Uchwała o przekazaniu 40 milionów Spółce PWiK musi zostać uchylona

W tej właśnie sprawie już jutro wystosuję do Wojewody Śląskiego Piotra Litwy pismo, które prezentuję niżej:

wojew

4 Comments on "Uchwała o przekazaniu 40 milionów Spółce PWiK musi zostać uchylona"

 1. Samotnie pan to robi? A tylu działaczy i partyzantów miejskich, radnych i posłów (prawników), aż się rwie, żeby złe blokować, słabe zmieniać na lepsze, a gówniane na złote. Miał być "nowy początek", a jest zardzewiały "poczontek'. A gdyby tak "znany syn" zaczął podpisywać pisma panów Kellera i Jezierskiego, to wtedy coś się ruszy? Pamiętacie, wiecie, za ancient regime, "słuszne" nazwisko otwierało każde drzwi i możliwości. 

 2. Prawnik - po prostu | 9 kwietnia 2015 at 9:53 pm | Odpowiedz

  A skąd Pan wie, że te wszystkie podwyższenia kapitału zakładowego, o których Pan pisze odbywały się bez zmiany umowy spółki ???. Bo cytowana przez Pana uchwała SN dotyczy właśnie takiej sytuacji, kiedy następuje podwyższenie kapitału na podstawie dotychczasowych zapisów umowy spółki i w związku z tym nie wiąże się to ze zmianą tejże umowy.  Wówczas udziały muszą istotonie objąć wszyscy dotychczasowi wspólnicy – co wynika m. in. z cyt. uchwały SN. W przypadkach, o których Pan pisze, mogło przecież dochodzić do podwyższania kapitału na podstawie uchwały Zgromadzenia Wspólników o zmianie umowy spółki i podwyższeniu kapitału zakładowego. W takiej uchwale wspólnicy mogą praktycznie swobodnie okreslić, kto obejmie nowe udziały. Sprawdził Pan to ???? Ja oczywiście nie wiem czy tak było, ale zapis KRS tej spółki wskazuje, że nastąpiło aż 29 zmian jej umowy, w tym 22 zmiany dot § 7, a zatem tego, w którym jest mowa o kapitale zakładowym. A zatem zmiany te mogły się właśnie wiązać z podwyższaniem kapitału zakładowego, nie na podstawie dotychczasowych zapisów umowy spółki; a wręcz przeciwnie w wyniku jej zmiany, na podstawie stosownej uchwały ZW. W takim przypadku cytowana uchwała SN ma się nijak do powoływanych przez Pana podwyższeń kapitału w tej spółce z o.o.

   

   

  • Tak, tu z całą pewnością racja. Zaugerowanie się, że w Umowie Spółki jest zapisana możliwość podwyższenia kapitału bez zmiany umowy spółki bodajże do 500 mln zł z całą pewnością jest błędem. Nie jest to zapis obligatoryjny i kapitał mógł być podwyższony poprzez zmianę umowy. Należy to po prostu zweryfikować w KRS. W piśmie do Wojewody skoncentruję się zatem na przesłankach do jej uchylenia wynikających bezpośrednio z ustawy o samorządzie gminnym. Za konstruktywne uwagi bardzo dziękuję.

    

 3. marianandrzejczak | 10 kwietnia 2015 at 9:05 pm | Odpowiedz

  PWiK ma już oczyszczalnię ścieków ,wodociągi i kanalizację to potrzebny jeszcze wodocoiąg  PODIUM.  Ssaczociąg do 40mln  spory i przejdzie przez zasuwy o małej średnicy ratnych nieporatnych. Dużych średnic zasuw nie zamontowano w racie miejskiej. Pałac się zakupiło to i wodospadem też można zarządzać. Oh ten mój ukochany Lew bisnesu nie swojego. Na swoim by poległ lew i grzywę utracił. A tak z tej strony i tamtej strony płynie Ssaczociągem kasiorka którą serwuje Kelner w knajpie u………..wodopoju.

   

   

Leave a comment

Your email address will not be published.


*