Z ostatniej chwili: Spontaniczna potańcówka na płycie Rynku

Dobiegł końca popołudniowy happening teatralny na płycie Rynku. Artyści warszawskiego teatru PIJANA SYPIALNIA tańczyli w sobotę, 24 września, na gliwickiej Starówce przy dźwiękach muzyki w wykonaniu ulicznego akordeonisty z Mołdawii. Inscenizowali też zwiedzanie naszego miasta pod wodzą specjalnego przewodnika. Była to z ich strony niekonwencjonalna forma zachęcenia gliwiczan do uczestnictwa w wieczornym spektaklu WODEWIL WARSZAWSKI w ruinach Teatru Victoria.

beznazwy1

Niektórzy przechodnie przystawali z zainteresowaniem, próbując zrozumieć, co właściwie robi spora grupa ubranych w białe płaszcze młodych ludzi, którzy nagle pojawili się na Rynku. Hostessy z teatralnymi ulotkami w rękach podchodziły natychmiast do zatrzymujących się osób i szczegółowo wyjaśniały im, co się dzieje.

happening-na-rynku-2

Odnotować trzeba jednak, że na Starówce można było dostrzec w sobotnie popołudnie  znacznie więcej dziennikarzy i fotoreporterów z różnych mediów lokalnych i regionalnych, niż zwykłych mieszkańców miasta. Happening został pomyślany jako plenerowa inauguracja debiutanckiego sezonu artystycznego w Teatrze Miejskim, utworzonym na miejscu zlikwidowanego tuż przed wakacjami Gliwickiego Teatru Muzycznego.

pataac%c2%a6wka-na-rynku-1

potaac%c2%a6wka-na-rynku-2

Tekst i zdjęcia – Zbigniew Lubowski

Be the first to comment on "Z ostatniej chwili: Spontaniczna potańcówka na płycie Rynku"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*