To był dzień! – 2 czerwca

Drogie Panie, Mężczyźni wyraźnie są zazdrośni! Niedługo po Międzynarodowym Dniu Bez Stanika Panowie także zdecydowali się pozbyć jednej z najmniej wygodnych części garderoby. 2 czerwca obchodzimy zatem Dzień Bez Krawata. Jest to święto nieformalne, jednak w wielu firmach, które na co dzień wymagają od mężczyzn eleganckiego stroju, zezwala się na jednodniowe odstępstwo od uciążliwej reguły.
A my już dziś pytamy ? co będzie następne?
W 1719 roku na skutek uderzenia pioruna w słomiany dach jednego z domów, znajdujących się w dzielnicy żydowskiej, w Lublinie wybuchł wielki pożar. Jest z nim związana ciekawa historia. Podobno w najdramatyczniejszym momencie dominikanie zaczęli obnosić po mieście relikwię Drzewa Krzyża Świętego. W tym momencie nad płonącym Lublinem zebrały się chmury, a potężny deszcz ugasił ogień.
W 1831 roku położono kamień węgielny pod budowę Teatru imienia Juliusza Słowackiego w Krakowie.
Pierwsza pielgrzymka Jana Pawła II do Polski rozpoczęła się 2 czerwca 1979.
Od 1996 funkcjonuje portal Onet.pl.
W 455 roku Wandalowie napadli na Rzym. Po trwającym niemal dwa tygodnie najeździe, wywieźli najcenniejsze skarby do Kartaginy. Był to odwet za pogwałcenie jednego z podpisanych wcześniej traktatów.

W 1897 roku Guglielmo Marconi uzyskał patent na radio. Tego samego dnia w gazecie ?New Your Journal? ukazało się słynne sprostowanie Marka Twaina, które umieścił na łamach czasopisma w odpowiedzi na pogłoski o tym, że zmarł kilka dni wcześniej. Napisał wtedy: ?Wiadomości o mojej śmierci są przesadzone?.
W 1901 roku w Nowym Jorku niczego nieświadomego Benjamina Adamsa aresztowano za granie w golfa w niedzielę. Trudno uwierzyć także w to, że niewolnictwo w Arabii Saudyjskiej zostało zniesione dopiero w 1963.
Dziś przypada siedemdziesiąta rocznica urodzin Jacka Pałkiewicza, dziennikarza, podróżnika, autora wielu książek, w których opisuje swoje wyprawy.

Be the first to comment on "To był dzień! – 2 czerwca"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*