Walentynkowo w Starym Browarze – jest już menu!

Czym są Walentynki?

Odpowiedź na to pytanie nie może być prosta. Wprawdzie obchodzone 14 lutego święto zakochanych także w Polsce zagościło już na dobre, ale póki co, nie zdobyło jeszcze takiej pozycji jak choćby w krajach anglosaskich, gdzie obchodzi się go już od średniowiecza.

Początków Walentynek trzeba szukać już w starożytnym Rzymie. Ich pierwowzorem były tzw. Luperkalia, które obchodzone były 14 i 15 lutego dla uczczenia Luperkusa, prastarego boga plemion italskich, chroniącego przed wilkami. Świętowano w jaskini Lupercal, gdzie wilczyca miała wykarmić legendarnych założycieli Rzymu Romulusa i Remusa.

Z poglądem, który każe szukać początków Walentynek w starożytności nie godzą się absolutnie Brytyjczycy, gdyż ich zdaniem, skoro święto to rozsławił wielki Walter Scott, należy ono w całości do nich.

Do walentynkowych tradycji należy wyznawanie sobie uczucia właściwie w każdy możliwy sposób. Przodują tu rzecz jasna kartki pocztowe, ale zwyczajowo obdarowuje się bliskie osoby różnego rodzaju maskotkami i innymi drobnymi upominkami.

Zakochani starają się rzecz jasna spędzić wspólne popołudnie, czy wieczór w sposób szczególnie uroczysty. Wydaje się, że doskonałą propozycją jest wspólne wyjście do lokalu, na jedną z licznych proponowanych w tym dniu imprez. Można tu wybrać z mnóstwa propozycji, różniących się od siebie dosłownie wszystkim. Dziś jedna z takich ofert, nadesłanych do Redakcji – Walentynki w Starym Browarze.

Jak twierdzą gospodarze imprezy, wieczór w Starym Browarze na pewno będzie dobrą wróżbą na wspólną przyszłość. Stylowe wnętrza o ciepłym, intymnym klimacie, przy nastrojowej muzyce i blasku świec – to idealne miejsce żeby dobrze się bawić i znaleźć czas na rozmowy o szczęściu we dwoje.

Zapraszamy zakochanych w imieniu Starego Browaru…

A oto menu romantycznej kolacji we dwoje:

Powitalny drink dla niej i dla niego

Przystawka zimna

  „czerwona wstążeczka”

 fileciki z indyczki szpikowane figami opruszone pudrem różanym

Zupa

  „strzał amora”

 krem z papryki pieczonej i pomidorów z grissini

Danie zasadnicze

  „Romeo i Julia”

 suszone pomidory, szalotki, poledwiczki wieprzowe i szparagi w otoczce na pure marchewkowym

 Deser

 „przez żołądek do serca”

 rote gruetze – kisiel z owocami leśnymi na czerwonym winie

 aromatyczna kawa, herbata czarna

 Napoje zimne: woda mineralna, sok owocowy, napój gazowany /do wyboru, 200 ml na osobę/

 Za uroczystą kolację zapłacicie 90,00 zł od pary

Zachęcamy do nadsyłania na adres Redakcji innych propozycji na wspólne świętowanie Dnia Świętego Walentego

plakat_walentynkii (1)

Be the first to comment on "Walentynkowo w Starym Browarze – jest już menu!"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*