Tomasz Żukowski ? KWW Dariusza Jezierskiego ?Gliwiczanie? ? nr 2 w Okręgu nr 4

Krótko o mnie: Żukowski Tomasz Wojciech, 59 lat, samodzielna działalność gospodarcza w budownictwie, inżynier elektryk (Politechnika Śląska), pasja zawodowa – racjonalizacja, optymalizacja procesów produkcyjnych i zarządzania, prywatnie tematyka SF.

Nigdy nie byłem i pewnie nie będą członkiem żadnej partii, gdyż taka do jakiej chciałbym ewentualnie przystąpić jeszcze nie powstała. Populistyczne programy, deklaracje przewrotu po dojściu do władzy, rozliczanie poprzedników partyjnych, to farsa i teatrzyk przedwyborczy. Dlatego też pełnienia funkcji radnego nie utożsamiam z działalnością polityczną, jakkolwiek, podobnie jak Arystoteles, rozumiem ją jako rodzaj sztuki rządzenia, której celem jest dobro wspólne.

W czasie mojego zamieszkania na Osiedlu Waryńskiego (od 1988 r do 2002 r.) przez blisko 8 lat uczestniczyłem aktywnie w pracach Rady Nadzorczej Spółdzielni, przyczyniając się skutecznie do zmian w składzie Zarządu, co w efekcie przyniosło znaczącą poprawę wizerunku Osiedla.

Do czynnego włączenia się w tę kampanię wyborczą skłonił mnie postępujący rozkład struktur odpowiadających za prawidłowe funkcjonowanie Miasta i narastające oderwanie władz od mieszkańców, ich potrzeb czy oczekiwań. Od wielu lat powszechnie wiadomo, że ze strony obecnych władz Miasta mieszkańcy nie mogą liczyć na wsparcie ich potrzeb czy oczekiwań. Ważniejsza jest hala sportowa niż czyste, równe i oświetlone drogi, sprawnie działające szpitale i urzędy, jednostki odpowiedzialne za prawidłowe funkcjonowanie infrastruktury miejskiej.

W momencie kiedy mnie osobiście dotknęła nonszalancja, arogancja, indolencja czy wręcz głupota urzędników UM przy okazji realizacji nowej siedziby ZDM na ulicy Płowieckiej, a przy okazji doszło do zmarnowania 34 milionów złotych na ciągle niesprawny system sterowania ruchem, nasze i Darka ścieżki się spotkały. Łatwość z jaką obnażał wszystkie ułomności naszych włodarzy i ich bezsilność wobec twardych dowodów i żelaznej konsekwencji Darka uświadomiły mi, że może jeszcze nie jest za późno i jest szansa dla tego Miasta na wyjście z zaklętego kręgu kolesiostwa, układów, spółek i spółeczek, zaprzyjaźnionych zarządów i rad nadzorczych.

Ze względu na charakter mojej pracy większość czasu spędzam poza Gliwicami. Kontakty z Darkiem były czysto wirtualne, za pośrednictwem Internetu. On czytał i często publikował moje skargi i petycje do UM, ja czytałem Jego publikacje, wnioski do prokuratury czy Urzędu Wojewódzkiego. Osobiście spotkaliśmy się na krótko przed złożeniem wniosku o zarejestrowanie KWW. Okazał się człowiekiem dokładnie takim jakim go sobie wyobrażałem na podstawie rozmów i korespondencji. Wobec faktu, że i On nie wycofał się ze swojej propozycji wzięcia mnie pod swoje skrzydła, idziemy do Wyborów razem.

Jako osoba od lat związana z organizacją i zarządzaniem inwestycjami uważam, że w Radzie mogę wykorzystać swoje kompetencje dla dla dobra Miasta i jego mieszkańców. Nie zamierzam ani teraz ani później obiecywać, że naprawię chodnik czy oświetlę skwerek, na którym za przyzwoleniem obecnych władz odbywają się imprezki alkoholowo- narkotykowe. Mogę natomiast obiecać, że podobnie jak w przypadku nadzorowanych inwestycji (budżet niektórych sięgał miliarda złotych) tak w przypadku Gliwic jest wiele miejsc i dziedzin, które można jeszcze przywrócić do normalności i uzdrowić ich funkcjonowanie, a to z kolei poprawi kondycję Miasta (tę finansową również). Muszą się pilnie znaleźć środki nie tylko na dokończenie budowy niechcianych przez mieszkańców obiektów, ale przede wszystkim na realizację inwestycji, na które oczekuje większość gliwiczan, związanych z kulturą, oświatą, ochroną zdrowia, turystyką, ochroną środowiska i poprawą bezpieczeństwa.

Tomasz Żukowski

Be the first to comment on "Tomasz Żukowski ? KWW Dariusza Jezierskiego ?Gliwiczanie? ? nr 2 w Okręgu nr 4"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*