UWAGA!!! W Galerii Secesja o Podium

Galeria Secesja serdecznie zaprasza Mieszkańców Gliwic na spotkanie z Joanną Karwetą i Januszem Szymanowskim, Radnymi Rady Miejskiej w Gliwicach, które odbędzie się w Galerii „Secesja” 11 grudnia 2012r we wtorek o godz. 18.00.
Tematem spotkania będzie dyskusja nad planem sfinansowania z budżetu Miasta budowy Hali Widowiskowo – Sportowej „Podium”.
Zapraszamy! Wstęp bezpłatny.
Galeria Secesja
Gliwice, ul.Górnych Wałów 30
Gliwice, ul.Grodowa 5

4 Comments on "UWAGA!!! W Galerii Secesja o Podium"

 1. Lepiej porozmawiac, jak niezwlocznie odsunac Frankieiwcza od rzadzenia Gliwicami!

 2. GOGOL PRZEJAZDEM | 7 grudnia 2012 at 7:56 am | Odpowiedz

  „…Tematem spotkania będzie dyskusja nad planem sfinansowania z budżetu Miasta budowy Hali Widowiskowo – Sportowej „Podium”. …
  Lepszym jest tysiąc zbędnych słów , jak jeden potrzebny wtstrzał…

 3. Proponuje zwracac Frankiewiczopwi jego list. Adres: Zygmunt Frankiewicz, ul. Czerskiego

 4. Mirella Czajkowska-Turek | 12 grudnia 2012 at 9:10 am | Odpowiedz

  Byłam. Moje wrażenia- po pierwsze- radni byli chyba nastawieni na obecność zwolenników Podium, bo długi wstęp pana Szymanowskiego to sugerował. Okazało się, że jesteśmy przeciwni budowie Podium:) Radni jednak przekonywali nas, że niewiele w tej sprawie mogą zrobić: nie dostali studium wykonalności (a powinni), nie mają informacji czy marszałek Matusiewicz wypowiedział umowę i Podium w projekcie budżetu istnieje w formie, jakby miało mieć nadal finansowanie.
  Informacja o pseudokonsultacjach prezydenta nie jest nowością i radni nie potrafili odpowiedzieć, dlaczego nie było protestu ze strony Rady .Zabawa prezydenta z mieszkańcami jest bezprawna, a jako taka powinna być sfinansowna z pieniędzy prezydenta, na co słusznie zwrócił uwagę jeden z uczestników.
  Nie usłyszeliśmy też wyjaśnień dlaczego Rada udzieliła prezydentowi pełnomocnictwa na zaciąganie zobowiązań finansowych równych 2-letniemu budżetowi miasta i dlaczego Rada- radni- W OGÓLE pozwolili na poroniony pomysł budowy Podium( choć tu może ta dwójka jest najmniej winna, bo sprawa Podium ciągnie się co najmniej od 2008 roku)
  Na pewno pozytywne jest to, że rozmawiamy, pomimo odrębnych poglądów na wiele spraw. I najważniejsza konkluzja spotkania wczorajszego- choć jest to wiadome od dawna- trzeba mobilizować gliwiczan do działań na rzecz Gliwic

Leave a comment

Your email address will not be published.


*