Uwaga Rodzice! – Pierwszy krok w edukacji musi być wspólny…

Informujemy, że Ośrodek Terapii Rodzin i Par w Gliwicach organizuje 29 września 2012 dzień bezpłatnych konsultacji pod hasłem ?Pierwszy krok w edukacji?.

Ośrodek Terapii Rodzin i Par to niepubliczna placówka pomocy psychologicznej i psychoterapeutycznej z czteroletnią tradycją. Pomocą obejmujemy nie tylko rodziny i pary, ale też osoby indywidualne (dorosłych i młodzież). Oprócz psychoterapii prowadzimy mediacje i szkolenia dla zakładów pracy. Zespół specjalistów tworzą: certyfikowany psychoterapeuta Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, psychoterapeuci w drodze do certyfikatów, mediator, psycholodzy i pedagodzy.

Dzień bezpłatnych konsultacji ?Pierwszy krok w edukacji? jest akcją skierowaną do rodziców i opiekunów dzieci zaczynających naukę w przedszkolach oraz szkołach podstawowych. Jej celem jest udzielenie fachowych porad dotyczących szeroko pojętych problemów związanych z podejmowaniem edukacji przez dzieci.

Jak pomóc przedszkolakowi zaadoptować się do grupy rówieśniczej? Dlaczego moje dziecko płacze odprowadzane do przedszkola/szkoły? Jak pomóc uczniowi odnieść sukces w szkole? Czy i jak pomagać w odrabianiu lekcji? To przykłady pytań, na które będą odpowiadać nasi specjaliści.

Zdecydowaliśmy się zorganizować bezpłatne konsultacje w nadziei, że nasze działania będą miały efekt profilaktyczny i zapobiegną ewentualnemu późniejszemu występowaniu problemów szkolnych, rozwojowych i wychowawczych. Przekonanie o potrzebie takich konsultacji płynie z doświadczeń w naszej codziennej pracy ? coraz więcej rodzin zgłasza podobne problemy. Często jest tak, że pójście dziecka do szkoły czy przedszkola, bywa stresującym doświadczeniem dla rodziców. Wpływ na podjęcie decyzji o zorganizowaniu dnia bezpłatnych konsultacji ?Pierwszy krok w edukacji? ma też fakt wprowadzenia obowiązku przedszkolnego dla pięciolatków.

Konsultacje będą prowadzić specjaliści odznaczający się dużym doświadczeniem, wrażliwością oraz znajomością zagadnienia: mgr Anna Kominek, mgr Marta Nowak-Kulpa, mgr Justyna Serafin-Wójkowska.

Więcej informacji na temat akcji ?Pierwszy krok w edukacji? można uzyskać u pani Justyny Serafin-Wójkowskiej (tel. 664-014-189, e-mail: justyna.wojkowska@interia.pl). Osoba ta gotowa jest również udzielić wywiadu dotyczącego psychologicznych aspektów rozpoczynania edukacji przez dzieci.

1 Comment on "Uwaga Rodzice! – Pierwszy krok w edukacji musi być wspólny…"

 1. ??Uwaga Rodzice! ? Pierwszy krok w edukacji musi być wspólny??
  Pamiętam jak dziś- a minęło chyba 40 lat.
  Pierwsze zadanie domowe:
  Pani poleciła opróżnić „tytę” po przyjściu do domu, którą miał wtedy chyba każdy.
  Rodzice, rodzeństwo pomagali , a jakże?
  Zapamiętałem to do tego stopnia ,że następne zadania domowe odrabiałem już sam.
  I wyszło mi to na zdrowie.
  To był mój pierwszy krok. Wspólny?
  podobna :

  http://fotozrzut.pl/zdjecia/49466b23b5.png

Leave a comment

Your email address will not be published.


*