To Wasi kandydaci! – listy KWW Dariusza Jezierskiego „Gliwiczanie”

Prezentujemy ich już dziś. Są tacy jak Wy. Znają problemy miasta, nieobce są im codzienne sprawy rodziny, sąsiadów, dzielnicy. Wybrali działanie, zamiast bezczynności. Chcą zmienić Gliwice dla siebie i dla Was. Właśnie spływają do nas listy z Waszymi podpisami, akceptującymi ich kndydatury. Nasze założenie początkowe zostało wprowadzone w życie: młodość i energię skojarzyliśmy z doświadczeniem i wiedzą praktyczną.

Osoby, które znalazły się na listach reprezentują różne grupy zawodowe. Są wśród nich psychologowie, menadżerowie, artyści, ale również administratorzy, informatycy i nauczyciele. Są ludzie pracujący w bardzo różnych profesjach na różnorodnych stanowiskach. Gwarantuje nam to różnorodność spojrzenia na sprawy, które takiego spojrzenia wymagają, jeśli chce się uwzględnić potrzeby mieszkańców możliwie szeroko. Jestesmy przygotowani do dyskusji na kazdy temat. Zapraszamy do kierowania pytań ogólnych, lub do poszczegolnych radnych już tą drogą. W najbliższych dniach powstanie strona internetowa, dzięki której ten kontakt będzie ułatwiony. Będziemy się spotykać z Wami w Waszych dzielnicach, będziemy starali się uwzględnić Wasze wnioski, skorzystać z Waszych doświadczeń i przemyśleń.

Program wyborczy naszego Komitetu będzie miał dwie odsłony: moją wizję rozwoju miasta w wymiarze globalnym i skorelowane z nią programy dla poszczególnych dzielnic miasta. Te drugie wynikać będą także z Waszych uwag i sugestii. Proszę juz teraz kierować swoje przemyślenia na adres: naczelny@info-poster.eu

A oto lista kandydatów do Rady Miasta w poszczególnych okręgach:

Okręg nr 1:

1. Joanna Cichocka

2. Wojciech Golonka

3. Marian Andrzejczak

4. Piotr Caban

5  Aniela Nowak

6. Elżbieta Techmańska

7. Tomasz Grelski

Okręg nr 2

1. Dariusz Jezierski

2. Bartosz Rybczak

3. Żaneta Kurasz

4. Piotr Uniowski

5. Justyna Trochimiec

6. Piotr Połaniecki

7. Dariusz Baraniecki

8. Ewa Borkowska

9. Barbara Ostrowska

10. Michał Szczęśniak

Okręg nr 3

1. Lesław Nowara

2. Przemysław Chorab

3. Iwona Rymar

4. Anna Maksym

5. Andrzej Bączyński

Okręg nr 4

1. Wiesława Daszewska

2. Tomasz Żukowski

3. Elżbieta Zaleśna

4. Bartłomiej Cisowski

5. Michalina Zakrawacz

6. Mateusz Woźniak

 

Dariusz Jezierski

 

8 Comments on "To Wasi kandydaci! – listy KWW Dariusza Jezierskiego „Gliwiczanie”"

 1. Nazwiska nic nic nie mowia. Kazdy ma jakies nazwisko. Przydalyby sie zdjecia.

 2. czytająca uważnie | 29 września 2014 at 1:34 pm | Odpowiedz

  Też tak uważam.Prosimy o zdjęcia.

  • Będą i zdjęcia, kiedy przyjdzie pora („Jedynki” już pokazaliśmy). I tak zrobiliśmy to przed innymi. Przypominam, że czas na rejestrcję jest jeszcze i żaden Komitet nie musi wyprzedzać ordynacji 😉

 3. OBAWIAM SIE, ŻE SĄ TO LUDZIE Z ŁAPANKI ( CHCESZ KANDYDOWAĆ DO CIĘ WPISZE DO I TAK NIE MAM KOGO )

  MAM DUŻE OBAWY O DOŚWIADCZENIE POLITYCZNE KANDYDATKI Z LISTY NR 1 ( TO NIE SĄ WYBORY MIS POLONIA)

   

  • Z radością uspokoję Pana obway. Są to ludzie, z którymi rozmawiałem, ktorych przekonałem do swojej wizji i którzy zdecydowali się zaangażować czynnie w porces, który uznają za konieczny – to znaczy zmieniania miasta. Większośc z nich pracuje z powodzeniem w bardzo różnych zawodach, wielu ma doświadczenie obywatelskie, prawnicze, smorządowe również. Zapewniam również, że istnieje około dziesięciu osób, którym podziękowałem mimo deklarowanej chęci, gdyż nie doszliśmy do wspólnych ustaleń, rezygnując z pokusy „dopełnienia” list. Wychodzę z założenia, że odpowiadamy za siebie w obie strony.

   Bardzo cenię sobie osoby, które nie obawiały się otwarcie stanąć przy mnie w tych wyborach, mimo moich jasno okreslonych i otwarcie wyrażanych poglądów. To wymaga wielkiej odwagi i liczyłem się nawet z mozliwością, że będę zmuszony ograniczyć się do wystawienia list w wymaganych ustawowo dwóch okręgach. Czekała mnie miła niespodzianka.

   Dodam również, że niektórzy moi kandydaci, dokonując świadomego wyboru, odmówili kandydowania z innych list, co dodatkowo motywuje mnie do tego, aby po zakończonej kampanii i wyborach mogli czuć dumę z wyboru, którego dokonali.

   Jeśli chodzi o coś, co określa Pan „doświadczeniem politycznym” – jest ono naprawdę nie tylko zbędne, ale żle pojmowane wręcz szkodliwe w Radzie Miasta. Złożona z „doświadczonych polityków” Rada Miasta nie potrafiła wywiązać się z funkcji kontrolnych względem prezydenta miasta. Równie „doświadczona politycznie” Komisja Rewizyjna bardzo „politycznie” potraktowała łamanie prawa w spółkach z udziałem miasta.

   Popełnia Pan – zapewne w dobrej wierze – jakże częsty błąd, zastanawiając się nie nad tym jakie wartości wniosła Pani z numerem 1 do naszego zespołu, jakie są jej zadania, jakimi zagadnieniami będzie się zajmowała, ale nad jej szansami w wyborach miss, które zapewne byłyby spore. To, że akurat 

 4. Gucio!

  Przestań walić jak najęty. Każdy na swój sposób jest z łapanki. Do łapanki nie dopuszcza tylko Ssacza klasa  bo chce Ssać i wszelkie miejsca są wiecznie zajęte. Masz wolny wybór i co za znaczenie ma czy kandydatka jest z listy miss piękności czy jak w moim przypadku z list brzydactwa? Każdy się musi nauczyć  politycznego rozeznania czyli nabrać  doświadczenia. Jak ma to zrobić skoro pierwsi są na zawsze wiecznymi.? No pomyśl Gucio co się stanie w przypadku co niE Daj Boże zejścia szefa z ziermskiego padołu lub jakiejś wiecznej Maji pszczółki z Okręgu nr 1. No przecie trza zastąpić wiecznie radnych. Dać im odpocząć wspomóc ich. To w ich interesie. Nie rozumiem więc uwag. One są kompletnie idiotyczne. No po co Politechnika skoro są starzy inżynierowie. To jest tok myślenia Ssaczy . NIEZASTĄPIENI!

   

  Rób jak uważasz bo masz wolny wybór Gucio. A że akurat kobieta z jedynki jest atrakcyjna?

   

 5. Czy mozna znależć gdzies kim są, co robie itp. kandydaci, czy te informacje

  będą dopiero póżniej?

Leave a comment

Your email address will not be published.


*