Wybory otwierają władzę. Nawet w Pyskowicach

Destrukcyjne wysypisko uwiecznione pomimo pyskowickiego zakazu fotografowania

I oto władze miasta zorganizowały bezpłatną wycieczkę dla pyskowiczan, zapowiadając dzień otwarty wysypiska odpadów Zaolszany. W zasadzie to dobrze, bo najwyraźniej jest to odpowiedź na nasz ostatni, wyrażający wątpliwości artykuł.

Wszystko będzie pięknie, wyzamiatane, poukładane. Prosto pod obiektyw aparatu fotograficznego. Władze miasta wręcz namawiają do dokumentowania wcieczki.

I właśnie w tym momencie warto sobie przypomnieć trwającą tak długo batalię o zamknięcie tej ekologicznej bomby. Info-Poster od początku się w nią zaangażował.

Prawdziwym chichotem historii jest to, że teraz o mandaty w nowym składzie rady miasta ubiegają się osoby, które jednoznacznie w głosowaniu poparły władze miasta, kiedy procedowano najistotniejsze w tej kwestii uchwały. Przypomnijmy sobie, kto głosował za. Teraz łatwo się przestawić na inny tor i wskazywać cudzy, z trudem wywalczony sukces, innych jako własny wyborczy atut. Głupota, czy cynizm? Pyskowiczanie ocenią to 21 października.

Ja powtórzę swoje – Paszkowski i „jego” radni, radny Sejmiku Śląskiego prof. Gzik i grono społeczników, to ludzie którym zawdzięczamy uratowanie miasta od smrodu i toksyn. To, że na pewnym etapie przyparte do muru władze włączyły się w te procesy, to oczywiste. Nie zapominajmy jednak, że wcześniej wiceburmistrz Pyskowic postanowił sobie przy okazji wysypiska podreperować domowy budżet. I to jest prawdziwy obraz ustępującej formacji.

A oto lista radnych, którzy głosowali za rozbudową składowiska odpadów i ubiegają się o reelekcję z komitetów wyborczych:

Lp.

Nazwisko i imię

Nazwa komitetu wyborczego

  1.  

Bąk Andrzej

KWW Adama Wójcika „Skutecznie dla Pyskowic”

  1.  

Drozd Jolanta

KWW Adama Wójcika „Skutecznie dla Pyskowic”

  1.  

Obłąk Waldemar

KWW Adama Wójcika „Skutecznie dla Pyskowic”

  1.  

Ochocki Marek

KWW Przyszłosc dla Pyskowic

  1.  

Rubin Józef

KWW Przyszłosc dla Pyskowic

  1.  

Siuta Andrzej

KWW Przyszłosc dla Pyskowic

  1.  

Szafrański Tadeusz

KWW Adama Wójcika „Skutecznie dla Pyskowic”

  1.  

Witek Marek

KWW Adama Wójcika „Skutecznie dla Pyskowic”

Dariusz Jezierski

2 Comments on "Wybory otwierają władzę. Nawet w Pyskowicach"

  1. Dziękuję redaktorze że los Pyskowic nie jest dla Pana obojętny, dzięki takim publikacjom ludzie wzbogacają swoją świadomość, i mam nadzieję że dokonają właściwego wyboru.

  2. Będzie jakiś artykuł z dnia otwartego żeby pokazać stan faktyczny wysypiska ??

Leave a comment

Your email address will not be published.


*