W sprawie Wieczorka Prokuratura… jak zwykle

Odmowa wszczęcia śledztwa… Czyli decyzja oczekiwana i oczywiście natychmiast pójdą odpowiednie wnioski do Prokuratury Okręgowej. Oczywiście niezwłocznie je opublikuję.

Decyzję podjęto w związku z zawiadomieniem: http://info-poster.eu/zawiadomienie-w-sprawie-przestepstwa-piotra-wieczorka-z-uzasadnieniem/

W tym przypadku warto zwrócić uwagę, że po raz kolejny mamy doczynienia z zadziwiającą swobodą państwa prokuratorstwa w zamiennym stosowaniem różnych paragrafów tego samego artykułu.

Zwraca również wyjątkowo niechlujny sposób pisania Zawiadomienia, z którego nie wynika nawet kogo odmowa dotyczy. Czegóż jednak można się spodziewać, prawda?

Odmowa

dj

10 Comments on "W sprawie Wieczorka Prokuratura… jak zwykle"

 1. Kto odpowiedział na ten dokument bo tak dziwnie przybito pieczątkę jakby się ktoś chciał ukryć z imienia i nazwiska .
  Panie redaktorze jeśli ma Pan dokument przy sobie proszę o informację bo to jest isotna kwestia.
  A tak swoją drogą – ktoś tu będzie miał duży dług wdzięczności ! 🙂

 2. A możesz poprosić o wyjaśnienie dlaczego odmówiono wszczęcia tego śledztwa?? No bo przecież nawet nie jest napisane czy Pan Prokurator uznał, ze nie ma podstaw do wszczęcia śledztwa czy chodzi o to, ze na przykład tego typu zawiadomienia przyjmują tylko na różowym papierze, napisane konkretna czcionką itd…

  • Niestety polskie prawo (mimo starań chociażby Fundacji Batorego) wciąż jest tak skonstruowane, że obywatel zawiadamiający np. o korupcji nie ma uprawnień strony, a jest jedynie „zawiadamiającym” w sprawie. Przysługuje mu zatem tylko „Zawiadomienie”, bez uzasadnienia. Inna sprawa, że kodeks nie stanowi iż ma być tak niechlujne jak to opublikowane. W tej sprawie rzecz jasna będę interweniował.

 3. z zawiadomienia Dariusza J.

   

  To teraz Redaktorowi przyznano statut podejrzanego?

  • Może nie od razu statut, a status. To pewnie coś w rodzaju retorsji za pojawiającego się w komentarzach internautów Zygmunta F. Pani prokurator Renata M. nie ma talentu do ciętej riposty, więc posiłkuje się tym, co już gdzieś zobaczyła.

 4. ZAPLUTE KARŁY GLIWICKIEJ SSALNI

  https://www.youtube.com/watch?v=jEDHDXkeAUI

  02.06.2011 ROK

   

  AUTOR BYŁ NAWALONY!
   

   

   

   

 5. marianandrzejczak | 10 marca 2014 at 10:28 pm | Odpowiedz

  Piosenkę dedykuję Ssaczom miejskim oraz  Prezydentowi Frankiewiczowi i jego zastępcom.

  Powinni to zrozumieć ..Czasy się zmienily choć  wspomnienia młodości pozostały . 

  https://www.youtube.com/watch?v=3fKSKADfeyw&index=3&list=FLWIJspDoOPzPLBclVmYHUdA

   

  Zaśpiewajmy wspólnie..

Leave a comment

Your email address will not be published.


*