To naprawdę NASZA Księgarnia!

Wydawnictwo „Nasza Księgarnia” to na polskim rynku wydawniczym prawdziwa marka. Wystarczy powiedzieć, że powstało w 1921 roku i ta informacja już budzi szacunek. Dodatkowym potwierdzeniem jakości i właściwej polityki wydawniczej jest to, że Nasza Księgarnia utrzymała się na rynku mimo licznych perturbacji związanych z polską transformacją.

O sukcesie Naszej Księgarni i ogromnym powodzeniu wydawnictwa wśród małych, młodych i dorosłych czytelników (tak, tak, rodzice rzecz jasna także sięgają po książki NK!) jest fakt, że proponuje ona zarówno to co w literaturze dla dzieci i młodzieży można uznać za klasykę, ale jednocześnie starannie obserwując zmieniające się mody i preferencje młodych czytelników, wybiera najciekawsze pozycje spośród propozycji najnowszych, zawsze jednak przykładając wagę szczególną do ich wysokiej wartości literackiej i wychowawczej.

Dziś zaproponujemy dzieciom i ich rodzicom serię prezentującą prawdziwy kanon literatury dziecięcej. To te książki, których po prostu nie może zabraknąć na tych najwcześniejszych etapach przygotowywania dziecka do uczestnictwa w kulturze. Wszystkie te propozycje cechują przede wszystkim wysoki poziom literacki i dbałość o stronę wizualną, rzeczywiście rozwijającą i inspirującą dla dziecka. W pogoni za nowym i oryginalnym nie zapominajcie Rodzice o tytułach, na których sami się wychowaliście. To często nie tylko piękne, ale również pouczające książki. Oto one…

?Agnieszka Osiecka dzieciom?

Jest to pierwsze wydawnictwo, w którym zebrano teksty Osieckiej, poświęcone dzieciom. Barwne postaci zabiorą nasze pociechy w niezwykłą podróż do magicznego świata, w którym sny można oglądać przez specjalnie w tym celu skonstruowane okulary, a uwagę przykuwa bardzo ruchliwy, ulepiony z gliny ptak Euzebiusz. W książce nie brak także charakterystycznych dla poetki opisów Mazur i specyficznego klimatu tego regionu. Tylko najmłodsi mają jednak dostęp do tajemniczej Doliny Przeciągów. Tam również czeka ich wiele niespodzianek…

Książkę można nabyć  TU

 Astrid Lindgren ?Przygody Pippi?

Któż z nas nie pamięta przygód nadzwyczajnie silnej rudowłosej dziewczynki? Dzięki prezentowanej książce możemy zapoznać z nimi także nasze pociechy. W tomie zostały zebrane trzy części opowieści: ?Pippi Pończoszanka?, ?Pippi wchodzi na pokład? oraz ?Pippi na Południowym Pacyfiku?. Niewątpliwą zaletą książek Lindgren jest to, że potrafią zainspirować dzieci do twórczej zabawy. Bohaterka może posłużyć za przykład ? ma bardzo dobre serce. Przymknijmy oko na fakt, że dziewczynka nie lubi chodzić do szkoły i jest uważana za kłamczuchę. Dzieciństwo wszak ma swoje prawa.

 Książkę można nabyć TU

 ?Grzegorz Kasdepke dzieciom?

Książka zainteresuje wszystkich młodych miłośników przygód. W antologii znajdują się zarówno nowe, jak i nieco starsze, znane już czytelnikom teksty jednego z najpopularniejszych współczesnych pisarzy dla dzieci. Piękne ilustracje Marcina Piwowarskiego oraz Piotra Rychela sprawiają, że zarówno sam świat, jak i opisane postaci, wydają się niemal prawdziwe. Któż oprze się pokusie spotkania z Detektywem Pozytywką, Potworakiem, Wujkiem Albertem oraz jego kontrabasem?

 Książkę można nabyć TU

 ?Jan Brzechwa dzieciom?

Wierszy Brzechwy po prostu nie wypada nie znać. Ich bohaterami są zarówno ludzie, jak i zwierzęta. Spotkamy się jednak także z niepokornymi warzywami, które zaskakują swoją kłótliwością. Każda z postaci jest inna. Nawet negatywne cechy nie są jednak krytykowane ? często czytelnik ma szansę po prostu się z nich śmiać. Bardzo ważne jest aby nauczyć dzieci dystansu. A czemu nie zrobić tego z pomocą mistrza?

 Książkę można nabyć TU

 Czesław Janczarski ?Miś Uszatek?

Pozycja obowiązkowa! Nie pozwólmy, aby sympatyczny niedźwiadek z klapniętym uszkiem odszedł w zapomnienie. Opowieści o nim już od ponad czterdziestu lat bawią, ale i wzruszają (nie tylko najmłodszych). Miś jest po prostu najlepszym przyjacielem każdego dziecka. Zachęćmy także nasze pociechy, aby nawiązały tę niezwykłą znajomość. Autorem pięknych ilustracji jest Zbigniew Rychlicki, laureat międzynarodowej nagrody ? Złotego Medalu im. H.Ch. Andersena.

 Książkę można nabyć TU

 ?Wanda Chotomska dzieciom?

W świecie, który opisuje Chotomska, każdy gość ma szansę unieść się w powietrze. Jeśli nie potrafimy, możemy udać się do Wypożyczalni Skrzydeł. Wybrane utwory pisarki idealnie nadają się do wspólnego czytania. Bądźmy towarzyszami, którzy wraz z dziećmi wyruszą na spotkanie z tym, co nowe, piękne i tajemnicze. W tym świecie wszystko jest prawdziwe ? musimy tylko dać się ponieść wyobraźni. Pomogą nam w tym ilustracje Artura Gulewicza.

 Książkę można nabyć TU

 ?Poczytaj mi mamo? Księga 1 i 2

Kolekcja jest zaproszeniem do wspólnej zabawy. Nie trzeba chyba przypominać, jak ważne dla rozwoju dziecka są bajki, czytane przez rodziców. Nie zapominajmy jednak, że równie istotne jest to, jakie opowieści wybierzemy. Prezentowane tomy stanową zbiór najpiękniejszych historii, między innymi o kaczuszce z przemoczonymi nóżkami i złotym koniku. Nasze dzieci na pewno nie pozostaną obojętne, a przed ich wyobraźnią otworzą się nowe, nieznane dotąd, możliwości.

 Książki można nabyć TU

Warto nadmienić, że osoby zainteresowane nabyciem większej ilości książek z serii mogą liczyć na promocyjne oferty cenowe. Oto przykład: PROMOCJA, PROMOCJA1, PROMOCJA2

Prezentujemy również program z cyklu Chwila Bibliofila, emitowany w telewizji itv Gliwice (www.itv.gliwice.pl), poświęcony książkom Naszej Księgarni i innych wydawnictw dla dzieci:


Be the first to comment on "To naprawdę NASZA Księgarnia!"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*