Uwaga gliwiczanie! ? ważna petycja! Nie bądźmy obojętni!

Co zrobić, kiedy nagle stracimy dach nad głową? Kiedy pożar strawi nasz dobytek? Kiedy gaz pozostawi jedynie zgliszcza?
Obecnie w Gliwicach brak jest procedur, które gwarantowałyby ofiarom nieszczęśliwych wypadków godne warunki mieszkaniowe. Możemy co najwyżej ubiegać się o mieszkania socjalne, które najczęściej bardzo odbiegają jakością od tych, które straciliśmy z przyczyn losowych. Poszkodowani zmuszeni są przyjąć postawę błagalną, co w niemal 200 tys., zamożnym mieście nie powinno mieć miejsca.


Już czas, by gliwiczanie wzięli sprawę w swoje ręce. Powstała petycja, skierowana do przewodniczącego Rady Miejskiej Zbigniewa Wygody, mająca na celu stworzenie stosownych procedur, gwarantujących mieszkańcom miasta, którzy nie z własnej winy utracili dach nad głową, możliwość czasowego skorzystania z zasobów mieszkaniowych gminy Gliwice.
Każdy z nas ma możliwość otrzymania papierowej wersji petycji oraz karty z miejscem na 19 podpisów.
Zły los może dopaść nas wszystkich. Nie bądźmy obojętni, walczmy o swoje prawa i stwórzmy sobie możliwości, godne każdego gliwiczanina!
Treść petycji można pobrać stąd: 20120416 petycjaSLOWACKIEGO64A.pdf
Organizatorzy akcji zwracają się z apelem, aby Państwo organizowali się w tej WSPÓLNEJ SPRAWIE i drukując przynajmniej jedną kartę, zebrali 19 podpisów wśród swoich znajomych. Wystarczy w treści komentarza pod tym artykułem wpisać adres mailowy, na który wyślemy druk takiej karty. Gotowe listy podpisów proszę zgłaszać na adres redakcji InfoPostera. Odbierzemy je od Państwa. Liczymy na ludzką solidarność.

Petycja do wglądu także poniżej:

Be the first to comment on "Uwaga gliwiczanie! ? ważna petycja! Nie bądźmy obojętni!"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*