To nie jest sen! Znamy już pomysł władz miasta na Halę Gliwice…

Już wiadomo na pewno, że bzdety, którymi nas karmiono to jedno, a rzeczywistość – dodajmy od razu jak z ekonomicznego horroru – drugie… Okazuje się, że to menadżer kontraktu, którym jest Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. ma być podmiotem, któremu aportem zostanie przekazana Hala Gliwice, której – powtarzajmy to sobie wreszcie głośno i zgodnym chórem – NIKT NIE CHCE!

Do tematu wrócę rzecz jasna później. Zamierzam również przedstawić Radzie Miasta Gliwice listę co najmniej kilku bardzo istotnych kwestii, zdecydowanie każących ten nieszczęsny pomysł odesłać do lamusa. Teraz prezentuję sam projekt Uchwały. Z pełnym przewiadczeniem, że jej uchwalenie byłoby absurdem.

Jedno można tylko przekazać pod właściwy adres, bo wybrzmiewa to nawet z projektu nieszczęsnej uchwały:

PANIE PREZYDENCIE, ROZTRWONIŁ PAN DOROBEK DWÓCH DEKAD, WYPRACOWANY PRZEZ NAS WSZYSTKICH!

Dariusz Jezierski

 aport1

aport2

10 Comments on "To nie jest sen! Znamy już pomysł władz miasta na Halę Gliwice…"

 1. Nie bez powody Frankiewicz podpisal lojalke Komorowskiemu. Mysli, ze go obroni.

 2. Frankiewicz ma gdzies majatek dwoch dekad wypracowany przez nas wszystkich. Wszyscy to musza wreszcie zrozumiec.

 3. oficer łącznikowy | 20 marca 2015 at 8:37 am | Odpowiedz

  Frankiewicza nic nie obroni tak jak nie obroni Rządu . Ludzie zaczynają myśleć i wiedzą już że system jest stworzony dla takich jak on . Dzisiaj rano w jedynce był wywiad z Kukizem. Jestem zaskoczony mądrymi uwagami tego człowieka. Ocenił ich jednoznacznie. Partyjne kliki. Niewielu jednak dostrzega że to cholerstwo bierze się nie z góry a z pałaców na dole. Samorządów. Nie mam wątpliwości że Frankiewicz i wielu Radnych odpowie za to bezpośrednio już niedługo.

  Jaki już się zacznie odliczanie to jedynym ratunkiem przed więzieniami będzie ucieczka.

  Wszystko ma swój początek ,koniec i nic nie trwa wiecznie. Jak tępactwo może przydzielać honory mecenasa sztuki człowiekowi którego wiedza w tej kwestii jest tylko jedna? Sztuka pozyskiwania mamony. Wszystko to  czynione jest w jednym celu. PRYWATY.

 4. Jeżeli Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji zamierza zalać halę wodą i organizować tam mistrzostwa w pływaniu, zawody windsurfingowe, regaty, czy konkursy wędkarskie, to myślę, że jak najbardziej jest to dobry pomysł. Z pewnością byłoby to związane z działalnością PWiK. Do kompletu można dorzucić organizowane do tej pory obok Politechniki Śląski targi budownictwa, ze szczególnym naciskiem na hydraulikę i instalację sanitarną.

 5. To nie jest absurd. Tym powinno zainteresować się CBA. A co z ruiną za 5,5 mln kupioną od pana rektora. Skandal goni skandal za pieniądze mieszkańców Gliwic. Lepiej niech nie kończą tego gniota, bo nie wystarczy im kasa za sprzedane wille, aby pokryć straty spoleczności gliwickiej. Gliwice to dzisiaj stajnia Augiasza. Jak można traktować tak mieszkańców i rządzić się naszym majątkiem.

 6. Elżbieta Kogowska | 20 marca 2015 at 7:57 pm | Odpowiedz

  A co na to radni? Dalej komitywa?

  • Co na to Radni ?  Dalej komitywa ? Pani Elżbieto, niestety tak jest, a może się uaktywni  Pan Marek Waniewski ?

 7. Autor ciekawego tekstu i wielu komentujących wykazuje zdziwienie, a tymczasem rzeczywiste uzasadnienie dla takiej decyzji wydaje się być zupełnie inne. W Polsce jest wiele podobnych obiektów wybudowanych przez samorządy, a spółki komunalne zarządzające halami widowiskowymi generują co roku wielomilionowe straty – takie są uwarunkowania prowadzenia tego typu działalności. Jakie są tego konsekwencje w praktyce? Otóż rada miejska co roku przeznacza z środków publicznych określone kwoty na pokrycie strat spółki, a także  umożliwiające jej bieżące funkcjonowanie. Pomysł gliwickich władz jest w istocie genialny, a nie absurdalny. Dlaczego? PWiK to monopolista i spółka generująca zysk. Nie musi zabiegać o klientów i martwić się o wpływy, gdyż jej przychody zapewniają wszyscy mieszkańcy, którzy korzystają z wody (proste wyjaśnienie). Proponowane rozwiązanie przewiduje, że ciężar odpowiedzialności za utrzymanie obiektu i jego bieżące funkcjonowanie nie będzie ponosił nowy podmiot, lecz spółka miejska, której podstawowy zakres działalności dotyczy zupełnie innego bardzo dochodowego obszaru.  Nikt nie będzie stawiał zarzutów, że rada miejska znowu przeznacza z budżetu wielomilionowe kwoty dla nowej spółki miejskiej zarządzającej halą Podium, a więc nie będzie można krytykować ile to (mieszkańców, podatników) kosztuje dotowanie funaberii i megalomanii władz. Dzięki proponowanemu (bardzo zręcznemu) rozwiązaniu hala będzie wspierana dzięki przychodom spółki powstałym z innej działalności operacyjnej – genialny myk, jak mawia młodzież. Dzięki podwyżce cen wody będzie można wspierać Podium i nikt nie będzie mógł marudzić/krytykować, że znowu się zadłużamy, że na to idą finanse publiczne, itd. Dzięki temu genalnemu rozwiązaniu każdy mieszkaniec będzie aktywnie wspierał halę "dzięki wykorzystywanej wodzie".

  • Spólka wodociągowa została powolana do świadczenia usług dostawy wody i odprowadzenia ścieków. A hala co ma do tego?

 8. Dzisiaj przejeżdżałem koło gniota. Było pusto. Widać bardzo śpieszą się z budową. Patrzę na to monstrum i doprawdy nie rozumię, komu zabrakło wyobraźni. Ale widocznie prywata zaślepia.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*