Upragniona Kreatura

Szlak Zabytków Techniki to także Gliwice. Wiemy o tym wszyscy doskonale. Informacja o wielkim sukcesie związanego integralnie ze Szlakiem projektu „Industriada”  zainteresuje jednak nie tylko gliwiczan, bo to właśnie dzięki niemu Szlak Zabytków Techniki stał się bliższy nie tylko turystom, ale również, a może przede wszystkim, także mieszkańcom Śląska.

Krakowska Grupa Eskadra od dwóch lat współpracuje z Urzędem Marszałkowskim Województwa Śląskiego przy organizacji Święta Szlaku Zabytków Techniki o efektownej nazwie „Industriada”. I właśnie za ten projekt grupa otrzymała nagrodę główną w Ogólnopolskim Konkursie Reklamy KREATURA.

Mówi Ola Majewska z Eskadry: INDUSTRIADA to cykliczny festiwal dziedzictwa przemysłowego skierowany do mieszkańców województwa śląskiego. Impreza odbywa się jednego dnia, jednocześnie w 34 obiektach Szlaku Zabytków Techniki. Wydarzenie pełne jest rozmaitych atrakcji – począwszy od gier i zabaw dla dzieci, mappingu 3D,  gier miejskich, murali, przez koncerty i wystawy, na lotach balonem i budowaniu zobotów kończąc. W 2011 r. event zgromadził ponad 53 000 osób!

Na konkurs wpłynęło aż 107 prac w 12 kategoriach. Obrady jury trwały długo i zakończyły się przyznaniem 33 nominacji i 17 statuetek (nagród głównych).

Tym razem gratulując Eskadrze sukcesu, gratulujemy go również sobie. Bez udziału osób zaangażowanych w organizację zaprojektowanego tak efektownie przedsięwzięcia i bez tysięcy uczestników, tej nagrody na pewno by nie było.

Be the first to comment on "Upragniona Kreatura"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*