Wielka Majówka z Portretami nieba – dlaczego powstał ten film?

W naszych majowych spotkaniach z filmem ?Portrety nieba? przyszedł czas na mini wywiad z osobami, które nie dość, że wymyśliły sobie ten film, to jeszcze rzeczywiście go zrealizowały. Tomasz Namiota ? reżyser i Krzysztof Płużek, kierownik produkcji powiedzieli nam dlaczego zapragnęli zostać filmowcami? InfoPoster: Panowie, jak to się stało, że na co dzień zajmując się przecież czym innym podjęliście się tak ogromnego zadania? Warto było?

Tomasz Namiota: Warto było ponieważ było to dla nas spełnienie dziecięcych marzeń. W trakcie pracy nad filmem zwłaszcza na planie zdjęciowym znów czuliśmy się jak dzieci. Realizacja takich marzeń wiąże się z wieloma wyrzeczeniami i poświęceniem ale przynosi ogromną satysfakcję.

Krzysztof Płużek: Zaczynając realizację ?Portretów Nieba? chcieliśmy poczuć się jak prawdziwi filmowcy i zrobić wszystko na tyle profesjonalnie, na ile byliśmy w stanie, ponieważ wyszliśmy z założenia, że w ten sposób dużo się nauczymy. Podzieliliśmy więc produkcję na etapy i elementy takie jak: scenariusz, zakup sprzętu, casting, zdjęcia próbne, organizacja planów i rekwizytów, znalezienie kompozytora, organizacja planu zdjęciowego, zdjęcia, montaż obrazu, postsynchrony, dźwiękowe efekty synchroniczne, stworzenie kompletnej ścieżki dźwiękowej, korekcja barwna obrazu, współpraca z tłumaczami, którzy przekładają skrypt filmu na język francuski, angielski i niemiecki. Każdy z tych elementów był dla nas przygodą i nowym doświadczeniem.

InfoPoster: 25 maja w Kinie Kosmos odbędzie się premiera. A co po niej?

Tomasz Namiota: Po premierze chcemy pokazać film na wszelkiego rodzaju festiwalach, przeglądach i konkursach oraz jeśli będzie to możliwe wyświetlać go w kinach.

Krzysztof Płużek: Chcemy pokazać, że nawet zwykli ludzie niezwiązani w żaden sposób zawodowo z branżą filmową mogą zrobić film pełnometrażowy. Trzeba tylko bardzo chcieć.

 Oczywiście do przepytywania reżysera i kierownika produkcji będziemy jeszcze wracać?

Be the first to comment on "Wielka Majówka z Portretami nieba – dlaczego powstał ten film?"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*