To był dzień! – 4 maja

Dziś, 4 maja, obchodzony jest Dzień Strażaka. W 2002 roku został on uznany za święto państwowe. Drodzy Czytelnicy! Podczas spacerów do lasów i na łąki bądźmy ostrożni ? pozwólmy tym, którzy pracują dla nas także podczas majówki, na odrobinę wytchnienia…
W 1950 roku wskutek wybuchu metanu i pyłu węglowego w KWK ?Jankowice? zginęło 29 górników.
31 lat temu miała miejsce premiera kultowego już filmu ?Miś?. Jedna z najzabawniejszych polskich komedii do dziś bawi wszystkie pokolenia ? także te, które nie znają przedstawionych w niej realiów. 9 lat później Hutę imienia Włodzimierza Lenina przemianowano na Hutę imienia Tadeusza Sendzimira.
W 1994 roku na antenie TVP 1 został wyemitowany pierwszy odcinek programu rozrywkowego ?Śmiechu warte?.
Również 4 maja Francuzi przekonali się, że ich lęk przed pokazami kinowymi nie był całkowicie bezpodstawny ? w 1897 roku w Paryżu podczas jednego z seansów z powodu zapalenia się taśmy filmowej zginęło 121 osób.
Dokładnie pięć lat po tragicznym pożarze Amerykanie rozpoczęli budowę kanału Panamskiego.
Charlie Chaplin, słynny amerykański komik, zaplanował na 4 maja 1914 roku premierę swojego pierwszego samodzielnie stworzonego filmu ? ?Bójka na deszczu?.
W 1919 w Chinach rozpoczął działalność ruch 4 maja, skierowany przeciwko postanowieniom traktatu wersalskiego.
13 lat temu z pokładu wahadłowca Atlantis wystrzelono sondę Magellan, przeznaczoną do badań Wenus.
ILOVEYOU. Wirus o tej niepozornej nazwie w 2000 roku rozprzestrzenił się po całym świecie. Zaraził 10 procent komputerów, mających dostęp do internetu. Spowodowane przez niego straty oszacowano na 5,5 mld dolarów.
4 maja 1929 roku w Ameryce przyszła na świat Audrey Hepburn. Obok Marylin Monroe jest to z całą pewnością najsłynniejsza i najbardziej rozpoznawalna amerykańska aktorka. Zmarła w 1993 roku. Swoje 52 urodziny obchodzi dziś także Beata Kozidrak, wokalistka zespołu Bajm.

1 Comment on "To był dzień! – 4 maja"

  1. gogol przejazdem | 4 maja 2012 at 5:41 am | Odpowiedz

    Z okazji święta – zapalcie sobie (papierosa).
    koko-spoko

Leave a comment

Your email address will not be published.


*