Uwaga! Pieczemy na scenie! – casting wkrótce…

DZIADEK, TERENIA, DUDUŚ, PAWEŁ, DRUGI – to postacie ze sztuki Michała Wrońskiego „Pieczeń po hindusku”, która już wkrótce zostanie zrealizowana w Gliwicach.

Michała Wrońskiego wielu gliwiczan zna bardzo dobrze. No bo jak nie znać artysty wszechstronnego, świetnego aforysty i twórcy niepowtarzalnych aniołów z drewna… Znakomite felietony, błyskotliwe miniatury literackie, ale również niebanalne zdjęcia… To właśnie Michał Wroński. Mało osób jednak wie, że ten artyst, związany długie lata z Operetką Śląską (był w niej kierownikiem literackim), ma w swoim dorobku także sztuki teatralne. I właśnie jedną z nich przygotujemy z okazji 50 lecia pracy artystycznej Michała Wrońskiego. Premiera będzie miała miejsce podczas najbliższej "ArtNocy".

Nie będzie to jednak standardowa produkcja z angażowanymi aktorami zawodowymi itp. Jako reżyser chciałbym, aby w realizacji wystąpili najbardziej zdolni amatorzy – gliwiczanie. Rzecz jasna, ich wybór poprzedzi rodzaj castingu.

Poszukujemy zatem… dwóch odtwórców roli Dziadka (Drugi to też… dziadek) w wieku 50+ oraz mężczyzn, którzy wcielą się w rolę Dudusia i Pawła (18-30 lat). Jak się zatem Państwo domyślacie… Terenia już jest.

Zgłoszenia do udziału w castingu proszę przysyłać na adres redakcja@info-poster.eu do końca tygodnia (do 4 kwietnia). Zainteresowani zostaną poinformowani o szczegółach castingu.

Mam nadzieję, że oprócz wspaniałej zabawy i nowych doświadczeń, uda nam się wspólnie przygotować wartościowe pod względem artystycznym wydarzenie. Po gliwicku!

Dariusz Jezierski

PS. Bardzo proszę o udostępnianie tej informacji i przekazywanie jej osobom potencjalnie zainteresowanym.

8 Comments on "Uwaga! Pieczemy na scenie! – casting wkrótce…"

 1. Pospieszę z informacją, że prywata rządzi. Mogę nawet się założyć, kto został Terenią bez castingu. 

 2. Paweł Michalski | 31 marca 2014 at 6:38 pm | Odpowiedz

  Mam 43 ale wyglądam na max 30:)  Mogę na casting?

  • Zapraszam, jeden z wnuków może być nieco starszy. Proszę o mailowe zgłoszenie na podany adres

   • A jeżeli ma się lat 30, a wygląda na 60, to też można? Bo "na wygląd trzeba sobie zapracować" podobno.

    • To bardzo tetralna opcja 😉

     • Tu Cię mam! Teatralnym jest z nastolatka zrobić starca, w odwrotnym kierunku jest chyba niemożliwym. Dlaczego zatem ta szykana wiekowa dla odtwórców ról mężczyzn znakomicie i pysznie dojrzałych? Środków na charakteryzację nie staje, czy chodzi poprostu o naturalizm?

      • Ależ ja naprawdę określenie „teatralne” uważam za znaczący komplement:)) To otwarta furtka dla Ciebie:) Poważnie! 🙂

Leave a comment

Your email address will not be published.


*