Wysypisko: działania podjęte… Co przyniosą?

W internecie pojawiają się kolejne informacje świadczące o tym, że władze Pyskowicpodjęły w końcu radykalne kroki, prowadzące (?) do zamknięcia wysypiska. Musiały wprawdzie nastąpić iście biblijne "znaki" (kolorowe wody Dramy) aby do tego doszło, ale takie działania muszą cieszyć.

Oto link do notatki na oficjalnej stronie: http://www.pyskowice.pl/skladowisko-odpadow-stan-na-dzien-18022015,2015-02-18,e.html

W żadnym razie postępowanie z ostatnich tygodni lub miesięcy nie tłumaczy dopuszczenia do tego, że nad zbiornikiem wody pitnej o strategicznym dla regionu znaczeniu posadowiono wysypisko i dopuszczono do sytuacji, w ktrej nikt nie kontroluje tego, co się nań zwozi.

Szokujące również okazały się ustalenia dotyczące właścicieli spółki zarządzającej wysypiskiem oraz osób zajmujących w niej stanowiska w radzie nadzorczej. O tym już wkrótce. Dziś dwa wnioski o udostępnienie informacji do UM w Puskowicach i PWiK w Gliwicach. Gliwicka spółka komunalna odpowiedzialna za dostarczanie wody najwyraźniej również tolerowała szokującą lekkomyślność samorządowców. Sprawę będziemy wyjaśniać do końca, niezależnie od efektów ostatnich działań burmistrza Pyskowic. W oczywistym interesie gliwiczan.

WNIOSEK PYSKOWICE

WNIOSEK PWiK

Dariusz Jezierski

Fotografia z www.wpyskowicach.pl

Leave a comment

Your email address will not be published.


*