem Nowej Sztuki – tak nazwali artyści z TNS niecodzienne spotkanie, zaplanowane na sobotę 23 czerwca (w godz. 19-21) w Galerii Secesja. Nazwa znacząca, więc będzie swobodnie, lekko i niezobowiązująco, czyli dokładnie tak, jak powinno być w letni weekendowy wieczór. Wszyscy ci, którzy z Teatrem Nowej Sztuki już się zetknęli, poznają zupełnie nowy repertuar oraz bardzo interesujące plany na jesień, związane z Restauracją i Galerią Secesją. Nie będziemy zdradzać zbyt wielu szczegółów, ale podamy w tym miejscu, że przybyli widzowie zobaczą na pewno inscenizację dramatu Adama Sroki „Pod podeszwą buta” z Anną Maksym i Grzegorzem Gręboszem (pierwszą w Polsce) i usłyszą fragmenty tekstów, których premiera planowana była już dwa lata temu, a nie doszło do niej z wielu pozaartystycznych względów. Tego wieczora wykonana zostanie również premierowa „Pieśń o Nocy Świętojańskiej na Krakowskim”, dla uczczenia obchodów, zaplanowanych na noc poprzedzającą spotkanie w Secesji. Cóż, satyra górą!

To nie koniec atrakcji. Zgromadzeni goście będą mogli sami zakosztować aktorskiego rzemiosła, poznając cieszącą się dużym uznaniem metodykę pracy z głosem stosowaną przez TNS, oraz biorąc udział w niepowtarzalnych warsztatach aktorskich „Filiżanka z emocjami”. Oczywiście będą one dostosowane do możliwości i chęci widzów – aktorów, a kto wie, może dzięki nim Teatrowi Nowej Sztuki przybędą nowi aktorzy?

Wstęp bez biletów! Uprasza się jednak Szanowną Publiczność o zabranie ze sobą gotowizny, już to w celu nabycia ulubionych napitków i jadła, już to celem wypełnienia wspólnymi siłami kapelusza, który artyści TNS wystawią w widocznym miejscu. Całe spotkanie będzie bowiem przebiegać w zupełnie niespotykanej w grodzie nad Kłodnicą formule i chyba po raz pierwszy widzowie sami będą mogli zdecydować czy i w jaki sposób chcą nagrodzić pracę aktorów. Formułę tę sam TNS określa mianem „Wieczoru Kapelusznika” i jedynie od zacnych gości postawy zależy, czy stanie się ona podczas kolejnych spotkań w Secesji tradycją.

Zapraszamy! Zapowiada się gorący teatralny wieczór.

Zdjęcia z premiery spektaklu „Pod podeszwą buta”, która miała miejsce 10 czerwca podczas festiwalu w Belgradzie:

1 Comment on "Teatralna randka w ciemno?"

  1. powodzenia i pelnych kapeluszy zycze 🙂 jaka szkoda, ze nie bede mogla byc…..

Leave a comment

Your email address will not be published.


*